18-09-2018 » Powiat i region

Harcerze świętują. Gra miejska i koncert na CDP

Chcesz sprawdzić swoje siły w grze miejskiej z harcerzami i pobawić się przy ich muzyce? W sobotę 22 września w sercu Szczecina, na Placu Solidarności drużyny będą rywalizowały w grze „Dobre, bo Polskie”, a wieczorem wystąpią dwa harcerskie zespoły. Wydarzenia są otwarte dla mieszkańców, a udział w nich darmowy. Imprezę wspiera Pomorze Zachodnie.

Gra miejska odbędzie się pod hasłem „Dobre, bo Polskie”. Rozpocznie się o godz. 17.45 na Centrum Dialogu Przełomy i obejmie najbliższe jego okolice, gdzie umieszczone zostaną punkty z informacjami i zadaniami związanymi z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Wygra drużyna, która odnajdzie najwięcej punktów i rozwiąże najwięcej zadań. Udział jest otwarty – szczegóły, jak zgłosić swoją drużynę można znaleźć na facebookowym  wydarzeniu.

Na Placu Solidarności wieczorem (20.00-21.30) zagrają dwa harcerskie zespoły: Potencjometr Artystyczny i Hart Band. Całość będzie utrzymana w klimacie radosnego patriotyzmu i nawiązywać będzie do 100-lecia polskiej niepodległości. To wyjątkowy rok dla polskich harcerzy, bo również Związek Harcerstwa Polskiego świętuje stulecie swojego istnienia.

Województwo Zachodniopomorskie od lat współpracuje z harcerzami i wspiera ich przedsięwzięcia. W ostatnim czasie była to Gala Wolontariatu Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, szkolenie harcerzy i instruktorów oraz rajdy ekstremalne w terenie.

Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim stowarzyszeniem, które od 1918 roku działa na rzecz dzieci i młodzieży. To ruch społeczny, który wspiera wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z harcerskimi wartościami, takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój.

Chorągiew Zachodniopomorska ZHP zrzesza ponad 3500 zuchów, harcerzy i instruktorów.  Organizacja współpracuje z marszałkiem podczas uroczystości patriotycznych i kombatanckich, aktywnie uczestnicząc w tych wydarzeniach i wspierając je organizacyjnie.

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

zdjęcie: Chorągiew Zachodniopomorska ZHP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *