05-07-2016 » Powiat i region

Cavaliada Summer Jumping 2016 z mnóstwem atrakcji

Porównywane do zawodów w Miami na Florydzie – odbędą się po raz pierwszy na Pomorzu Zachodnim, na kołobrzeskiej plaży. Ponad stu czołowych amazonek i jeźdźców z dwunastu państw będzie walczyć o zwycięstwo w Cavaliada Summer Jumping 2016. W ramach wydarzenia zaplanowano także konferencję „Fundusze na Turystykę” oraz targi akcesoriów jeździeckich i sprzętu jeździeckiego.

Międzynarodowe zawody

Zawody Cavaliada Summer Jumping 2016 odbędą się w dniach 7 – 10 lipca w Kołobrzegu. Zmagania sportowe to szereg konkursów, w tym w dyscyplinie skoków przez przeszkody wraz ze szczególnie lubianym przez publiczność konkursem Potęgi Skoku. Ponadto zaplanowano konkurs Grand Prix w ujeżdżeniu – z programem dowolnym, podczas którego zawodnicy zaprezentują własną choreografię do akompaniamentu dobranej przez siebie muzyki. Niewątpliwą atrakcją będą również pokazy członków grupy akrobatycznej Horseman Team.

W trakcie zawodów zostanie rozegranych dziewiętnaście konkursów, w tym dwanaście mających rangę CSI2* – dwa z nich liczyć się będą do prestiżowych Longines Ranking. Udział z konkursie zapowiedzieli zawodnicy z 12 państw. Nad trybunami powiewać będą flagi: Argentyny, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kirgistanu, Łotwy, Litwy, Meksyku, Polski, Hiszpanii, Szwecji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie oczywiście jeźdźców z polskiej czołówki: Jarosława Skrzyczyńskiego, Mściwoja Kieconia, Łukasza Kozy i Maksymiliana Wechty. Impreza jest biletowana.

Fundusze na turystykę

Podczas Cavaliada Summer Jumping w piątek, 8 lipca 2016 o godzinie 11 odbędzie się konferencja „Fundusze na turystykę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020” (hotel Olypm 3 w Kołobrzegu). Konferencja związana jest z ogłoszonym 30 czerwca konkursem działaniem 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych.  TYP 1[1]. Ogłoszony konkurs przewiduje dofinansowanie projektów w kwocie 30 080 000 zł.

W trakcie spotkania zaplanowano wystąpienia związane z prezentacją założeń polityki sektorowej w zakresie turystyki i z prezentacją przykładowych produktów turystycznych Pomorza Zachodniego, które odniosły sukces, w tym  takich atrakcji jak festiwal Słowian i wikingów, marina solna w Kołobrzegu czy sama Cavaliada. A wszystko to w kontekście ogłoszonego właśnie naboru wniosków, którego założenia także zostaną zaprezentowane podczas konferencji. W wydarzeniu udział weźmie członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Dodatkowo w trakcie zawodów będzie czynna strefa informacyjna Funduszy Europejskich (Cavaliada Targi Kołobrzeg, 7-10 lipca 2016 r., Konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udzielać będą bezpłatnych porad w zakresie dostępnych środków unijnych (w godz. 12-16).

W Cavaliada Summer Jumping swój udział zapowiedział także Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa (7 lipca 2016 r.).

Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska będzie także uczestniczyć Cavaliada Summer Jumping w sobotę, 9 lipca 2016 r. Pani marszałek wręczy puchary Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla zwycięzców Konkursu Średniej Rundy o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, który organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs ten rozpocznie się o godzinie 16.30.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program wydarzenia na stronie www.cavaliada.pl

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

[1] Pełna nazwa konkursu: Wsparcie projektów z zakresu infrastruktury turystyki aktywnej i uzdrowiskowej, bazującej na endogenicznych potencjałach obszaru, mającej charakter prozatrudnieniowy – budowa, rozbudowa, przebudowa i modernizacja infrastruktury turystyki aktywnej będącej produktem turystycznym bądź jego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *