Dzień Pluszowego misia w Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim

25 listopada przypada najsympatyczniejsze święto w kalendarzu – Dzień Pluszowego Misia. W tym roku w Bibliotece dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim świętowaliśmy dwa dni. W piątek uczniowie klas trzecich ze szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w turnieju wiedzy o misiach i niedźwiedziach. Zadania konkursowe przygotowane przez bibliotekarkę Magdę Wolanowską oraz Annę Szadkowską – wychowawczynię klasy IIIc były bardzo różnorodne. Zawodnicy musieli m.in. rozpoznać bohaterów po wysłuchaniu cytatów z książek, napisać krótki wierszyk o misiach, rozwiązać zagadki obrazkowe, odpowiedzieć na pytania o życiu niedźwiedzi oraz wykazać się sprytem przy przekładaniu dużymi łapkami zapałek z talerzyka na talerzyk. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Towarzyszył jej głośny doping kolegów z klas. Najwięcej punktów zdobyli uczestnicy z klas III b i III c. Brawo!

W poniedziałek biblioteka gościła uczniów klas pierwszych. Na spotkanie przyszli oni ze swoimi kochanymi misiami. Bibliotekarka przybliżyła historię powstania pierwszego pluszowego misia i zaprezentowała słynnych bajkowych bohaterów – misia Paddingtona, Kubusia Puchatka, misia Uszatka i Koralgola.

Dzieci pięknie wyrecytowały wiersze o pluszowych misiach. Następnie przyszedł czas na wysłuchanie zabawnego opowiadania o misiowych urodzinach. Nie zabrakło również zabawy tanecznej przy piosenkach o pluszowych misiach. Na zakończenie dzieci życzyły swoim puchatym przyjaciołom STO LAT !

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *