16-08-2017 » Powiat i region

DZIAŁAMY WSZECHSTRONNIE DLA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWA

Sezon w pełni. Aby nieść pomoc mieszkańcom oraz przyjezdnym, podejmować interwencje wobec sprawców przestępstw i wykroczeń, również miejscach trudno dostępnych, funkcjonariusze Powiatu kamieńskiego pełnią służbę nie tylko w sposób tradycyjny, ale także w patrolach rowerowych, na quadach czy na łodzi służbowej. Wszystko dla Państwa bezpieczeństwa.

Naszych policjantów można spotkać również w miejscach trudno dostępnych. Pełnimy służby nie tylko w patrolach pieszych czy w radiowozie, ale także w patrolach rowerowych, z wykorzystaniem łodzi policyjnej, skuterów i quadów.

Taki, a nie inny sposób pełnienia służby ułatwia wzajemny, bezpośredni kontakt społeczeństwa i funkcjonariuszy. Wszyscy mogą podejść, poprosić o pomoc lub interwencję, a także przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie.

Mundurowi systematycznie przeprowadzają:

  • kontrole kąpielisk niestrzeżonych;
  • kontrole wędkarzy i osób korzystających ze sprzętu pływającego;
  • kontrole stanu trzeźwości osób dbających o bezpieczeństwo wczasowiczów;
  • prelekcje na temat bezpiecznego wypoczynku z wszystkimi zainteresowanymi osobami (zgodnie z założeniami różnorodnych programów profilaktycznych takich jak „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”*).
*Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowana została pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.*Kampania „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych” zorganizowana została we współpracy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

sierż. Aleksandra Berenda

Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *