reklamuj-sie-2

Powiat i region

WYSTAWA ,,OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” DOSTĘPNA W MIĘDZYZDROJACH

Od 11 lipca 2018 roku w Międzyzdrojach można oglądać  wystawę pn. ,,Ojcowie Niepodległości”. Wystawa plenerowa została przygotowana przez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej w ramach obchodów 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jako jeden z elementów akcji szlak#Moja Niepodległa. Zainteresowani, którzy odwiedzą wystawę mogą poznać sylwetki najwybitniejszych postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciech Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. To doskonała lekcja historii dla najmłodszych i tych troszkę starszych.Więcej »

Szymon Kuczyński ósmy w regatowej plejadzie wyborowych żeglarzy samotników

Nasz żeglarski – bezsprzecznie, rekordzista świata, Szymon Kuczyński, który na swym niewielkim jachcie „Atlantic Puffin” (ledwie 6,36 cm długości!), samotnie i bez zawijania do portów, opłynął w dziewięć miesięcy świat, w przeciwnie do innego żeglarza, Mateusza Stodulskiego, który także, lecz w o wiele dłuższym czasie opłynął glob, wcale nie odpoczywa. Więcej »

Minister Elżbieta Rafalska w Wolinie

 

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, w ramach spotkań polityków Zjednoczonej Prawicy z Polakami, przyjechała w sobotę 14 lipca 2018 r. do Wolina.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi politykę zachęt do tworzenia i budowania w Polsce rodzin i wspiera te rodziny – powiedziała Pani Minister Elżbieta Rafalska podczas spotkania z mieszkańcami.

Więcej »

Wakacje w Międzyzdrojach od 16 do 22 lipca 2018 r.

 Międzyzdroje zaprasza:

16 – 22 lipca ( poniedziałek – niedziela )

  • Wystawa plenerowa pn. „Ojcowie Niepodległości”
  • teren na promenadzie przy Informacji Turystycznej

Więcej »

Stuchowo na sportowo – 21 lipca

Zapraszamy do Suchowa na wspólną zabawę.

Czy wiecie o tym, że 36 – letni piękny żaglowiec (fregata) „Dar Młodzieży” dumnie przemierza oceany i morza świata w ramach Rejsu Niepodległości?

Trzymasztowy polski żaglowiec szkolny (fregata) typu B – 95, „Dar Młodzieży” z Akademii Morskiej w Gdyni, jest godnym następcą żaglowców:  „Lwów” i „Dar Pomorza”. Właśnie minęła kolejna rocznica jego wejścia do służby morskiej. Lecz przypomnienie o tym żaglowcu jest pretekstem do innej ważnej daty dla „Daru Młodzieży” i naszego kraju.Więcej »

MŚ 2018 Rosja. Francja piłkarskim mistrzem świata!

Wczoraj na moskiewskich Łużnikach w obecności ponad 81 tysięcy widzów odbył się 21. finał piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym po świetnym i emocjonującym spotkaniu, zespół Francji pokonał 4:2 (2:1) walecznych i rewelacyjnych w tej imprezie, Chorwatów.Więcej »

Gdzie się pobawić czy też potańczyć w Kamieniu?

Gdzie się pobawić czy też potańczyć w Kamieniu? Na to pytanie trudno dziś znaleźć odpowiedź.   Kiedyś, a było to nie dalej jak dekadę, może dwie temu, w Kamieniu Pomorskim było co najmniej kilka(!) – tak, tak, kilka lokali gastronomicznych oferujących także całkiem dobrą i sympatyczną muzykę. Po tamtych całkiem udanych latach i czasach zarazem pozostały już tylko rozliczne wspomnienia. A tak dla przypomnienia – była popularna i słynna nie tylko w mieście, „Steńka”, do której zjeżdżali bywalcy nawet i ze Szczecina. Czy też uzdrowiskowy sympatyczny „Kamyk”. A dużo, ale to bardzo dużo wcześniej, działała słynna Winiarnia „U Klecia”, która usytuowała się pomieszczeniach będących częścią murów obronnych, była oblegana przede wszystkim przez młodzież. I czar po tamtych wesołych knajpianych czasach prysł, ale nie jak mydlana bańka.

Więcej »

Od najbliższego czwartku 21. Western Piknik – Folk, Blues, Country & Bluegrass Festiwal w podwolińskim Sułominie

Jak zwykle organizatorzy największej imprezy country jaka jest Western Pikniku w Sułominie, zadbali w tym roku (jak zwykle zresztą) o szeroki, urozmaicony i zarazem,  świetny program. Ta czterodniowa impreza rozpoczyna się już w najbliższy czwartek o godzinie 20:00. Wtedy na scenie wystąpi szczecinianin, Andrzej Szpak – Andy z repertuarem piosenek Czesława Niemena. Po nim zagra rosyjski countrowy „Wesoły Dyliżans”. Będzie też istniejący od 2009 roku zespół „Strefa 50” – American Rock & Roll grający w stylu southern rock.Więcej »

Jubileuszowy XX Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych odwiedził Ziemię Kamieńską

Wczoraj (sobota 14.07.), przemierzając trasę z Wolina, do Kamienia Pomorskiego przyjechało 25. uczestników (w tym kilka kobiet i dwa małżeństwa), którzy od początku lipca przemierzają Polskę w ramach Jubileuszowego, XX Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski.Więcej »