14-06-2017 » Powiat i region

30 czerwca 2017 – debata o „Bezpieczeństwie w ruchu drogowym”

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW! Debata inauguracyjna: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie Powiatu kamieńskiego”.

Szanowni Mieszkańcy,

Realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w cyklu debat społecznych.

Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Tematem poszczególnych debat będą przede wszystkim aktualne problemy społeczne zdiagnozowane lokalnie m.in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwolą nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowania działań zapobiegawczych odpowiadających na aktualne zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.

 

DATA I MIEJSCE DEBATY:

  • 30 czerwca 2017 r. godz. 16:30;
  • sala odpraw Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim;

 

TEMATY DEBATY:

  • zasady działania aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa;
  • analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Powiatu kamieńskiego za rok 2016 ze szczególnym uwzględnieniem sezonu turystycznego;
  • działania podejmowane przez Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim, mające na celu zapobieganie wzrostowi ilości zdarzeń w ruchu drogowym;
  • wykroczenia ujawniane przez kierujących, mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym;
  • rola dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu”.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim

st.post. Aleksandra Berenda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *