reklamuj-sie-2

Powiat i region

Zaproszenie na warsztaty ceramiczne

Zapraszamy na listopadową edycję warsztatów ceramicznych.

Zajęcia odbędę się w hali MOSiK Dziwnów (ul. Reymonta 10) w najbliższy wtorek, tj. 26 listopada 2019 roku w godzinach 17.00-19.00.

Krzysztof Zawiliński

Plany inwestycyjne w Gminie Dziwnów

W ostatnich dniach zostały zaprezentowane założenia inwestycyjne dotyczące roku 2020. Poniżej prezentujemy listę tych, które znalazły się w przyszłorocznym budżecie.

Obraz na stronie inwestycje2020_1.jpg

Krzysztof Zawiliński

W powiecie kamieńskim sklepy Dino rosną jak grzyby po deszczu!

Polska sieć sklepów Dino ostro inwestuje na terenie powiatu kamieńskiego. Sieć Dino powstała ponad 15 lat temu. Pierwsze sklepy wybudowano w 1999 roku na terenie województwa wielkopolskiego. W 2015 roku sieć liczyła przeszło 500 placówek zlokalizowanych w województwie: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim.Więcej »

Zmiana zaczyna się od nas. Każdy może przeciwdziałać globalnemu ociepleniu

Dwutlenek węgla, jako składnik powietrza, to gaz niezbędny do życia. Jednak jego nadmiar jest nie tylko trujący, ale także przyczynia się do zmian klimatycznych, wpływających negatywnie na światowy ekosystem. Trwający (18-24 listopada) Tydzień Edukacji Globalnej, którego tegoroczne hasło brzmi: „Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!”, jest  dobrym momentem, by samemu podjąć inicjatywy ograniczające emisję CO2 do atmosfery.Więcej »

Wycieczka do Witnicy 20.11.2019.

W kolejny listopadowy dzień członkowie Stowarzyszenia UTW w Kamieniu Pomorskim pojechali na wycieczkę do Witnicy (lubuskie). Oczywiście największym magnesem był Browar, ale też i Park Drogowskazów i Słupów Milowych oraz prywatne Muzeum Chwały Oręża Polskiego. Jedyny obecnie Browar na ziemi witnickiej działa od 1848 roku, a obecnie jest w rękach prywatnych. Jest to mały regionalny  browar  ale dostarczający  piwo nawet do Stanów zjednoczonych i Kanady. W zeszłym roku powstało tu także  Muzeum Browarnictwa, które tez można zwiedzać. Browar Witnica kontynuuje tradycje piwowarskie i warzy piwo zgodnie ze sztuką, stosując tradycyjne receptury i na bazie naturalnych składników. Zdobywa liczne nagrody i medale. Produkuje szeroką gamę piw smakowych, jak: imbirowe, truskawkowe, czekoladowe, śliwkowe, wiśniowe, rabarbarowe, miodowe, podpiwek i kwas chlebowy, a nawet piwo kąpielowe. Browar zaprasza grupy na zwiedzanie i degustację różnych rodzajów piwa. Grupa słuchaczy UTW miała okazję zapoznać się z produkcją, eksponatami muzealnymi i zdegustować różne gatunki piw, które można było od razu nabyć.         Park Drogowskazów okazał się ciekawym zakątkiem w Witnicy, w którym zostały zgromadzone różne eksponaty słupów milowych i drogowskazów – zabytkowych i współczesnych. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy prywatne Muzeum Chwały Oręża Polskiego, w którym obecny właściciel, syn założyciela – pułkownika Czesława Chmielewskiego, pieczołowicie nadal przechowuje na swoim prywatnym podwórku i w pokojach, różne pamiątki i eksponaty wojskowe (nawet armaty, haubice i działa przeciwlotnicze). Wycieczka doszła do skutku dzięki zaprzyjaźnionym  członkom UTW w Witnicy, którzy zaopiekowali się nami i umożliwili zwiedzić interesujące rejony ich miasta.

Grażyna Paś

Akademia Krawiecka 3 edycja w „Wiklinie” w Wapnicy 20 listopada 2019 r.

20 listopada 2019 r. odbyły się trzecie warsztaty z cyklu Akademia Krawiecka, gdzie kontynuowaliśmy naukę szycia na maszynie i wykonaliśmy wymarzone poszewki na poduszki. Dziękujemy Pani Bogumile Popko, Andżelice Gałeckiej i Panu Jackowi Schabowskiemu za poświęcony czas i cenne wskazówki dotyczące szycia na maszynie.

Więcej »

Zliczyliśmy już ponad 2 miliony przejazdów rowerowych w Świnoujściu!

Niespełna półtora roku zajęło miłośnikom rowerów wykręcenie ponad 2 milionów przejazdów w Świnoujściu. Zainstalowane na Pomorzu Zachodnim w kilku miejscach liczniki mierzą zainteresowanie trasami rowerowymi. Kiedy lubimy jeździć w pasie nadmorskim i jak często to robimy?Więcej »

WRDS o budowie nowych siedzib Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Kwestie budowy nowych siedzib Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, to jeden z głównych tematów najbliższego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Podczas zaplanowanego na poniedziałek 25 listopada spotkania kontynuowana będzie także dyskusja o funkcjonowaniu Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w quasi holdingu z Grupą Polskiej Żeglugi Morskiej, a także omówiona zostanie działalność PŻM w ostatnim roku obowiązywania porozumienia społecznego. Zachęcamy do udziału w posiedzeniu plenarnym WRDS.Więcej »

“Zobacz jak tu pięknie!” – Las-dobre sąsiedztwo – fot. miedzyzdroje.tv Oskar Przybyszewski

W dniu 20 listopada 2019 o godz. 17:00 w Wapnicy uroczyście otwarto wystawę fotografii Artura Kubasika, w ramach programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Społecznik, pt. ,, Zobacz jak tu pięknie’’ fot. miedzyzdroje.tv Oskar PrzybyszewskiWięcej »

Dziś święto pracownika socjalnego

Ten dzień stanowi znakomitą okazję do docenienia profesjonalnego zaangażowania i codziennej pracy dla dobra drugiego człowieka, zwłaszcza zmagającego się z niepełnosprawnością – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz z okazji obchodzonego dziś Dnia Pracownika Socjalnego. W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników prowadzących działalność o charakterze pomocowym.Więcej »