15-08-2017 » Powiat i region

„BEZPIECZNY SENIOR” – kamieńscy policjanci po raz kolejny biorą udział w misji na rzecz dbania o bezpieczeństwo osób w dojrzałym wieku.

W trosce o najstarszą część społeczeństwa, Policja zachodniopomorska w ramach wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020 pod nazwą „Region dla Rodziny”, realizuje zadania projektu profilaktycznego „Bezpieczny senior”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Województwa zachodniopomorskiego.

Celem programu jest ograniczanie negatywnych zjawisk w postaci kradzieży, oszustw oraz innych przestępstw i wykroczeń popełnianych w stosunku do osób starszych.

Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim podczas spotkań z seniorami dokładają wszelkich starań, aby cel ten osiągnąć. Prowadzą oni nie tylko wykłady, na których przekazują najistotniejsze informacje, ale także rozdają materiały profilaktyczne w postaci: ulotek, plakatów, komiksów, opasek odblaskowych, linijek/zakładek do książek z lupą, których istotą jest utrwalenie przekazywanych treści. Materiały mogą również zostać wykorzystane, jako nośnik informacji dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w spotkaniach.

A.B.

źródło: KPP w Kamieniu Pomorskim

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *