reklamuj-sie-2

Powiat i region

Rok 2021 w działaniach organizacji pozarządowych. – Propozycja współpracy  

Zaangażowanie trzeciego sektora widać najlepiej w realizowanych projektach, ale liczby też potwierdzają naszą regionalną aktywność. W woj. zachodniopomorskim działa średnio 37 stowarzyszeń i fundacji na 10 tysięcy mieszkańców*. To całkiem dobry wynik w porównaniu z innymi regionami. Przyszły rok także zapowiada się pracowicie. Trwają konsultacje do zaproponowanego programu współpracy. Do 11 października 2020 r. można zgłaszać uwagi. Więcej »

ZESTAWIENIE ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM – STAN NA DZIEŃ: 17.09.2020, GODZ. 10:00

 • liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 od 6 marca: 1327
 • liczba osób objętych kwarantanną: 2686*
 • liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 576
 • liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia: 0
 • liczba aktywnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2: 259
 • liczba wyzdrowień: 1038
 • liczba zgonów: 30

* Od 23 czerwca br. zmiana systemu raportowania w liczbie osób objętych kwarantanną. Uwzględniane są osoby przekraczające granicę.

Więcej »

25 mln zł na program grantowy dla samorządów. – Można aplikować o wsparcie

Samorządy z regionu mogą od 18 września 2020 r. aplikować o specjalną pomoc w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Szacuje się, że wsparciem zostanie objętych ponad 244 tys. uczniów i nauczycieli z Pomorza Zachodniego. Zarząd Województwa na przygotowanie bezpiecznego roku szkolnego przeznacza 25 mln zł. Więcej »

ZESTAWIENIE ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM STAN NA DZIEŃ: 16.09.2020, GODZ. 10:00

 • liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 od 6 marca: 1286
 • liczba osób objętych kwarantanną: 2626*
 • liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 485
 • liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia: 0
 • liczba aktywnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2: 236
 • liczba wyzdrowień: 1020
 • liczba zgonów: 30

* Od 23 czerwca br. zmiana systemu raportowania w liczbie osób objętych kwarantanną. Uwzględniane są osoby przekraczające granicę.

Rządowa pomoc dla lotnisk coraz bliżej dzięki determinacji samorządu  

Rządowa rekompensata dla lotnisk za straty poniesione w wyniku pandemii COVID-19Komisja nie wymagała zgody Komisji Europejskiej. Takie stanowisko od kilku miesięcy wyrażał marszałek Olgierd Geblewicz, a potwierdzają to rządowe dokumenty. Na specjalnie zwołanym briefingu prasowym marszałek ocenił, że rząd okłamywał opinię publiczną w tej kwestii i zapowiedział, że wraz z uruchomieniem rekompensaty, również Samorząd Województwa rozpocznie prace nad dokapitalizowaniem lotniska.Więcej »

Marszałek zwraca się do Ministra Obrony Narodowej: lotnisko w Zegrzu Pomorskim potrzebne cywilom

Zarząd Województwa Zachodniopomorskie zwrócił się z prośbą do Ministerstwa Obrony Narodowej o umożliwienie dalszego korzystania z lądowiska wojskowego w Zegrzu Pomorskim dwóm aeroklubom z Koszalina, które dotychczas tam funkcjonowały: Aeroklubowi Ziemi Koszalińskiej oraz Aeroklubowi Koszalińskiemu. Więcej »

Koncert „Polska i węgierska muzyka fortepianowa i wokalna” w wykonaniu: Beata Bobińska – sopran, narrator Marcin Dominik Głuch –fortepian.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wspaniały Koncert „Polska i węgierska muzyka fortepianowa i wokalna” w wykonaniu: Beata Bobińska – sopran, narrator, Marcin Dominik Głuch –fortepian.

Więcej »

Międzyzdroje  laureatem ogólnopolskiego konkursu  „LIDER TURYSTYKI 2020”

Szanowni Państwo. Z największą przyjemnością ogłaszamy informację dla mieszkańców i władz samorządowych Gminy Międzyzdroje o otrzymaniu przez Gminę Międzyzdroje tytułu „ Lidera Turystyki 2020” .

Przyznana nagroda jest konsekwencją pozytywnej oceny Zgromadzenia  Forum Ekspertów, które analizując przeprowadzone w Gminie inwestycje, działania na rzecz  rozwoju turystyki, wprowadzane innowacyjne projekty oraz promocję poprzez światowej klasy imprezy kulturalne czy sportowe – zaliczyło Gminę Międzyzdroje do grona Laureatów.Więcej »

Gospodarka spotyka politykę. Marszałek Olgierd Geblewicz na pierwszym forum Gospodarczym w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym

Blisko jedna trzecia zachodniopomorskiego eksportu trafia na rynek niemiecki. Kapitał niemiecki, jest jednym z najchętniej inwestujących na Pomorzu Zachodnim. Lepsza współpraca pomiędzy przedsiębiorcami na pograniczu, może pomóc rozwijać Pomorze Zachodnie i Meklemburgię-Pomorze Przednie. O możliwościach i planach rozmawiano podczas pierwszego Forum Gospodarczego „Gospodarka spotyka Politykę. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przedsiębiorców Vorpommern, a w wydarzeniu wziął udział marszałek Olgierd Geblewicz. Więcej »

II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w sobotę, 12 września na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Dwa lata po śmierci wybitnej lekkoatletki odbył się II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej. Przypomnijmy Irena Szewińska należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców  i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich ( 1964r. – Tokio, 1968r. – Meksyk, 1972 – Monachium, 1976 – Montreal ).  „Polska Dama Lekkoatletyki” specjalizowała się w biegach sprinterskich oraz w skoku w dal.  Siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich.Więcej »