09-11-2017 » Powiat i region

Dziś ruszyło wielkie centrum logistyki E – commerce amerykańskiej firmy Amazon w Kołbaskowie

Dzisiaj (czwartek 9.11.), w przygranicznym Kołbaskowie pod Szczecinem, tuż przy węźle autostradowym, otwarto budowaną od ponad roku dla amerykańskiego przedsiębiorstwa handlowego Amazon, ogromną halę magazynową, która stała się tym samym największym centrum tego typu w Europie! Sięga bagatelka, 150 tysięcy m kw. powierzchni!

Na terenie centrum logistyki E – commerce Amazon, setki pracowników będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów niewielkie przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne. Podczas realizacji zamówień będą na bieżąco korzystać z innowacyjnych technologii, w tym z rozwiązań Amazon Robotics.
Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym już we wrześniu 2015 r. wdrożono technologię Amazon Robotics.
Amazon zainwestował w naszym kraju przeszło 3 miliardy złotych (!) w budowę i prowadzenie trzech centrów logistyki e – commerce w okolicach Poznania i Wrocławia, a także, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz warszawskiego biura Amazon Web Services. Na terenie całego kraju Amazon już stworzył 5.700 pełnoetatowych miejsc pracy i nieustannie rekrutuje na nowe stanowiska.
W Kołbaskowie na obecną chwilę pracuje już kilkaset osób. Docelowo pracę otrzyma w tym miejscu nawet około dwóch tysięcy ludzi, którzy przyjeżdżać będą nawet z tak odległego od Kołbaskowa, Gorzowa Wlkp. Oczywiście na koszt pracodawcy. Trwa zaawansowana rekrutacja pracowników, a także trwają niezbędne szkolenia, które ma swój koszt zapewnia Amazon.

Miwa

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *