03-08-2019 » Powiat i region, Wolin

Dwa Dni Festiwalu Słowian i Wikingów 2019 w Wolinie już za nami.  

Tegoroczny Festiwal Słowian i Wikingów po raz 25 przyciągnął do Wolina pasjonatów z całego świata. Trzydniowa impreza rozpoczęła się w piątek korowodem sprzed kościoła św. Mikołaja. Następnie kapłani wraz z burmistrzem symbolicznie przekazali władzę jarlowi Jomsborga. Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie to jedna z największych wczesnośredniowiecznych imprez na świecie w której uczestniczy ponad 2500 osób z 30 krajów świata.

Odwiedzający wioskę wikingów goście mogą zapoznać się z dawnym rzemiosłem, posłuchać muzyki, obejrzeć inscenizacje wydarzeń historycznych i wziąć udział w starodawnych obrzędach oraz wczesnośredniowiecznych grach i zabawach.

W piątek i w sobotę  po południu gwoździem programu była wielka bitwa na ponad 700 wojów, jakie przed wiekami toczyli Słowianie i Wikingowie o słynny gród na Wolinie Jomsborg Vineta.

Wśród atrakcji tegorocznej imprezy są również: prezentacje uzbrojenia średniowiecznego wojownika z możliwością przymierzenia niektórych elementów, stanowiska strzelania z łuku i rzucania oszczepem oraz prezentacja i degustacja średniowiecznych przysmaków.

Festiwal potrwa do niedzieli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *