Awans sportowy po raz siódmy!

We wrześniu już siedmiu zawodników Pogoń Szczecin Football Schools przeszło do Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin. Szczęśliwym numerem siedem jest dwunastoletni Martin Kapusta, który ponad rok szkolił się w Kamieniu Pomorskim u trenera Filipa Daroszewskiego, który jest pierwszym bramkarzem IV – ligowego „Gryfa”.

Co o awansie młodego sportowca mówi trener Filip? – „Już na pierwszym treningu zauważyłem jego dobrze ułożoną lewą nogę, gdzie jest to wielki atut u zawodnika. 30% piłkarzy jest lewonożnych.

Moim zdaniem, jeśli ma się piłkarza lewonożnego w zespole, można uważać to za skarb. Od samego początku się wyróżniał. Ciężko pracował na każdym treningu, jak i uczęszczał na te indywidualne, w celu poprawienia swoich wad na boisku.

Był na dwóch sportowych obozach PSFS, gdzie trenerzy zauważyli jego umiejętności. Trenerzy Akademii docenili jego motorykę, szybkość,  jak i umiejętność rozgrywania lewą nogą. To gdzie obecnie Martin się znajduje, zawdzięcza sobie, swojej ciężkiej pracy włożonej w treningi, a także wsparciu rodziców.

Jestem z niego dumny, ponieważ wykonał ciężką pracę i jak widać zaowocowało to dostaniem się do Akademii Pogoni Szczecin. Życzę Martinowi powodzenia w nowym zespole, wielu strzelonych bramek oraz asyst, a przede wszystkim chłodnej głowy!(…)” – mówi F. Daroszewski.

„Jednym z głównych celów Pogoń Szczecin Football Schools jest szkolenie dzieci i przekazywanie jak największej liczby zdolnych piłkarzy do Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin. Cieszę się, że coraz więcej uczestników PSFS dostaje taką szansę i że widoczne są rezultaty naszego szkolenia. Mam nadzieję, że dalsza współpraca PSFS z Akademią będzie równie efektywna.” – podsumował trener koordynator z Pogoń Szczecin Football Schools – Dominik Rutkiewicz.

Pogoń Szczecin Football Schools prowadzona jest pod nadzorem Pogoni Szczecin S.A. dzięki czemu gwarantuje jakość oraz doświadczenie, zaś trenowanie z nami daje szansę zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom na dołączenie do elitarnej grupy zawodników Dumy Pomorza, rozwój swojej pasji oraz spełnienie marzeń. Uczestnictwo jest etapem preselekcji pozwalającym doskonalić swoje umiejętności i dążyć do realizacji celów.

W (naszych) założeniach najzdolniejsi zawodnicy i zawodniczki PSFS będą mieli szansę kontynuować swoje treningi w Akademii Pogoni Szczecin, co udowodniają już nasi chłopcy.

Dołącz do drużyny Pogoń Szczecin Football Schools!

Za www.ps-fs.pl Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *