15-06-2017 » Powiat i region, Sport

Po dzisiejszej przedostatniej kolejce w III lidze, wszystko jest już rozstrzygnięte. Koszalińska „Gwardia” mistrzem!

W dzisiejszy świąteczny czwartek, piłkarze III ligi rozegrali przedostatnią kolejkę sezonu. I wszystkie dotychczas niewiadome stały się już rozwiązane i jasne.

Ostatecznie to „Gwardia” Koszalin została mistrzem po pewnej wygranej u siebie 2:0 z „Chemikiem” Bydgoszcz, który wraz z „Pogonią” Lębork, naszą „Vinetą” Wolin oraz „Leśnikiem” Manowo, opuszcza III ligę.

Koszalinianie pod wodzą trenera Tadeusza Żakieta mają cztery punkty przewagi nad rezerwami „Lecha” Poznań, który dziś tylko zremisował u siebie 1:1 z „Polonią” Środa Wlkp.

Koszalińska ekipa złożona z wielu wychowanków, a także m. in. byłych zawodników „Bałtyku” Koszalin, jest stosunkowo młodym zespołem, który w przeszłości grał już w II lidze, gdzie spędził łącznie dziewięć sezonów.

Lata siedemdziesiąte klubu koszalińskiego to był znakomity okres w jego historii. To właśnie w tej dekadzie w „Gwardii” występowali tej klasy gracze co: Marek Kaźmierczak, Leszek Pałka, Zygmunt Gilewski, Mirosław Okoński, Mariusz Niewiadomski, Stefan Mila czy Piotr Rzepka. W tym czasie „Gwardia” wpisała się na stałe w historii polskiej piłki, bowiem 18 tysięcy widzów na meczu w Poznaniu, pomiędzy „Lechem”, a „Gwardią” w sezonie 1970/71, jest do dzisiaj rekordem frekwencji na spotkaniu trzeciej ligi.

Ostatni sezon rozegrany na drugoligowym froncie przez „Gwardię” przypadł na dawne już lata 1993/94.

Obecny zespół tworzą: Bramkarze: Adrian Hartleb i Maciej Dulewicz. Obrońcy: Daniel Wojciechowski(k), Maciej Stańczyk, Mateusz Bany, Norbert Dondera, Patryk Sobiegraj oraz Bartosz Maciąg.

Pomocnicy: Aleksander Januszkiewicz, Japończyk Junpei Shimmura, Sebastian Ginter, Daniel Sidor, Robert Ziętarski, Sebastian Ginter, Maciej Gregorek, Jeremiasz Grela, Kacper Kowalewski, Rafał Majtyka, Krystian Przyborowski i Krzysztof Bułka

Napastnicy: Michał Szubert, Przemysław Brzeziański, Sebastian Martofel.

Katastrofalnie grająca w tym sezonie „Vineta” przegrała dziś 0:2 w Szczecinie z „Pogonią II”, która jest już pewna na sto procent pozostania w lidze. A to oznacza, że z IV ligi spadnie nie sześć, a pięć zespołów. Wolinianie przegrali aż 21 spotkań w 33. kolejkach! Tylko ostatni „Leśnik” Manowo, przegrał więcej spotkań, bo było ich… 29.

Dobrze też dziś zaprezentowali się piłkarze ze „Świtu” Skolwin, którzy wygrali na wyjeździe 2:0 z wyżej notowanym „Sokołem” Kleczew.

Ostatnia, niedzielna kolejka (18.06.), będzie już jedynie formalnością. A w niej, ciekawie zapowiadające się derby Szczecina pomiędzy „Świtem” a „Pogonią II”. „Vineta” na pożegnanie z III ligą podejmie rezerwy „Lecha” Poznań, a świeżo upieczony mistrz III ligi, „Gwardia”, zagra na wyjeździe z „Bałtykiem” Gdynia, który jest trzeci.

Wszystkie mecze rozpoczną się obligatoryjnie o godzinie 15:00.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *