18-10-2019 » Powiat i region

Dyplomy, które zmieniają Pomorze Zachodnie.

Finał jubileuszowej edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Już 22 października 2019 r. studenci kierunków związanych z architekturą i planowaniem przestrzennym odbiorą nagrody w konkursie marszałka na „Najlepszą pracę dyplomową związaną tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim”. Uroczystość podsumowująca konkurs połączona z otwarciem wystawy odbędzie się w Galerii Architektów Forma w Szczecinie.

Konkurs organizowany jest przez Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Mogą w nim wziąć udział absolwenci uczelni wyższych z całej Polski, którzy przedstawią prace związane z Pomorzem Zachodnim.

Do tegorocznej, dziesiątej już edycji konkursu, zgłoszono 24 prace, które nadesłali studenci m.in. z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Sztuki w Szczecinie.

Dyplomy magisterskie i inżynierskie były rozpatrywane w trzech kategoriach tematycznych: planowanie przestrzenne i projektowanie urbanistyczne, projektowanie architektoniczne oraz architektura krajobrazu.

Komisja konkursowa, która obradowała pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja, oceniała m.in. przydatność, walory praktyczne czy stopień trudności zastosowanego rozwiązania projektowego. Dodatkowo punktowanym kryterium było uwzględnienie w pracy zagadnień związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością i wyrównaniu ich szans. Kwestie związane z upowszechnianiem idei projektowania uniwersalnego stanowią istotny element wojewódzkiego programu „Region wyrównanych szans”.

Zwycięzcy otrzymają po 4 tys. zł, a prace wyróżnione po 1 tys. zł.

Celem konkursu marszałka jest prezentacja możliwych do zrealizowania rozwiązań projektowych i przekształceń przestrzennych na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. 

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy

X jubileuszowej edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

na „Najlepszą pracę dyplomową związaną tematycznie

z Województwem Zachodniopomorskim”.

Wtorek, 22 października 2019 roku, godzina 13

Galeria Architektów Forma

  1. Żołnierska 50, 71-210 Szczecin

Wizualizacje finałowych prac dostępne są na stronach WWW Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/jak-region-widza-przyszli-architekci-i-urbanisci-wizualizacje) oraz Galerii Architektów Forma (http://www.forma.zut.edu.pl/konkursmarszalka2019.php

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *