reklamuj-sie-2

Powiat i region

Zielone światło dla rozbudowy terminala LNG

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał dwie decyzje: o ustaleniu lokalizacji dla rozbudowy terminala regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu oraz na budowę infrastruktury przesyłowej LNG.

Więcej »

Kamieńscy policjanci bezwzględni dla „piratów drogowych”

Funkcjonariusze kamieńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy 66-latkowi oraz 37-latkowi, którzy nie zastosowali się do ograniczenia prędkości. Mężczyźni najwyraźniej zapomnieli, że obowiązująca prędkość w obszarze zabudowanym, to maksymalnie 50km/h. Ukarano ich zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandatowym.

Więcej »

Inauguracja trzeciej edycji akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Dzisiaj na terenie stacji narciarskiej „Kasina Ski”, w gminie Mszana Dolna, w województwie małopolskim, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainaugurowało trzecią edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Do współpracy przy organizacji imprezy zaproszono Partnerów akcji oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podczas jej trwania organizowane były konkursy i zabawy dla najmłodszych, quizy i testy wiedzy dla młodzieży. Odbył się również pokaz ratowniczy zorganizowany przez GOPR.Więcej »

Droga Babciu! Drogi Dziadku! Nie dajcie się oszukać!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń i upominków podarujmy seniorom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami „na wnuczka”, „na policjanta” wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia. Policja wspólnie z PKO Bankiem Polskim przypominają w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.

Więcej »

Druga runda Skoków Narciarskich w Kamieniu Pomorskim

Kamieński Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim serdecznie zapraszają do udziału w kolejnym turnieju komputerowym w skokach narciarskich, który odbędzie się w ramach „II Mistrzostw Kamienia Pomorskiego w Skokach Narciarskich”.Więcej »

Szkoła Podstawowa w Golczewie dwukrotnym Laureatem za Jasełka „Śpiewaj i tańcz dla Jezusa cała ziemio”

Jedną z tradycji obchodów Bożego Narodzenia jest organizowanie przedstawień popularnie zwanych jasełkami o narodzeniu Jezusa.  Uczniowie golczewskiej szkoły kolejny raz zmierzyli się z tym tematem sięgając tym razem do współczesności.Więcej »

Wydawanie żywności na terenie gminy Świerzno

Ośrodek Pomocy Społeczne w Świerznie informuję, że od dnia 28 stycznia do 1 lutego br. dla mieszkańców  poszczególnych sołectw będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło terenowe w Świerznie za miesiąc styczeń 2019 r.Więcej »

„Marzy nam się, żebyśmy byli społeczeństwem solidarnym, spójnym i otwartym na potrzeby innych”.

Jak pisaliśmy wczoraj, Pani Jolanta Janik, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim, podpisała dzisiaj w Szczecinie umowę na dofinansowanie kosztów działania Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ-u).Więcej »

PARKOWANIE NA ULICY REJTANA W KAMIENIU POMORSKIM

W związku z napływającymi do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim pytaniami na temat nieprawidłowego parkowania na ul. Rejtana w Kamieniu Pomorskim, pragniemy poinformować Państwa, że w kwestii zatrzymywania pojazdów, ulica ta jest pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.Więcej »