reklamuj-sie-2

Powiat i region

Jesienne harce z zuchami i harcerzami w Międzyzdrojach

Nasze harcersko – zuchowe spotkanie upłynęło pracowicie i w myśl dobrej zabawy.

W sobotę, 17 października 2020r., punktualnie o godzinie 9:00 spotkaliśmy się w harcówce przy ul. Kolejowej 33 w Międzyzdrojach, by jeszcze sobie poharcować na całego do wieczora, zanim w Polsce zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia. Aby udały nam się harce, musieliśmy dostosować wszystko do obowiązujących ograniczeń państwowych i obostrzeń narzuconych przez Główną Kwaterę ZHP. Ograniczenia strefy żółtej m.in. zezwalały Nam na udział tylko do 20 uczestników, wietrzenie pomieszczeń co godzinę, itp.Więcej »

ZESTAWIENIE ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIMZESTAWIENIE ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM

STAN NA DZIEŃ: 19.10.2020, GODZ. 10:00

 • liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 od 6 marca: 4758
 • liczba osób objętych kwarantanną: 9989*
 • liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 2054
 • liczba aktywnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2: 2843
 • liczba wyzdrowień: 1868
 • liczba zgonów: 47
 • Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:

  pow. białogardzki – 5 osób (1 kobieta w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. choszczeński – 1 osoba (1 starsza kobieta)
  pow. drawski – 3 osoby (2 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. goleniowski – 6 osób (2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. gryficki – 3 osoby (1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. gryfiński – 16 osób (1 dziecko, 6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 4 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. kamieński – 4 osoby (1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
  pow. kołobrzeski – 9 osób (5 kobiet w średnim wieku, 3 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. koszaliński + m. Koszalin – 24 osoby (2 młode kobiety, 6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 10 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
  pow. policki – 17 osób (7 kobiet w średnim wieku, 1 młody mężczyzna, 8 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. pyrzycki – 3 osoby (1 starsza kobieta, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. sławieński – 1 osoba (1 kobieta w średnim wieku)
  pow. stargardzki – 10 osób (1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn, 1 mężczyzna w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
  m. Szczecin – 93 osoby (3 dzieci, 2 młode kobiety, 39 kobiet w średnim wieku, 18 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 17 mężczyzn w średnim wieku, 13 starszych mężczyzn)
  pow. szczecinecki – 9 osób (1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
  pow. świdwiński – 1 osoba (1 kobieta w średnim wieku)
  m. Świnoujście – 5 osób (1 dziecko, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
  pow. wałecki – 7 osób (2 kobiety w średnim wieku, 3 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
  RAZEM: 217 osób

  Ze względu na prowadzone dochodzenia epidemiologiczne liczby osób w poszczególnych powiatach mogą się zmieniać ze względu na występujące ogniska czy weryfikację adresu zamieszkania. Te informacje można śledzić na naszej stronie internetowej.

  W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan : 4758/47 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie.

* Od 23 czerwca br. zmiana systemu raportowania w liczbie osób objętych kwarantanną. Uwzględniane są osoby przekraczające granicę.

„Polowanie na Pliszkę” – „Jak kamień w wodę” oraz „Światełko w tunelu” książka Hanny Greń

27 października nakładem naszego wydawnictwa ukaże się wznowienie świetnej, dwutomowej serii kryminalnej Hanny Greń -Hanny Więcej »

„#Dzień w minutę”, Szymon Hołownia, Polska 2050:

 

 

 

19.10.2020. 13:00

„Dobrze, że rząd buduje szpital na Stadionie Narodowym. Dobrze, że takie szpitale powstaną w województwach. Lepiej, późno niż wcale, ale nie może być tak, że chorzy spędzają w karetkach 6-8H, odbijając się od drzwi do drzwi. Liczba hospitalizowanych będzie rosła. Nasi eksperci od dawna mówili, że potrzebujemy zabezpieczyć dla nich więcej miejsc. Jest tylko jeden szkopuł – szpital nie leczy. Leczy lekarz. Bez lekarzy sukcesy rządu w dziedzinie budownictwa i logistyki nie przełożą się na ratowanie życia. Rząd może mieć w szafach na półkach miliony respiratorów, a i tak liczyć się będą tylko te, które będzie miał kto obsłużyć. Respirator to nie wiatraczek do dmuchania powietrzem w nos chorego, to wymagająca wysokich kwalifikacji aparatura.

 

To jest dzisiaj pytanie, nie o to czy rząd da radę wybudować szpitale ale kto będzie w tym szpitalu pracował. Skąd wziąć lekarzy do pracy na stadionie? Przedstawiciele rządu mówią dziś mediom, że szpital na Narodowym można by obsadzić gdyby każda placówka medyczna w Polsce delegowała tu na przykład jednego pracownika. Świetnie, tyle że drugiego będzie musiała delegować do szpitala w województwie! Jutro dowiemy się, co znajdzie się w ustawie, którą jutro ma zająć się Sejm, regulująca status pracowników medycznych w pandemii. W jaki sposób władza zamierza przekonać lekarzy, że – choć już dziś dają z siebie wszystko – powinni dać jeszcze więcej. Nie może już więcej obrażać bredniami ministra Sasina, musi wreszcie traktować po partnersku – zadbać o kogoś na kogo nakłada się ryzyko.

To swoją drogą naprawdę dołujące, że znów staramy się być mądrzy po szkodzie. To, co dziś widzimy, to przecież skutek dramatycznego braku wyobraźni u wielu poprzednich ekip, zawsze latających ochronę zdrowia na ślinę i sznurek, żeby jakoś chodziło. Nie chodziło nawet w spokojnych czasach, co dopiero mówić teraz? Brak wyobraźni zabija. Potrzebujemy polityków z wyobraźnią, sami musimy ją mieć. To w pierwszym rzędzie wyobraźnia, nie rząd, nakazuje mi nosić maskę i utrzymywać dystans. O nią apeluję do tych wszystkich, którzy zmęczeni krętactwami władzy, wciskają mi dziś absurdy, że to zwykła grypa? Kiedy ostatnio zwykła grypa spowodowała dyskusję o braku respiratorów, kiedy trzeba było budować dla niej połowę szpitale?

Ale to już temat na zupełnie inny komentarz.”

Komentarz w wysokiej rozdzielczości do ściągnięcia we transferem znajduje się TU

Iwona Zaczek

Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050

 

 

 

 

 

Ten list został wysłany na adres echo@echokamienia.pl p

 

Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy: niezbędne wsparcie dla opieki medycznej i ratownictwa

Na walkę z COVID-19 Samorząd Województwa przeznacza kwotę blisko 31,5 mln w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Środki te trafią do szpitali wojewódzkich, powiatowych, resortowych i klinicznych oraz ratownictwa medycznego. Sam projekt Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego opiewa na 5 mln zł. Dzięki temu wsparciu WSPR zakupi m.in. cztery ambulanse, respiratory czy  defibratory.Więcej »

Komunikat Burmistrza Międzyzdrojów

Szanowni Państwo

Z  uwagi na trwający stan epidemii wprowadzony w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i rosnącą liczbę zachorowań, zmienia się sposób organizacji pracy oraz przyjmowania interesantów w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach, począwszy od dnia 20 października 2020 r.  (wtorek) – do odwołania.Więcej »

Długo wyczekiwana rekompensata dzięki determinacji samorządu coraz bliżej

Po wielu miesiącach czekania Port Lotniczy Szczecin – Goleniów w końcu wystąpił o 1,39 mln zł rządowej rekompensaty za straty spowodowane pandemią COVID-19. Umożliwiła to ostatnia nowelizacja „rządowej tarczy” z 14 października br. Przepisy pojawiły się ponad 4 miesiące później niż deklarowali przedstawiciele rządu. W tym czasie lotnisko przetrwało głównie dzięki 2,5 mln zł pożyczki od Samorządu Województwa. Więcej »

Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 18.10.20 godz.10:00. Trzy osoby zakażone w powiecie kamieńskim

Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:

Więcej »

Komunikacja autobusowa Łukęcin-Dziwnów

Informujemy mieszkańców Łukęcina, że w wyniku zawartego porozumienia pomiędzy Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej Spółka z o. o. a Gminą Dziwnów, istnieje możliwość odpłatnego przejazdu autobusem szkolnym osób dorosłych (na trasie: Łukęcin–Dziwnów–Łukęcin).

Więcej »

Nowe atrakcyjne miejsce na dziecięcej mapie Międzyzdrojów –  już otwarte!

„Kiedy śmieje się dziecko,  śmieje się cały świat” Janusz Korczak.

Więcej »