07-06-2016 » Powiat i region

Gra miejska „@rchiwa wokół nas”, 9 czerwca 2016 r.

Na pamiątkę utworzenia w dniu 9 czerwca 1948 roku Międzynarodowej Rady Archiwów (ICA), na całym świecie od dziewięciu lat obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. Co roku tego dnia w archiwach w całej Polsce organizowane są spotkania, warsztaty, prelekcje, konferencje i inne przedsięwzięcia edukacyjne. Międzynarodowy Dzień Archiwów podkreśla znaczenie archiwów dla zachowania pamięci zbiorowej narodów i społeczeństw.

Z tej okazji Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie we współpracy z Archiwum Państwowym w Szczecinie i Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim w dniu 9 czerwca 2016 r. organizują archiwalną grę miejską pt. „@rchiwa wokół nas”.
Celem gry jest upowszechnienie wiedzy o działalności szczecińskich archiwów i pracy archiwistów. Uczestnicy gry będą mięli okazję w ciekawy i niestandardowy sposób poznać powojenną historię Szczecina przez pryzmat archiwaliów. Ponadto dowiedzą się o sposobach i formach korzystania z zasobów szczecińskich archiwów.

W grze weźmie udział 10 drużyn po 5 osób każda, w sumie 50 uczniów ze szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegóły dotyczące gry dla przedstawicieli mediów zainteresowanych przygotowaniem relacji z wydarzenia:

  • Start: ul. Janickiego 30 – siedziba IPN – godzina 00 – sala konferencyjna (pierwsze zadanie:  konserwacja akt, poszukiwania w magazynach archiwalnych)
  • Zadania 2 – przed budynkiem po byłym Państwowym Urzędzie Repatriacyjnym w Szczecinie Jagiellońska 65 (zadania na punkcie realizowane w godzinach około od 10.00 do 11.00)
  • Zadnie nr 3 – siedziba Archiwum Państwowego w Szczecinie (rozwiązywanie zadań na punkcie od około godziny 11.00 do 12.00)
  • Zadanie nr 4 – Archiwum Zakładowe Urzędu Wojewódzkiego (Wały Chrobrego, II p.
    285 (rozwiązywanie zadań na punkcie od około godziny 11.30 do 13.00)
  • Planowane zakończenie gry – godzina 14.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Szczecinie – podsumowanie i rozdanie nagród

 

Koordynator gry i szczegóły organizacyjne: Michał Ruczyński, tel. 501 935 906

Jeden komentarz na temat: Gra miejska „@rchiwa wokół nas”, 9 czerwca 2016 r.

  1. Avatar Archiwista pisze:

    W takim razie zycze sobie wszystkiego najlepszego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *