17-12-2019 » Powiat i region

Bohater z Myśliborza. Skutecznie niósł pomoc przypadkowemu przechodniowi

Wyjątkową odwagą wykazał się Artur Mirończyk. Jego opanowanie i umiejętności pozwoliły uratować życie drugiemu człowiekowi. W środę, 18 grudnia 2019 roku w Szczecinie – w gabinecie zachodniopomorskiego marszałka Olgierda Geblewicza – bohater z Myśliborza spotka się
z mężczyzną, któremu tak skutecznie niósł pomoc.

Dokładnie 20 sierpnia br. w Myśliborzu doszło do nagłego zatrzymania krążenia w miejscu publicznym
u jednego z mieszkańców. Przypadkowy przechodzień – Artur Mirończyk – udzielił mu pomocy i rozpoczął uciskanie sera. Reanimację wykonywał do przyjazdu służb ratunkowych. Później kontynuowali ją ratownicy medyczni i lekarz z filii WSPR w Myśliborzu. Pacjent trafił do szpitala i wrócił do pełni sił.

Nie byłoby tak szczęśliwego finału, gdyby nie bohaterska postawa pana Artura. Pan Artur wiedział, jak prawidłowo udzielić pomocy i wykonać RKO, dzięki odbytemu kursowi pierwszej pomocy. Ukończył go pół roku wcześniej. Szkolenie przeprowadził jeden z ratowników medycznych z myśliborskiej filii WSPR.

W środę, 18 grudnia 2019 roku w Szczecinie, marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz dyrektor WSPR Roman Pałka podziękują panu Arturowi za podjęte działania. W spotkaniu udział wezmą także ratownicy medyczni i lekarz z filii WSPR w Myśliborzu, którzy razem z panem Arturem udzielali pomocy mężczyźnie. Obecny będzie także uratowany mężczyzna.

Bohater z Myśliborza – spotkanie z Arturem Mirończykiem

Środa, 18 grudnia 2019 roku, godzina 10

Szczecin, Urząd Marszałkowski, Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34,

wejście G (od Dużego Dziedzińca), gabinet Marszałka Województwa, I piętro, pokój 101

ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH DZIENNIKARZY I FOTOREPORTERÓW.

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *