23-06-2017 » Powiat i region

W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

Spostrzegawczość oraz właściwa reakcja policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, będącego w czasie wolnym od służby, pozwoliła na zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który wcześniej na terenie Kamienia Pomorskiego był sprawcą kolizji drogowej.
Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, w czasie wolnym od służby, zatrzymał  mieszkańca gm. Kamień Pomorski, który poruszał się uszkodzonym pojazdem. Policjant zatrzymał 43-latka i powiadomił dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował patrol. Funkcjonariusze na podstawie opisu zdarzenia przedstawionego przez świadków oraz po uszkodzeniach pojazdu potwierdzili udział mężczyzny w kolizji drogowej na terenie Kamienia Pomorskiego.

Dodatkowo badanie alkomatem wskazało, że 43-letni mieszkaniec gm. Kamień Pomorski kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie 2,4 promila.

Nieodpowiedzialny kierowca za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości odpowie wkrótce przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat dwóch i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 10, mężczyzna będzie musiał uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie niższej niż 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Za spowodowanie kolizji drogowej 43-letni kierowca również odpowie przed sądem w ramach oddzielnego postępowania, za co może go spotkać także wysoka grzywna.

Reakcja funkcjonariusza, który zatrzymał mężczyznę to dowód, że policjantem jest się cały czas, nawet poza służbą. Dzięki jego zaangażowaniu, 43-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Postawa ta spowodowała również wykluczenie z dalszej jazdy pijanego kierowcy, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Wydział Prewencji
KPP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *