15-04-2019 » Powiat i region, Sport

FELIETON PIŁKARSKI

 „Vineta” zapunktowała w Goleniowie. „Iskra” niestety dalej w odwrocie. „Fala” zawaliła mecz z ostatnim zespołem w tabeli!…

To tylko kilka podtytułów z ligowych boisk, w których uczestniczyły zespoły z naszego powiatu. Ale po kolei…

IV liga – „Vineta” ograła na wyjeździe „Inę”, niedawnego pogromcę lidera. „Gryf” tym razem pauzował.

W sobotę wolińska „Vineta” zwyciężyła w Goleniowie w niełatwym spotkaniu, przeciwko miejscowej „Inie”, która ma na „rozkładzie” samego lidera z Polic! Choć też porażkę 0:2 z „Gryfem” w inaugurującym na wiosnę meczu rozegranym w Pobierowie.

Wyspiarze pewnie zwyciężyli 2:1 (0:0) po bramkach Kamila Wiśniewskiego – 63’ oraz Łukasza Szymfelda – 86’. Obaj w przeszłości grali w goleniowskiej ekipie.

Gospodarze utrafili honorowego gola w ostatniej minucie meczu.

„Vineta” powróciła zatem na drugie miejsce, a to dlatego, że „Rega” dość nieoczekiwanie przegrała 1:2 w Stargardzie z „Kluczewią”. Jednak dystans wolinian do prowadzącego „Chemika” to sporo, bo aż 9 oczek. I trudno prorokować, by chemicy łatwo odpuścili rysującą się coraz bardziej szansę awansu do III ligi.

W następnej kolejce wyspiarze zagrają przeciwko „Morzyckiem” Moryń, coraz słabszemu zespołowi, borykającemu się przy tym z niemałymi problemami organizacyjno – finansowymi.

Morynianie w ostatniej kolejce sromotnie polegli w Policach, przegrywając z liderem aż 0:9. I co istotne, wynik mógł być znacznie, ale to znacznie wyższy.

Wyspiarze wybiegli w Goleniowie w składzie: Wesołowski – Tarka, Skrob, Kostka, Łodyga – Cyburt, Grochowski – Szymfeld, R. Wiśniewski, Nagórski – K. Wiśniewski.

Kamieńscy gryfici w minionej kolejce pauzowali, bowiem pierwotnie mieli zagrać z „Gryfem” Polanów, który jednak wycofał się z rozgrywek przed rozpoczęciem tej rundy. To spowodowało, że nasz „Gryf” jest obecnie na miejscu 10 i ma w swym dorobku 32 punkty.

W przyszłą sobotę (20.03.) zagra u siebie z „Leśnikiem” Manowo, który w ostatniej kolejce przegrał u siebie 0:1 z silną „Spartą” Węgorzyno, zajmującą trzecią lokatę. Leśnicy mając 27 punktów, są obecnie na miejscu 13.

Klasa okręgowa – „Iskra” w dalszym ciągu w odwrocie

Specjalnie pojawiliśmy się na ostatnim meczu „Iskry” Golczewo, która w minioną sobotę podejmowała ligowego średniaka, „Piasta” Chociwel. I tak po prawdzie, to co reprezentuje nasz zespół obecnie, w istocie przekłada się na jego słabe wyniki. Drużyna zatraciła wiele istotnych elementów, którymi imponowała na jesieni, stąd nie dziwi, że po słabiutkim spotkaniu „Iskra” ledwie zremisowała 1:1, choć prowadziła do przerwy 1:0. Wtedy z rzutu karnego już w 6 minucie trafił Yaroslav Olenyuk.

Pierwsza połowa w spotkaniu przeciwko „Piastowi” w wykonaniu golczewiaków jeszcze ujdzie w tłoku, choć im bliżej było bramki gości, tym było gorzej. Robiły się schody i problemy z forsowaniem defensywy gości, która wcale nie była jakimś wyśmienitym monolitem.

W drugiej połowie „Piast” zagrał znacznie lepiej i odważniej. Nasi z kolei, słabiutko. Przy czym „Iskra” bardzo niepewnie grała w defensywie. Sprokurowany faul przez naszego golkipera to następstwo niepewności w szeregach naszej obrony. A rzut karny na bramkę zamienił bramkarz gości, wiekowy Marek Ufnal.

Słaba forma „Iskry” w istocie smuci, tym bardziej, że przed naszym zespołem kilka meczów z udziałem zespołów z czołówki ligi. Już w sobotę (20.04.2019) naszych czeka pierwszy z trudnych spotkań, bowiem „Iskra” zagra na wyjeździe z „Białymi” Sądów. Zespołem, który jest jedno miejsce wyżej (trzecia lokata) przed „Iskrą”. I ma tylko jeden punkt przewagi. Dodajmy, że w ostatniej kolejce „Biali” w niedzielę tylko zremisowali 2:2 w Łobzie z najsłabszym zespołem, „Światowidem 63”.

„Iskra” jest teraz czwarta i ma stratę do drugiego miejsca, premiowanego awansem, sześciu punktów. To miejsce zajmuje „Iskierka” ze Śmierdnicy. I trudno przypuszczać, by choćby w kolejnym swym meczu straciła punkty, tak jak „Biali”, bowiem gra u siebie ze „Światowidem”. I jest oczywistym faworytem.

A klasa – „Mewa” za silna dla „Jantara”. Męczarnie „Fali” w starciu z ostatnią „Masovią”

Nie była to najszczęśliwsza kolejka dla naszych ekip. „Jantar” Dziwnów nie sprostał w Resku tamtejszej „Mewie”, przegrywając 0:2. Natomiast międzyzdrojska „Fala” w niedzielę kompletnie się nie popisała, bowiem jedynie zremisowała u siebie 2:2. I to z ostatnią ekipą ligi, „Masovią” Maszewo. I co ciekawe. To dopiero siódmy punkt tego zespołu, który traci cztery oczka do będącego przed nim zespołu „Dąb” Dębice.

W 22 kolejce (20.04.2019) „Jantar” zagra z trzecią od końca „Arkonią” Szczecin, zaś „Fala” pojawi się w Przecławiu. I zagra przeciwko „KP Przecław”.

Arkończycy zremisowali w ostatnim meczu 2:2 u siebie z „Orłem” Łożnica, natomiast zespół przecławski uległ wysoko 1:5 w Brojcach przeciwko liderowi, „Wichrowi”.

B klasa – W 18. kolejce tylko stuchowska „Korona” nie zwiodła

W B klasie w zasadzie rozstrzygnięcia ostatniej kolejki były do całkowitego przewidzenia. Liczyliśmy na coś więcej w wykonaniu Bałtyk” Gostyń, któremu pali się grunt pod nogami. Ostatecznie zremisował u siebie 2:2 (1:0) z „Sarmatą” Dobra Nowogardzka.

Nasi mogli przegrać, jednak w 93 minucie na szczęście do remisu doprowadził Arek Wojciechowski. Pierwszego gola dla gostyniaków, dającego prowadzenie, ustrzelił w 39 minucie Andrzej Frańczak.

I jeszcze jedna niezbyt ciekawa wiadomość. Po tej minionej kolejce na dwóch ostatnich pozycjach znajdują się zespoły z naszego regionu. Ostatni jest niezmiennie od bardzo wielu kolejek „Bałtyk” Gostyń, mający ledwie pięć punktów. Wyprzedza go „Znicz” Wysoka Kamieńska, który w uległ w sobotę (13.04.2019) w Świnoujściu aż 0:6 liderowi, „Prawobrzeżu”, które ani myśli odpuścić i oddać palmę pierwszeństwa „Koronie” Stuchowo, która w niedzielę łatwo ograła u siebie 4:0 „Pioniera” Żarnowo. Po dwa gole strzelili Maciej Szwech i Patryk Rocha.

„Prawobrzeże” ma aż 9 punktów przewagi nad „Koroną”, a do końca rozgrywek pozostało jedynie osiem kolejek.

W najbliższej kolejce „Znicz” zagra u siebie z „Jastrzębiem” Łosośnica, który ma tyle samo, 15 punktów i jest o jedno miejsce wyżej od naszego zespołu. „Bałtyk” zagra w Stepnicy z beniaminkiem, „Zalewem” (czwarte miejsce), który przegrał w minioną sobotę w Łosośnicy 0:1.

Z kolei „Korona” pojedzie do Mostów, gdzie zagra z „Promieniem”, zespołem mającym 20 punktów i zajmującym dziewiątą lokatę. Natomiast lider podejmowany będzie przez „Pioniera” Żarnowo.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *