Finał konkursu „Prawa człowieka w oczach dziecka”

„Każdy człowiek ma prawo, by szanowane było jego życie i godność, które stanowią dobra nienaruszalne.”

Jan Paweł II

Powyższy cytat nawiązuje do przeprowadzonego w dniu 17 czerwca 2016 r. finału konkursu „Prawa człowieka w oczach dziecka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. Konkurs przygotowany został przez Hufiec ZHP Ziemi Wolińskiej we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Międzyzdrojach i Gminą Międzyzdroje. Nawiązywał do przypadającej w tym roku 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Podzielony był na dwie kategorie: plastyczną dla uczniów szkół podstawowych i edukacyjną dla uczniów z gimnazjum z terenów gminy Międzyzdroje.  W plastycznej kategorii dzieci wykonując swoje prace rysunkowe przestawiały swoje wyobrażenia na temat prawa człowieka w dzisiejszym świecie. Z spośród kilkunastu rysunków wybranych zostało trzech najlepszych autorów, którzy zajęli następujące miejsca:
1 miejsce – Amelia Kujda – Rogowska
2 miejsce – Anna Zygmunt
3 miejsce – Amelia Banasiak

W edukacyjnej kategorii konkursu wzięło udział 10 uczniów z Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach. Współzawodnictwo odbywało się na zasadach słynnego turnieju telewizyjnego „1 z 10”, w którym gimnazjaliści prezentowali swoją wiedzę na temat Konstytucji RP, Międzynarodowych Organizacji, przysługujących zasad, wolności i praw człowieka, itp. Uczestnicy rywalizowali pomiędzy sobą w 3 etapach w turnieju. W ścisłym finale znalazła się najlepsza trójka zawodników, która zdobyła najwięcej punktów i zajęła następujące miejsca:
1 miejsce – Iga Wachowicz
2 miejsce – Olaf Lindorf
3 miejsce – Weronika Ruśkiewicz
Pozostali uczestnicy zajęli niezłe miejsca.

W imieniu Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej dziękuję wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w konkursie.

Czuwaj!

pwd. Tomasz Rychłowski
34 DH „Orlęta”
Fot. Miejska Biblioteka Publiczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *