Coraz więcej gości na Wybrzeżu Kamieńskim i w jego stolicy

Rośnie liczba przybywających na całe Wybrzeże Kamieńskie, gości, a więc, turystów i wczasowiczów, którzy w wolnych chwilach oglądają m. in. w stolicy powiatu z dużym zainteresowaniem tutejsze zabytki. Są więc tradycyjnej i atrakcyjnej w budowanej od XII wieku Katedrze, w Baszcie Wolińskiej z XIV wieku, oglądają Ratusz (XV wiek – odbudowany w latach 60. ubiegłego stulecia po zniszczeniu podczas II wojny światowej) i odwiedzają coraz licznej młode jeszcze, ale mające już historyczną duszę  Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.

Turyści mają też okazję skorzystania z uczestniczenia z jednego z piątkowych koncertów 53. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbywającego się w kamieńskiej Katedrze.

5 lipca rusza 22. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, który w tym roku ponownie zachęca do licznych imprez, koncertów i spektakli. Potrwa do niedzieli, 9 lipca.

Międzyzdroje też dorzucają swoje „trzy grosze”, gdzie w miejscowym amfiteatrze zawita wielu interesujących i popularnych artystów.

Będzie też można przysłuchiwać się w ostatni weekend lipca 29 – 30.07.), dwudniowemu 21. Festiwalowi Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. Tradycją tej imprezy jest to, że na scenie amfiteatru prezentować się będą artyści – amatorzy z województw północnych i zachodnich.

Na naszym słonecznym wybrzeżu, mamy nadzieję, że tak będzie tego lata, początek sezonu i nie ma jeszcze tłoku w pensjonatach czy ośrodkach wczasowych, co widać mocno w nadmorskich miejscowościach. Wszyscy więc żyją swoim życie, a „tubylcy” oferują szereg atrakcji, nie tylko kulturalnych. Plaża na tę chwilę nadaje się tylko do pospacerowania. Do plażowania i kąpieli nie zachęcamy w tych nienaturalnych obecnie warunkach atmosferycznych.

Dwa – trzy lata temu, pogoda w lipcu i sierpniu była wspaniała. Wręcz wymarzona. Było słońce, całymi dniami, było ciepło, wręcz były po kilkanaście dni z rzędu upały. A woda w Bałtyku naprawdę była cieplutka i zachęcała do miłego taplania się w niej. Ale na tę chwilę to tylko  wspomnienia i historia, której powtórzenia trudno się spodziewać w tym roku.

Po wybrzeżu co dnia przemieszcza się wiele wycieczek, wielu indywidualnych turystów odwiedza też Kamień Pomorski, no i oczywiście, urocze wybrzeże. Są też turyści zza granicy, a najczęściej są to turyści zza zachodniej granicy.

Opinia o samej stolicy powiatu kamieńskiego i Wybrzeża Kamieńskiego – Kamieniu Pomorskim, jest stosunkowo pozytywna, choć wielu tutaj będąc, narzeka na różne niedogodności. Ale jest też wiele osób, które były tu przed laty, a dziś tu przywędrowały, ze szczerością mówią, że to miejsce nieco wypiękniało, nabrało pewnego kolorytu, od nie tak dawna jest bardziej niż niezwykle, barwnie ukwiecone.

Sezon letni tak naprawdę dopiero co się rozpoczął, i wszyscy na Wybrzeżu Kamieńskim liczą, że pogoda – może jednak ta słoneczna i ciepła, zlituje się i zawita w nasz region, który jak co roku odwiedzą podczas letniej kanikuły, kolejne dziesiątki tysięcy gości, bowiem atrakcji nie tylko zabytkowych, jak i zapraszający pięknymi plażami, tutaj nie brakuje. Zapewne z każdym dniem Bałtyk będzie cieplejszy i chętnych do kąpieli pewne również nie zabraknie, bo to przecież jeden z ważniejszych punktów czy rytuałów dla przebywających u nas gości. Gości nie tylko z całej Polski.

No właśnie, oby tylko pogoda przyszła ta pozytywna i sprzyjała nam wszystkim, bo jak na razie nie może się ona jakoś unormować. Choć nie biadolmy, bo drzewiej (ale to bywało dwa – trzy lata temu) inaczej bywało.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *