Kamieński MOSiR rozpoczął zapisy do XXI KALF czyli Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalowej. Futsaliści śpieszcie się, bowiem termin mija 31 października

Tegoroczna, XXI edycja KALF rozpocznie nowy sezon 2019/20 pierwszą kolejką zaplanowaną na 17 listopada. Rozpoczęto zapisy drużyn, a ich zgłoszenia można dokonywać jedynie do końca października.

Do każdego zespołu można zgłosić maksymalnie 14. zawodników, którzy ukończyli 16 lat. Nowością regulaminową, jest to, że w kadrze może być maksymalnie 5. zawodników zgłoszonych do rozgrywek ligowych ZZPN w sezonie 2019/2020, w tym 2. zawodników reprezentujących kluby IV ligi i wyższych (przepis nie dotyczy zawodników poniżej 18. roku życia oraz zawodników, którzy ukończyli 35. lat).

Co więcej. W czasie trwania meczu na boisku jednocześnie może przebywać 2. zawodników zgłoszonych do rozgrywek ZZPN w sezonie 2019/2020, w tym jeden reprezentujący kluby IV ligi i wyższych.

W tym roku do uprawiania sportu chcemy zachęcić jak największą liczbę osób oraz drużyn i to nie tylko z terenu gminy Kamień Pomorski, ale także gmin i powiatów ościennych, stąd powyższe zmiany w regulaminie.

Nie macie strojów sportowych? Nic trudnego. MOSiR wspólnie z firmą Zina, sponsorem rozgrywek, zapewni drużynie jeden komplet meczowy, który będzie można wybrać z katalogu sponsora po zgłoszeniu drużyny do rozgrywek.

W tym roku na nagrody przeznaczamy okrągłą kwotę 6.000 zł. Co oznacza, że oprócz pamiątkowych pucharów do podziału będą też gratyfikacje pieniężne.

Kamieńska Amatorska Liga Futsalu (KALF), to jedna z najstarszych amatorskich lig futsalowych w województwie zachodniopomorskim, działająca nieprzerwanie od 2004 roku. W najlepszych latach w rozgrywkach brało udział 300 zawodników, a 24 drużyny rywalizowały w trzech ligach. I chociaż lata świetności KALF ma dawno za sobą, to mimo to nasza liga od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Od kilku edycji regularnie w rozgrywkach KALF udział bierze co najmniej 120. zawodników.

Rozgrywki ligowe odbywać się będą w każdą niedzielę, począwszy od 17 listopada br. Po ich zakończeniu, osiem najlepszych zespołów przejdzie do fazy play – off, w której wyłonieni zostaną przyszli finaliści. Ci z kolei po raz ostatni spotkają się w wielkim finale gdzie stawką będzie tytuł mistrzowski.

Mecz finałowy o Mistrzostwo Kamienia Pomorskiego i oficjalne zakończenie XXI edycji rozgrywek nastąpi tradycyjnie na początku marca 2020 roku.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Wpisowe do rozgrywek wynosi 648 zł od drużyny.

Kliknij, aby pobrać formularz zgłoszeniowy.

Za organizatorem Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *