03-02-2019 » Powiat i region

Czy ten dzień okaże się przełomowy dla polskiej polityki?

Materiał publikujemy dzięki współpracy portalu ikamień.pl

Na warszawskim Torwarze trwa konwencja założycielska nowej partii Roberta Biedronia. Są na niej także przedstawiciele województwa zachodniopomorskiego. Specjalnie dla Czytelników ikamien – fotorelacja!

W Warszawie ruszyła konwencja założycielska partii Roberta Biedronia. Dziś poznamy nazwę ugrupowania. Przedstawione zostaną również propozycje programowe ( tzw. „Umowa Biedronia”) oraz osoby, które będą odpowiedzialne za realizację poszczególnych postulatów.

Zainteresowanie przedsięwzięciem (do udziału w konwencji zapisało się ponad 10 tys. osób) świadczy o tym, że jest potrzeba stworzenia alternatywy wobec istniejących partii. Czy 42-letni Biedroń zmieni oblicze polskiej polityki?

Robert Biedroń jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W wyborach do parlamentu w 2011 r. wybrano go na posła ziemi słupsko-gdyńskiej z listy Ruchu Palikota. Dostał prawie 17 tysięcy głosów. W 2014 r. został wybrany na prezydenta Słupska. Dziś ma ambicję na coś więcej.

Robert Biedroń jest znany z angażowania się w działania społeczne dotyczące obrony praw człowieka oraz osób LGBT.

źródło: www.ikamien.pl

Jeden komentarz na temat: Czy ten dzień okaże się przełomowy dla polskiej polityki?

  1. Avatar Odlat pisze:

    Raczej nic nowego zawsze w roku wyborczym powstaje cos takiego jak ruch palikota, nowoczesna a teraz wiosna i zawsze koncepcja jest podobna… sa to ludzie ktorzy juz byli tylko zmienili ubranie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *