Fala Międzyzdroje rozpoczęła wiosnę – wygraną!

Piłkarze Fali Międzyzdroje od zwycięstwa rozpoczęli wiosenne występy w lidze. Drużyna trenera Jana Rączewskiego w pierwszym w tym roku meczu pokonała na własnym stadionie Bałtyk Międzywodzie 6:0 (3:0).

19 marca 2016 roku nasz pierwszy zespół rozegrał czternaste spotkanie w A-klasie, przeciwnikiem był Bałtyk Międzywodzie. Zespół który sprawił nie złą niespodziankę jesienią remisując z naszym zespołem 1:1, więc zapowiadało się spotkanie ważne dla naszego zespołu. Nasi zawodnicy wiedzieli że Bałtyk to nieobliczalny zespół mimo 11 miejsca w tabeli. Więc od pierwszych minut zespół Fali był mocno skoncentrowany i dążył do zdobycia jak najszybciej pierwszej bramki. Już w 4 minucie Dariusz Kozłowski wyprowadza nasz zespół na prowadzenie i nikt nie myślał inaczej „teraz będzie worek bramek”. I tak się stało, Fala w pierwszej połowie jak i w całym meczu dominowała, wszystkie akcje kończyły się strzałami celnymi na bramkę gości i trzy piłki uderzane zostały skierowane do bramki Bałtyku. Wspomniana 4 minuta z rzutu rożnego 1:0 – Dariusz Kozłowski, 36 min składna akcja Jankowski-Bursa- Sikora kończy fenomenalnym strzałem 2:0. Dwie minuty później koronkowa akcja Fali Kozłowski-Bursa-Żabiński wykłada piłkę i 3:0 a bramkę zdobywa Ernest Paszek. Fala do przerwy stworzyła mnóstwo sytuacji i schodziła do szatni po 45 minutach z trzy bramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona to nadal ataki Fali szybsze rozgrywanie akcji dawało nadzieje na zdobycie kolejnych bramek. Ataki prawą czy lewą stroną boiska były coraz groźniejsze obrona gości nie ustrzegła się jednak błędów przy takim naporze gospodarzy. W 65 min Andrearczyk trafia na 4:0, 81 min Sikora na 5:0 po wspaniałym odbiorze a w 85 min indywidualna akcja Andrearczyka, który nieprzepisowo jest zatrzymywany w polu karnym – mamy wapno, Sikora ustawia piłkę na 11 m i mieliśmy 6:0. 89 minucie ponownie mamy rzut karny, tym razem indywidualna akcja Jankowskiego zostaje nieprzepisowo zatrzymana. Do jedenastki podchodzi Andrearczyk i bramkarz gości broni strzał naszego zawodnika. Zdobyliśmy następne bardzo ważne trzy punkty, ważne bo to one będą decydować o ostatecznym miejscu w tabeli.

Skład: Robert Ropęgo (75’ Sadowiec Robert), Piotr Tkaczonek, Straszewski Tomasz (55’ Andrearczyk Paweł), Malujdy Michał, Trepkowski Bartosz (46’ Piotrowski Bartosz), Piotr Bursa, Żabiński Filip (60’ Czajkowski Dawid), Ernest Paszek, Sikora Aleksander.

Następne spotkanie na które serdecznie zapraszamy sympatyków piłki nożnej odbędzie się już 02 kwietnia 2016 r. o godzinie 17.00 w Stuchowie.

Zapraszamy – Musisz Tam Być – Potrzebujemy Was.