06-07-2017 » Powiat i region

FAMA WSZĘDZIE? ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE!

47. edycja Famy zbliża się wielkimi krokami. Trwają ostatnie prace nad doborem artystów i szczegółowym programem festiwalu. Jak co roku do Świnoujścia zjedzie kilkuset młodych twórców z całej Polski, którzy na blisko dwa tygodnie zmienią oblicze i rytm miasta – tchną weń artystycznego ducha i atmosferę beztroskiej, lecz mądrej zabawy.

Festiwalowe miejsca, w których Famowicze prezentują swoją sztukę, to osławione legendą świnoujskie sceny – Muszli Koncertowej na Promenadzie i Amfiteatru im. Marka Grechuty. Ale Fama to również ulice, deptaki, bulwary, place, skwery, podwórka, parki, plaża, instytucje kultury, kluby, restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, a nawet prywatne mieszkania.

Owo przestrzenne rozpanoszenie Famy to w znakomitej większości efekty projektu „Zaproś Famę do siebie!”, w którym to mieszkańcy Świnoujścia, zapraszając artystów do siebie, decydują o kształcie imprezy. Projekt nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, a jego charakter jest spontaniczny. Chcemy, żeby Fama była wszędzie.

 

Zachęceni wielkim zaangażowaniem Świnoujścian w ubiegłych latach, kontynuujemy projekt i ponownie prosimy mieszkańców o wskazywanie miejsc, do których Fama może zawitać. Wierzymy, że w bliskiej przyszłości będą mogli Państwo się pochwalić, że to właśnie u Was – w domu, na podwórku, w Waszym sklepie, zakładzie czy knajpce – wystąpił wielkiej klasy, uznany artysta. Bo dla młodych twórców Fama to unikatowa trampolina do kariery. Nie ma chyba dziś w Polsce wielkiej gwiazdy czy to muzyki, teatru, estrady, czy sztuk wizualnych albo literatury, która choćby nie otarła się o świnoujski festiwal. Podobnie rzecz ma się z młodymi, współczesnymi twórcami, będącymi dziś na tzw. topie, których kariera dopiero nabiera rozpędu.

 

Jeżeli chcesz zaprosić Famę, napisz do nas na adres: mojafama@gmail.com. Podaj adres i typ miejsca: czy jest to ulica, brama, podwórko, park, kawiarnia, sklep. Na propozycje czekamy do 15 lipca 2017. W przypadku dużej ilości zgłoszeń z nadesłanych maili wybierzemy te miejsca, w których będziemy realizować festiwalowe wydarzenia.

Planowany termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

Daniel Źródlewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *