reklamuj-sie-2

Powiat i region

Spotkanie Wigilijno – Noworoczne

Serdecznie zapraszamy osoby starsze, niepełnosprawne, samotne, emerytów i rencistów oraz podopiecznych OSP Dziwnów na spotkanie Wigilijno – Noworoczne, które odbędzie się 20.12.2017r. ( środa ) o godzinie 16:15 w Szkole Podstawowej w Dziwnowie.

Karolina Madońska

 

Podsumowanie XXIII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin

9 grudnia (sobota) odbyła się w Międzyzdrojach uroczysta gala podsumowująca tegoroczną, XXIII edycję Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Więcej »

Porażka KTBS czy ugoda? Koniec ponad dwuletniej batalii sądowej z byłą Prezes

We wtorek 12 grudnia 2017 roku przed Sądem Okręgowym w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zakończył się proces: Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przeciwko byłej Prezes KTBS Renacie Mamzer-Bielaszewskiej.Więcej »

Sylwester 2017/2018 – przegląd trendów

Klasyczna czerwień na ustach, brokatowa suknia do ziemi, a może delikatne warkocze na włosach? Sylwester tuż, tuż! Zastanawiasz się, w czym najlepiej będziesz się prezentować na parkiecie? Aby ułatwić sobie zadanie, weź razem z nami pod lupę tegoroczne sylwestrowe trendy!Więcej »

Szczecińska „Pogoń” wygrała w Gdańsku! Czyżby przełamanie i przełom?

13 dzień grudnia stał się szczęśliwy dla będącej w głębokim regresie ekstraklasowej „Pogoni” Szczecin, która po całkiem dobrym meczu wygrała w Gdańsku z „Lechią” 3:1, prowadząc do przerwy 2:0. Gole dla Portowców strzelili, Adam Frączczak w 17 i 72 minutach oraz Jakub Piotrowski w 33 minucie, po świetnych dryblingach i kąśliwym strzale tuż przy słupku w polu karnym gospodarzy. „Lechia” ustrzeliła honorowe trafienie w 83 minucie za sprawą Portugalczyka, Marco Paixao. Nasz zespół przewyższał rywala pod każdym względem. I stąd nie dziwi wynik tego spotkania.Więcej »

Kartki Świąteczne w DPS Śniatowo

Tradycyjnie już kolejny raz przed Świętami Bożego Narodzenia członkinie UTW z Kamienia Pomorskiego pomagały pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie robić kartki bożonarodzeniowe. Więcej »

„Kobieta w malarstwie…”. Od soboty nowa wystawa w MHZK

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej i Kamieński Dom Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy obrazów mieszkanek naszego miasta zatytułowanej „Kobieta w malarstwie Doroty Juszkowskiej-Łysiak i Grażyny Stodulskiej”, który odbędzie się w tę sobotę (16 bm.) o godz. 16.00 w siedzibie MHZK przy ulicy Adama Mickiewicza 34.Więcej »

Must have na świątecznym stole – poznaj przepis na oryginalny sernik!

W święta wszyscy zajadamy się pysznym sernikiem. Jeśli jednak chcecie zaskoczyć w tym roku, nie tylko siebie, ale i swoich bliskich, przygotujcie go w wersji na zimno i podajcie w efektownych słoiczkach. Spód z kruchych ciasteczek w połączeniu z rozpływającą się w ustach masą kajmakową, a na górze krem jogurtowy i ulubione wiśnie. Sprawdźcie sami jak smakuje ta nowoczesna wersja sernika, którą przygotował Robert Muzyczka, szef kuchni Dworu Korona Karkonoszy. Więcej »

Grand Prix grudniowej Karawany Kultury dla Afryki Południowej

We wtorek 12 grudnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się grudniowa edycja XIII Międzynarodowego projektu Karawana Kultury. Nazwa tej edycji to „Christmas Gift of Culture Caravan” czyli „Prezent Bożonarodzeniowy Karawany Kultury”.Więcej »

OWADY W OBIEKTYWIE MATEUSZA WALCZAKA

Międzyzdroje- 12 grudnia 2017 r. w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego została otwarta wystawa fotograficzna zat.” Niezwykły świat owadów Wolińskiego Parku Narodowego w obiektywie Mateusza Walczaka”. Więcej »