reklamuj-sie-2

Powiat i region

Mieszkańcy Starzy doczekali się siłowni napowietrznej

W dniu 15 listopada 2018r. w miejscowości Starza przekazano dla mieszkańców siłownie napowietrzne wraz narzędziami animacyjnymi w ramach Projektu Współpracy Krajowego 2018  Strefy Aktywności Społecznej – SAS.Więcej »

W Wysokiej Kamieńskiej oddano do użytku siłownię

Dnia 8 listopada 2018 r.  w Wysokiej Kamieńskiej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu rekreacyjnego dla mieszkańców sołectwa.Więcej »

Lista Produktów Tradycyjnych – szkolenie w Barzkowicach

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach we współpracy z Wydziałem Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w organizuje szkolenie pt. „Uregulowania formalno-prawne dotyczące Listy Produktów Tradycyjnych”.Więcej »

Zgłoś swoje ulubione drzewo do konkursu!

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to doskonała okazja do zaprezentowania pięknych i ciekawych, ale nie zawsze znanych historii drzew z całej Polski. To także dobry pomysł na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2019 czekamy do 30 listopada 2018 r. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów podczas czerwcowego głosowania w 2019 r. Zwycięskie drzewo będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2020.Więcej »

Ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zapewnia, że wkrótce polskie statki zaczną wracać pod polską banderę.

Niemal wszystkie polskie statki handlowe pływają, niestety nie pod polską banderą. Przez ostatnich kilkanaście lat polscy armatorzy uciekali pod obce, i dodajmy, tanie bandery, w ten sposób obchodząc dosłownie wielomilionowe koszty podatkowe, jakie narzuca nasze prawo.Więcej »

Jadą dary żywnościowe, kolejne jadą dary…

29 października br., do magazynu Koła PZERiI w Kamieniu Pomorskim, który znajduje się na terenie kamieńskiego szpitala, dotarła pierwsza partia 23 ton darów żywnościowych, w tym połowa z przeznaczeniem dla Świerzna, darów przeznaczonych jak co roku dla osób ubogich i ludzi o niskich dochodach, a pochodzących z Gmin Kamień Pomorski, Świerzno oraz Międzyzdroje (OPS). Dodajmy, to kolejny na przestrzeni ostatnich kilku latach transport pochodzący z Banku Żywności w Koszalinie, a zawierający się w ramach kolejnego, nowego unijnego programu w cyklu 2014 – 2020.Więcej »

W Niegoszczy koło Mielna inauguracja dużego ogrodu botanicznego

Nowa, zielona, a przede wszystkim ekologiczna atrakcja inauguruje działalność na Pomorzu Zachodnim. Na ponad 2-hektarowej działce w Niegoszczy koło Mielna powstał ogród botaniczny. Na jego budowę fundacja Regnum Vegetable pozyskała dofinansowanie w ramach RPO WZ 2014-2020. Oficjalne otwarcie miejsca nastąpi w piątek, 16 listopada 2018 roku. Więcej »

Polska na 26. miejscu w rankingu Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego

The Economist Intelligence Unit i Corteva AgriscienceTM, Dział Rolniczy firmy DowDuPont, opublikowały wyniki Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego 2018.

Raport sygnalizuje zwrot ku bardziej niezawodnym środkom zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.Więcej »

Czytanie w przedszkolu nr 1 – 15.11.2018

Po intensywnej pracy wolontariackiej w kamieńskim parku, która trwała cały miesiąc, słuchacze kamieńskiego SUTW wracają do cyklicznych zajęć zaplanowanych w programie Uniwersytetu na rok 2018/19.Jednym z nich jest wolontariat w kamieńskich przedszkolach, w ramach którego wolontariusze prowadzą z dziećmi krótkie ale różnorodne zajęcia . Więcej »

Drogi samorządowe będą finansowane przez specjalny fundusz

Celem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, którą podpisał prezydent Andrzej Duda, jest zmiana w sposobie i zakresie finansowania inwestycji na drogach lokalnych.Więcej »