30-07-2017 » Dziwnów, Powiat i region

Gmina Dziwnów znów w czołówce Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”

Do Burmistrza Dziwnowa  wpłynęło pismo od Janusza Króla Redaktora Naczelnego Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota  w którym pisze On, ” Miło mi poinformować, że w ramach rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota „Wydatki inwestycyjne samorządów” Miasto Dziwnów zajęło honorowe miejsce w pierwszej trójce w kategorii Małe Miasta”.

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone podczas Gali Inwestorów Samorządowych która odbędzie się w dniu 5 października w ramach Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Ranking inwestycyjny Wspólnoty opracowany jest przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza  na podstawie danych ze sprawozdań budżetowych samorządów, które uzupełniane są ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych prowadzoną wśród miast powiatowych i miast na prawach powiatu, prowadzoną  przez Redakcję Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota.     Tak obliczone wydatki samorządów dzielone są przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu.

Laureaci rankingu Samorządowych liderów inwestycji w infrastrukturę zostaną uhonorowani statuetkami Kazimierza Wielkiego i dyplomem.

W.T.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *