28-05-2019 » Powiat i region, Sport

Adrian Benedyczak z bramką w piłkarskich MŚ U-20!

Wychowanek kamieńskiego „Gryfa”, a obecnie napastnik szczecińskiej ekstraklasowej „Pogoni”, uczestniczy – o czym informowaliśmy dużo wcześniej, w właśnie odbywających się od 23 maja Mistrzostwach Świata U–20, które odbywają się na polskich boiskach.

W czwartkowym (23.05.) spotkaniu Polaków przeciwko Kolumbii, zresztą po niezłym blamażu, nasza reprezentacja gładko przegrała 0:2. A Adrian wszedł na ostatnie kilka minut tego spotkania i n dobrą sprawę, niewiele mógł zdziałać.

Polacy odbili sobie niejako to niepowodzenie w drugim spotkaniu grupowym przeciwko egzotycznej reprezentacji Tahiti. A mecz odbył się w niedzielę 26 maja w Łodzi.

I tu Adrian wszedł na boisko jako zmiennik. W 57 minucie zastąpił Davida Kopacza. I co istotne, wyróżnił się tym, że strzelił ładną bramkę po asyście Marcela Zylli, podwyższając wynik na 5:0. Było to w 74 minucie tego jednostronnego spotkania. I takim też rezultatem zakończył się ten mecz. Do przerwy nasza reprezentacja prowadziła 3:0.

Po dwóch meczach Polacy są na drugim miejscu. Ale trzecia w tabeli Kolumbia ma tyle samo punktów co nasza reprezentacja. I mecz z tahitańskim słabeuszem.

W ostatnim meczu, spotkaniu o wszystko, czyli o awans do następnej rundy, Polacy zagrają w środę (29.05.) z rewelacyjnym Senegalem, który ma na swym koncie dwie wygrane i przewodzi stawce.

Jako ciekawostkę dodamy, iż dorosła reprezentacja Waldemara Fornalika, wtedy jak pamiętamy, wychwalana pod niebiosa przed samym turniejem, spotkała się z reprezentacją senegalską w rosyjskich Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Po beznadziejnym jej występie przegrała 1:2 (0:1), a honorowe trafienie zaliczył wówczas w 86 minucie Grzegorz Krychowiak.

Oby scenariusz i wynik się sprzed roku się nie powtórzył. A Adrian Benedyczak być może otrzyma szansę od trenera Jacka Magiery, by zagrać od pierwszej minuty przeciwko młodzieżówce senegalskiej.

Podobnie jak dwa poprzednie spotkania, jutrzejszy mecz Polacy zagrają w Łodzi. Początek o godzinie 20:30. Transmisja w TVP 1.