Ekstraklasa nie dla tenisowego „Chrobrego” Międzyzdroje

Finiszuje I liga tenisa stołowego, w której mamy naszego ubiegłorocznego spadkowicza z ekstraklasy, „Chrobrego” Międzyzdroje. Nasze panie dzielnie walczyły w tym sezonie, z nadzieją na szybki powrót do krajowej elity. Jednak na dosłownie chwilę przed zakończeniem rozgrywek na czele jest gdański MRKS, który na kolejkę przed zakończeniem sezonu ma cztery punkty przewagi nad LUKS Agro – Sieć Chełmno, z którym nota bene, liderki zmierzą się dziś 15 maja, na wyjeździe. Nasz „Chrobry” zajmuje trzecią lokatę, z tą samą liczbą 27 punktów co obecnie drugi zespół z Chełmna.

W minioną sobotę nasze tenisistki grały trudne spotkanie z liderkami w Gdańsku zakończonym połowicznym sukcesem, bowiem ugrały remis 5:5.

Najlepiej z naszych pań zaprezentowała się Maja Krzewicka, która zdobyła 2,5 punktu. Ponadto, Anna Monika Zielińska wywalczyła 1,5 punktu, zaś Sylwia Wandachowicz i Wioleta Witkowska po wygraniu swej partii deblowej, zaliczyły po pół punktu.

W ostatnim swym meczu tego sezonu międzyzdrojanki pod wodzą trenera Jacka Wandachowicza, spotkają się w sobotę w Policach z przedostatnią ekipą ligi, UKS „Champion”. W tym przypadku trudno przypuszczać, by „Chrobry” nie wywalczył zwycięstwa. Nasze panie są po prostu zdane na wygraną, a inne rozwiązanie byłoby sporą niespodzianką.

Najlepiej punktującą tenisistką naszego zespołu w sezonie pozostaje 25 – letnia Maja Krzewicka, która była mistrzyni Polski młodziczek i kadetek. Tuż za nią jest Anna Monika Zielińska, która jutro, 16 maja, obchodzi swoje 26. urodziny. Nasze serdeczne życzenia dla sympatycznej tenisistki.

Cóż, w tym sezonie ekstraklasa nie dla naszego „Chrobrego”, którego panie naprawdę bardzo dzielnie walczyły przez cały czas rozgrywek. Okazało się jednak, że w tej edycji rozgrywek nie było lepszego od zespołu MRKS Gdańsk, który tym samym zasili szeregi ekstraklasy w następnym sezonie. Gdańszczanki mają niezwykle wyrównany zespół, w którym trzy zawodniczki – Agnieszka Kaczmarek, Marta Krajewska i Maja Miklaszewska, stanowią niezwykle wyrównany tercet zdolny do zdobywania kolejnych punktów.

W ekstraklasie mistrzem Polski został bezkonkurencyjna KTS „Enea Siarka” Tarnobrzeg, a z ligi spada białostocki ATS, który nie wywalczył w całych rozgrywkach… ani jednego punktu!

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *