Artystyczny Kulturobus znów w trasie!

W poniedziałek, 3 lipca 2017, rozpoczęliśmy tegoroczną trasę „Wiosek Kadekowskich” – przedsięwzięcia organizowanego przez Kamieński Dom Kultury, które odbywa się w czasie wakacji i jest kierowane do dzieci.
Pierwszym celem podróży Kulturobusa była pewna urocza wieś, położona niedaleko Kamienia Pomorskiego. To właśnie w Świńcu odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia prowadzone przez animatorów Maję Jędrzejczyk i Krzysztofa Kasietczuka. Pełne pozytywnej energii, chęci nauki i pokazania nabytych już umiejętności dzieci ochoczo uczestniczyły w trzydniowym planie zajęć.
Pierwszy dzień był nie tylko dniem integracyjnym – oprócz zapoznania się, dzieci przystąpiły do tworzenia budowli i masek przy wykorzystaniu kartonowych pudeł. Dzięki pracy zespołowej najmłodszych powstały między innymi: zabytki Kamienia Pomorskiego, takie jak Kościół św. Mikołaja, kartonowa Myszka Miki, domy dla lalek. Kolejny dzień przeznaczyliśmy na wykonywanie rzeźb z masy solnej oraz malowanie portretów. Ostatni dzień poświęcony był głównie twórczej zabawie, przebierankom i kręceniu krótkich filmów, do których scenariusze wymyślały dzieci. Pojawiły się takie pomysły jak: walka anioła z diabłem, taniec w Halloween, kowboje kontra piraci. Ponadto dzieci miały okazję posłuchać gry na gitarze oraz nauczyć się chodzenia na szczudłach.
Młoda społeczność Świńca pozytywnie zaskoczyła nas swoimi niespożytymi pokładami energii, kreatywnością, przyjaznym nastawieniem i chęcią rozwijania się w wielu kierunkach związanych z kulturą i sztuką. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i już 10 lipca zapraszamy do Benic, będących kolejnym celem naszej artystycznej trasy!

Stan9isław Motyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *