13-12-2019 » Powiat i region

Dotacje na promocję działalności trzeciego sektora

Organizacje pozarządowe mogą starać się o dofinansowane działań związanych z promocją wolontariatu, przekazywania 1% podatku dochodowego za rok 2019 czy przeprowadzeniem konkursu Zachodniopomorski Lider NGO.

Zaplanowana kwota 195 tys. zł na ten cel pochodzić będzie z budżetu województwa i wynika z przyjętego „Programu współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2020”.

Stowarzyszenia i fundacje będą mogły otrzymać dotację w pięciu zadaniach.  W ich zakresie jest promocja wolontariatu  w regionie (100 tys. zł) i  przekazywania 1% podatku dochodowego za rok 2019 na rzecz OPP z Pomorza Zachodniego (20 tys. zł) czy wspieranie działalności centrów działających na rzecz organizacji pozarządowych, w tym wyłonienie najlepszych inicjatyw w konkursie Zachodniopomorski Lider NGO (35 tys. zł). Zarezerwowano także środki na opracowanie Indeksu Jakości Współpracy Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi (15 tys. zł) oraz organizację  dwudniowego forum pełnomocników ds. NGO (25 tys. zł).

Organizacje pozarządowe na złożenie ofert za pośrednictwem generatora Witkac.pl  mają czas do 7 stycznia 2020 r. Ogłoszenie konkursowe dostępne są w BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Konkurs jest koordynowany przez Biuro ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej UMWZhttp://www.wzp.pl/uploads/banery/logo_mail.jpg

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *