16-11-2017 » Powiat i region

Goleniowski port lotniczy przygotowuje kolejne atrakcyjne połączenia

Goleniowskie lotnisko (Szczecin – Goleniów) coraz bardziej się rozwija i chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom pasażerów, w przyszłym roku poszerzy swoją ofertę połączeń lotniczych. Już wiadomo, że czarterowe loty rozpoczną się od maja i będą trwały do października 2018 r., a pasażerowie z tego lotniska będą mogli polecieć do czterech atrakcyjnych greckich wysp czy chorwackiego Dubrownika, jak też do tureckiej Antalyi, położonej nad ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. Do każdego z sześciu nowych kierunków od maja do października, samoloty z podszczecińskiego lotniska polecą raz w tygodniu. Dodać warto, iż w tym roku z letnich czarterów skorzystało około 10 tys. turystów. Port w Goleniowie przewiduje, że w następnym roku powinno ich być minimum dwa razy więcej.

Lotnisko szacuje też, że w całym 2017 r. powinno obsłużyć około 585 tys. pasażerów. Z kolei w przyszłym roku, chciałoby osiągnąć wynik około 700 tys. obsłużonych pasażerów. Tylko w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku goleniowski port obsłużył już 436.803 pasażerów, czyli jest to wzrost o 22,07 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Port lotniczy Szczecin – Goleniów obecnie obsługuje dziesięć rozkładowych połączeń lotniczych, w tym do Warszawy, norweskich: Oslo – Gardermoen, Oslo – Torp, Stavanger, Bergen, oraz brytyjskich: Londynu – Stansted, Londynu – Luton oraz Liverpoolu i irlandzkiego Dublina.

Wyniki z dobrym obłożeniem są na pewno na połączeniach do Warszawy, które są obsługiwane przez PLL LOT i Ryanair. Także dużym zainteresowaniem cieszą się również połączenia z Norwegią.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *