14-11-2017 » Powiat i region

Arhythmic Perfection Plan w Piwnicy: Jurek Przeździecki!

Ogrody Kultury zapraszają na finał Arhythmic Perfection Plan vol. 2 – eksperymentalnego, awangardowego projektu Jerzego Mazzolla. W Piwnicy Kany zagra dla Was Jurek Przezdziecki, złote dziecko polskiego techno!

18.11.2017, 22.00; pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

Jurek Przeździecki, czyli jeden z najciekawszych polskich twórców szeroko pojętego techno, doceniony także poza granicami. W wieku dziesięciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a muzyką elektroniczną zainteresował się podczas studiów w Akademii Sztuk Pięknych. Odkrycie takich zespołów jak Coil, Throbbing Gristle i Psychic TV zainspirowało go do samodzielnego komponowania. Od tamtej pory nieustannie poszukuje własnej definicji muzyki, przekracza gatunkowe granice, łączy rozmaite stylistyki i wychodzi daleko poza klubowe ramy.

Jest autorem dwóch albumów („Biscuit Symphony, 2011 i „Classicalism”, 2015) oraz kilkunastu singli i EP-ek publikowanych w barwach wytwórni Cocoon, Recognition, Synewave i Definition Records i innych. Ze swoimi energetycznymi setami didżejskimi dotarł do Portugalii, USA, Afryki Południowej, a nawet do Japonii i Australii. Miłośnik syntezy modularnej, zawsze twórczo niespokojny i kierowany potrzebą dalszego rozwoju.

Wydarzenie organizowane jest w ramach współpracy Piwnicy Kany z firmą Ogrody Kultury i Stowarzyszeniem Po Prostu Sztuka.

Paulina Rudź 
Ogrody Kultury s.c. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *