17-10-2019 » Powiat i region

18 października Dniem Listonosza…

Znienawidzony przede wszystkim przez psy. Kojarzony z wieloma dowcipami o nim. Jak i nie bez powodu uwielbiany przez emerytów listonosz, obchodzi swoje święto właśnie 18 października. Niestety nie ma wtedy wolnego, bowiem jak niegdyś, tak i dziś, pracuje, bo jest dosłownie…niezastąpiony.

Mimo, że w dobie postępującej cyfryzacji, listowa korespondencja jest dziś niemalże szczątkowa, ale jednak korespondencja w szerszym pojęciu, a więc listy dla przykładu z różnych urzędów czy instytucji, paczki czy przekazy pocztowe lub przeróżne przesyłki, muszą być dostarczone.

Dzień Listonosza jest dowodem docenienia i wyróżnienia wcale nie łatwej pracy listonoszy, którzy o każdej porze roku, w przeróżnych – nawet ekstremalnych warunkach pogodowych stoją na swoich stanowiskach.

Wyliczono, że przeciętnie listonosz w Polsce każdego dnia przemierzając nie małe kilometry, taszczy w pokaźnej torbie i zarazem doręcza aż 26 kg przesyłek, co wymaga nie małego wysiłku fizycznego, jak i psychicznego!

Niegdyś listonosze cieszyli się niepodważalnym ogromnym szacunkiem i było ich niegdyś bardzo wielu, bowiem wówczas jeszcze nie było na rynku tylu jak dziś, firm kurierskich.

Dzisiejszy listonosz może liczyć na napiwek przede wszystkim od emeryta, który z niecierpliwością wygląda tego, który przyniesie emeryturkę.

Z tej też okazji wszystkim listonoszom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *