Dlaczego radny dr inż. Anatol Kołoszuk?!

Wiele osób pytało mnie w Kamieniu Pomorskim, Golczewie oraz Ostromicach, dlaczego w tych ,,budowlanych”sprawach i tematach publicznie proszę, pytam, sugeruję oraz oczekuję działań, a także stanowiska radnego Rady Powiaty w Kamieniu Pomorskim Pana doktora inżyniera Anatola Kołoszuka. Sprawa jest prozaicznie prosta. Pan dr inż. Anatol Kołoszuk ma w tej Radzie Powiatu obecnej kadencji najwyższe kwalifikacje ,,budowlane” i to pod każdym względem.

Ma też ambicje, co jest rzeczą zrozumiałą, a w związku z tym Pan Radny ma okazję udowodnić, że głos oddany na kandydata Anatola Kołoszuka nie jest i nie będzie głosem zmarnowanym! Proste? Pan radny A. Kołoszuk ma też ambicje i ci, którzy interesują się tym, co dzieje się w Radzie Powiatu wiedzą, że aż dwa miesiące prace Rady były przystopowane, bo radny Kołoszuk zapragnął być Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej mając za sobą aż 4 głosy poparcia radnych PiS. Doszło do sytuacji patowej i do akcji musiał wkroczyć w trybie nadzoru prawnego Pan Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc. Tak więc dwa miesiące tut. Rada Powiatu ma w plecy! Ostatecznie utworzono jeszcze jedną Komisję Rady Powiatu i ambicje Radnego A. Kołoszuka zostały zaspokojone, gdyż został Przewodniczącym Komisji Skarg i Wniosków, natomiast Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został radny z Ostromic Pan Bogusław Czaplicki. Pomyśleć, że niewiele brakowało, a powiat kamieński czekałyby przedterminowe wybory do Rady Powiatu. Układ jaki powstał w obecnej Radzie Powiatu jest tak logicznie, matematycznie i prawnie fantastyczny jak konstelacja gwiazd we wróżbach jasnowidza Macieja. Mało tego, to jest jeszcze lepsza wróżba na przyszłość Kamienia Pomorskiego, gdyż nasze redakcyjne, upublicznione zapytania w konkretnych publicznych sprawach z pobudek dziennikarskich nacechowanych troską o dobro wspólne w myśl zasad pro publico bono kierowanych do radnego – Przewodniczącego Komisji Skarg i Wniosków w osobie Pana Anatola Kołoszuka wręcz obligują owego do zainteresowania się upublicznionym tematem czy też sprawą. Tym bardziej, że radny – Przewodniczący Komisji Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim za sprawowany mandat radnego i funkcję bierze pieniądze kamieńskich podatników w postaci diety.

Czy radny – Przewodniczący Komisji Skarg i Wniosków Pan A. Kołoszuk potraktuje nasze zapytania skierowane imiennie do niego jako skargę, wniosek czy też dziennikarską troskę o dobro wspólne to jest mi wszystko jedno, byle był efekt.

Co zaś się tyczy Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim radnego Bogdana Czaplickiego, ów będzie miał okazję sprawdzić, tak jak i kamieńską społeczność, w tym wybory Kołoszuka czy Pan Przewodniczący Komisji Skarg i Wniosków Rady Powiatu radny dr inż. Anatol Kołoszuk wywiązuje się z przyjętych na siebie ,,społecznych” obowiązków.

Gdyby ktoś był niedoinformowany to przypominam, obecny radny A. Kołoszuk onegdaj aplikował o stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kamieniu Pomorskim. Pan A. Kołoszuk wie, tak jak i ja, kto uwalił jego kandydaturę w odwecie za krzywdy wyimaginowane, gdy był Kołoszuk onegdaj Starostą tego powiatu. Teraz nadarza się okazja ,,wywdzięczyć się” tamtemu układowi zanim ów ,,układ” wyląduje w starostwie, gdyż rozgląda się za pracą w jakimś urzędzie. A to w Starostwie, a to w Golczewie…

Michał Andrzej Ratajczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *