26-10-2018 » Powiat i region

Giełda Płyt Winylowych w Atrium Molo

Początki płyty winylowej sięgają XIX wieku, jej schyłek – jak się wydawało – lat 80. ubiegłego stulecia. Jednak „czarna płyta” nie odeszła w zapomnienie – z roku na rok jej popularność rośnie. Z myślą o wszystkich miłośnikach płyt analogowych, a także osobach, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o kultowych nośnikach muzycznych, Atrium Molo, przy współpracy z projektem Tysiące Winyli oraz sklepem Winylownia, organizuje Giełdę Płyt Winylowych. To pierwsze takie wydarzenie w tym centrum handlowym. Już w niedzielę 28 października 2018 r. pojawią się tam wystawcy i kolekcjonerzy płyt z całej Polski, prezentując tysiące tytułów.

Winyle przeżywają swój renesans. Choć postępująca technika przyniosła nowe sposoby zapisu i odtwarzania muzyki w postaci płyt CD, MP3 lub bezpośredniego streamingu na komputer bądź telefon, coraz więcej osób powraca do słuchania płyt gramofonowych. Koneserzy twierdzą, że mają one niepowtarzalny czar oraz charakteryzują się niezwykłą głębią i ciepłem dźwięku, niedającymi się porównać z efektami towarzyszącymi innym sposobom odtwarzania muzyki.

Giełda Płyt Winylowych, która odbędzie się 28 października 2018 r. w Atrium Molo, to spotkanie dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych emocji. W tym dniu centrum handlowe zapełni się stoiskami z nowymi i używanymi płytami. Podczas wydarzenia będzie można wybierać spośród kilku tysięcy nowych i używanych winyli wyselekcjonowanych przez najlepsze sklepy w kraju. Będzie to również okazja do nabycia akcesoriów do pielęgnacji czarnych płyt i gramofonu. Czas spędzony w Atrium Molo uprzyjemni muzyka prosto z gramofonu.

Gdy na przełomie lat 80. i 90. pojawiła się płyta CD, wydawało się, że to koniec płyty winylowej i analogowy sposób odtwarzania muzyki został na zawsze zastąpiony przez zapis cyfrowy. Jednak jak pokazują ostatnie lata, płyty gramofonowe zyskują coraz więcej zwolenników. Najbliższa niedziela w Atrium Molo to wydarzenie międzypokoleniowe i okazja do poszukiwania muzycznych skarbów, wzbogacenia swojej kolekcji oraz pasjonujących dyskusji o muzyce mówi Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

Giełda Płyt Winylowych w Atrium Molo odbędzie się 28 października w godzinach 10:00-20:00. Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty Atrium Molo można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-molo.pl

 

Dominika Malik-Przybylska

***

Atrium Molo

Atrium Molo to popularne i lubiane centrum handlowe, położone przy ul. Mieszka I na szczecińskim osiedlu Pomorzany. Doskonałe umiejscowienie umożliwia dogodny i łatwy dojazd zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Na ponad 25 tys. mkw. GLA oferuje szeroką gamę znanych i popularnych marek oraz liczne punkty usługowe i gastronomiczne. Atrium Molo wyróżnia nowoczesna forma architektoniczna z jasnym i przestronnym pasażem oraz zadbaną zielenią. Wśród głównych najemców Atrium Molo znajdują się m.in.: sklep z elektroniką Media Markt, hipermarket Carrefour, perfumeria Douglas, restauracja Burger King oraz sklep z zabawkami Toys”R”Us, a w branży modowej – salony takich sieci, jak: TK Maxx, H&M, Reserved, New Yorker i CCC. Dla wygody klientów przygotowany został jednopoziomowy, bezpłatny parking, liczący 896 miejsc.

Atrium European Real Estate Limited

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie w portfolio Grupy znajduje się 46 centrów i nieruchomości handlowych zlokalizowanych
w sześciu krajach, o wartości rynkowej 2,6 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej ok. 1,1 mln mkw. W 2017 r. firma Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 198,7 mln euro. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Atrium w Polsce

Atrium posiada w Polsce 21 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 517 400 mkw. Rok 2017 spółka zamknęła z przychodem z najmu brutto na poziomie 100,345 mln euro. W Polsce zlokalizowanych jest dziewięć kluczowych obiektów Atrium. Należą do nich: Atrium Promenada, Atrium Targówek oraz Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Felicity w Lublinie, Atrium Koszalin, Atrium Copernicus w Toruniu, CH Focus w Bydgoszczy oraz Atrium Biała w Białymstoku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *