W dziecięcym świecie – Piotr Kowalski

Tym razem przedstawiamy w naszym cyklu, Piotra Kowalskiego z Kamienia Pomorskiego, który urodził się 25 listopada 2009 r. w Belfaście, stolicy dalekiej i wcale nie obcej Polakom Irlandii Północnej. Jego rodzice to pani Małgorzata i pan Krzysztof. Piotr ma o sześcioletniego brata, Tymka (Tymoteusz), z którym bardzo lubi się bawić i z nim przebywać.

Cała sympatyczna rodzina mieszka w Kamieniu Pomorskim po powrocie z Wysp od 2014 roku. A w ogóle, pani Małgorzata pochodzi właśnie z tego miasta.

Piotr chodzi do trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim i jest jednym z najlepszych uczniów w klasie. Jak mówi jego mama, to ścisły umysł, zwłaszcza z matematyki, choć też zna całkiem dobrze język angielski; podobnie jak w dużej mierze mały Tymoteusz, bo w Irlandii chodził do tamtejszych przedszkola i zerówki, gdzie z rówieśnikami musiał nie musiał, porozumiewać się po angielsku.

Jest jak wspomnieliśmy, bardzo dobrym uczniem, który często bierze udział – niekiedy z dużym powodzeniem, w różnych szkolnych konkursach, w tym z języka angielskiego. I w tej dziedzinie przoduje.

Na pytanie o hobby, bez namysłu odpowiedział, że piłka nożna. A jego ulubionym piłkarzem jest argentyński internacjonał futbolówki, Lionel Messi.

Od niedawna interesuje go układanie kostki Rubika i robi to z wielkim zacięciem i zainteresowaniem. „Pracuję nad nią i coraz więcej o niej wiem. Poznaję jej tajemnice. I co mnie cieszy, co chwilę skracam czas jej ułożenia.” – przyznaje optymistycznie Piotr.

Dumna z syna mama dodaje, że Piotr jest sumienny, stanowczy, jak na swój wiek mądry, cierpliwy i wyrozumiały, w szczególności do swego młodszego brata, w przeciwieństwie jak to ma się mama do taty. (Tu duży uśmiech).

Nasz mały bohater uczy się też gry na ukulele (instrument nazwę i popularność zyskał na Wyspach Hawajskich), którą pokazuje mu jego mama, która gra na gitarze od najmłodszych lat.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *