reklamuj-sie-2

Powiat i region

W sobotę turniej piłkarskiego darta!

UKS „FUNBOX Kamień Pomorski” zaprasza na turniej piłkarskiego darta, który odbędzie się w sobotę 20 lipca na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Godzina 15:00 – 15:30 zapisy drużyn. A o godzinie 16:00 nastąpi start turnieju.Więcej »

Czy wiecie od kiedy Szczecin stolicą naszego województwa?

Warto dziś przypomnieć datę 18 lipca 1998 r. Wtedy to Sejm RP uchwalił ustawę o nowym podziale kraju na szesnaście województw. Wcześniej było ich aż 49, a jeszcze wcześniej, o czym mogą nie wiedzieć najmłodsze pokolenia, siedemnaście.Więcej »

Kolorowe Międzywodzie

Już w czwartek, tj. 18 lipca 2019 roku do Międzywodzia zawita Splash of Colors-Święto Kolorów Holi, czyli niepowtarzalne połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce ! W programie wspólne wyrzuty kolorowych proszków holi i niezapomniana zabawa z ekipą Color Patrol ! Całość rozpocznie się o godzinie 18:30 w parku pomiędzy ulicą Wojska Polskiego i Warszawską. Zapraszamy.

Więcej »

Program „Mali Ratownicy”

W strefach przygotowanych przez markę Volkswagen (w miasteczku Projektu Plaża TVN), które powstaną na plażach w 8 nadmorskich miejscowościach (w najbliższy weekend w Dziwnowie), ratownicy medyczni będą uczyć najmłodszych podstawowych zasad pierwszej pomocy. W tym roku każde przeszkolone dziecko to 3 pln przekazane na rehabilitację podopiecznych Fundacji ECHO, która wspiera w rozwoju dzieci z wadami słuchu.Więcej »

20 lipca 2019 – Dzień Grecki w Dziwnowie

Zapraszamy do udziału w corocznej odsłonie Dnia Greckiego, który jest organizowany w Dziwnowie.

Więcej »

„Szczęście na czterech łapach” – spotkanie DKK w międzyzdrojskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Szczęście na czterech łapach, czyli rozmowy o zwierzętach w literaturze”, które odbędzie się 24 lipca 2019 r. o godz. 17.00. Porozmawiamy m.in. o tym czy korniki to samo zło i jak dżdżownice regulują liczebność dzików, a także  o przyjaźni włoskiego weterynarza i jeża oraz więzi między kotem i bezdomnym mężczyzną. Wyjątkowe połączenie literatury i świata zwierząt daje wiele emocji. Przeżyjmy wspólnie tę podróż po bestsellerach literackich! Wstęp wolny.Więcej »

Akcje ekologiczne w Międzyzdrojach

Międzyzdroje od lat wspierają wszelkie akcje, które: edukują, promują i realizują działania związane z ochroną środowiska. Jako Gmina włączyliśmy się w działanie Gazety.pl pt. ”Plaża bez peta”. Akcja ma na celu edukację wszystkich plażowiczów, by nie palili i nie rzucali niedopałków na plażach, bo stanowi to ogromną szkodę dla środowiska. Swoje przedsięwzięcie gazeta.pl połączyła z Greenpace, który traktuje ten problem szerzej i bardziej systemowo. Tegoroczna akcja Greenpace nosi nazwę #BezPlastiku.Więcej »

Międzyzdroje w niepogodę

Co zrobić gdy za oknem deszczowe chmury? Gdy dzieci się nudzą?Więcej »

Polsko – Niemieckie spotkanie harcerzy i skautów w Międzyzdrojach

W dniach 12-14 lipca 2019 r. w Międzyzdrojach gościli niemieccy skauci z Mulde – Fuhne w Saksonii (Gemeinschaft der Pfadfinder an Mulde und Fuhne).Więcej »

WOPR – owski piknik edukacyjny na kamieńskiej marinie

Ratownicy z kamieńskiego WOPR wespół z emerycką bracią z miejscowego PZERiI zorganizowali w sobotnie (13.07.) popołudnie piknik edukacyjno – relaksowy na miejscowej marinie.Więcej »