26-09-2018 » Golczewo, Powiat i region

Grupa „Keep Smile” z Golczewa drugim wicemistrzem świata!

W środę 19 września tancerze ze Szkoły Tańca KEEP z Golczewa oraz z Dębna wyruszyli do Ùsti nad Łabą w Czechach na IDO WORLD CHAMPIONSHIP. Zawody rozgrywane były przez cztery intensywne dni, a reprezentanci krajów startowali w dwóch stylach tanecznych – Street Dance Show oraz Disco Dance Show. Ponadto rozegrany został Puchar Świata w stylu Disco Dance.

W sobotę 22 września startowała golczewska miniformacja „Keep Smile” Adrianny Kopczyńskiej w składzie: Paulina Bartniczuk, Hanna Dziewulska, Oliwia Kapczyńska, Zofia Kiełbasa, Martyna Pietrzak, Amelia Robelka oraz Maja Wereszczyńska. I zrobiła to w doskonałym stylu!

Ale wcześniej, a było to w pierwszych dniach marca w Warszawie, nasze dziewczęta startowały w Krajowych Mistrzostwach IDO Disco Show, gdzie zatańczyły układ choreograficzny zatytułowany „Around the World” Magdaleny Gracy, zyskując czwartą lokatę, premiującą je do wzięcia udziału we wrześniowych mistrzostwach świata w Czechach.

Dziewczęta fantastycznie zaprezentowały się w czeskim finale tej światowej imprezy, i mimo ogromnej, a zarazem niezwykle wyrównanej konkurencji, wywalczyły znakomite trzecie miejsce na świecie(!) i brązowe medale w kategorii Disco Show Groups Juniors!

W tej kategorii (w finale siedem zespołów) zwyciężyła grupa „Grimmy” ze Słowacji,  wyprzedzając szczecińską grupę o nazwie „SHOCK DANCE JUNIORS TEAM SZCZECIN”.

Podczas dekoracji nie przestawały płynąć łzy wzruszenia, a i wówczas emocje sięgały zenitu.

Dumni rodzice w niedzielę o świcie radośnie przywitali w Golczewie swoje „mistrzowskie” dzieci oraz ich wspaniałych trenerów.

Dodajmy, iż choreografię dla naszych grup do mistrzowskich zawodów przygotowały trenerki z „ST KEEP” – Magdalena Graca i Adriana Kopczyńska oraz Michał Góral ze Szczecina.

Filmy oraz zdjęcia z zawodów dostępne są na www.facebook.com/KeepSzkolaTanca.

źródło:
Na podstawie materiału UM w Golczewie – Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *