09-07-2016 » Powiat i region

FOLK FILM FESTIWAL po raz trzeci

Filmy o tematyce polskiej wsi królują w Sianowie. Od wczoraj, 7 lipca 2016 roku trwa tam trzecia edycja FOLK FILM FESTIWAL. Uroczyste zakończenie wydarzenia, z udziałem wicemarszałka województwa Jarosława Rzepy, zaplanowano na niedzielę, 10 lipca br.

Folk Film FestiwalFestiwal Filmów Wiejskich jest pierwszym w kraju i jednym z niewielu na świecie festiwali filmowych poświęconym tematyce ludowej. Jak mówią organizatorzy, od lat wieś dostarcza twórcom filmowym wciąż nowych inspiracji, a folklor społeczności wiejskiej jest stale obecny w kinie polskim.

W programie Festiwalu, oprócz pokazów filmów zaplanowano, koncert Czesława Mozila, spotkania ze znanymi polskimi aktorami Piotrem Gąsowskim, Joanną Kurowską, Arturem Barcisiem i Anną Oberc, występy teatrów ulicznych, spektakle teatralne, a nawet rozstrzygnięcie kulinarnego konkursu „Najlepsze Pierogi Pomorza Środkowego”.

O tym, który film zwyciężył podczas tegorocznej edycji Festiwalu dowiemy się w niedzielę, 10 lipca 2016 roku o godzinie 16. W zakończeniu wydarzenia, które zaplanowano w sianowskim Parku Miejskim, uczestniczyć będzie wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa. Pomorze Zachodnie jest partnerem wydarzenia.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program przedsięwzięcia na stronie: www.folkfilm.pl.

FOLK FILM FESTIWAL
Czwartek-Niedziela, 7-10 lipca 2016 roku
Sianów

 

Łukasz Jucha

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *