20-08-2017 » Powiat i region

W ciągu dwóch dni dwukrotnie „na podwójnym gazie”!

17 sierpnia 2017 roku dzięki czujności jednego z kierujących, do kontroli drogowej zatrzymano 37-letniego mieszkańca Kazimierza Biskupiego, który jak się okazało, w trakcie jazdy, w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu!

W miniony czwartek, Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odebrał zgłoszenie od zatroskanego kierującego, który powiadomił, że drogą DK3 w kierunku na Świnoujście, porusza się pojazd marki citroen, który zjeżdża od prawej do lewej krawędzi jezdni.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach, który zatrzymał do kontroli drogowej wyżej wymieniony samochód. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości kierowcy, okazało się, że 37-latek kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, a w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu!

Ponad to, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Według informacji pobranych z bazy danych, zostały mu one odebrane w nocy z 16 na 17 sierpnia 2017r. na terenie podległym innej jednostce Policji, w związku z naruszeniem artykułu 178A§1 Kodeksu karnego –  kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości!

Pojazd został odholowany na parking strzeżony na koszt mężczyzny, a jego samego doprowadzono do KPP w Kamieniu Pomorskim i osadzono w policyjnym areszcie.

37-latek został pociągnięty do odpowiedzialności. Przyznał się do popełnionego przestępstwa i dobrowolnie poddał nałożonej na niego karze w postaci: grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych, świadczenia pieniężnego w wysokości 10 tysięcy złotych na Fundusz Osób Pokrzywdzonych oraz Pomocy Postpenitencjarnej, orzeczenia dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

A.B.
KPP w Kamieniu Pomorskim

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *