reklamuj-sie-2

Powiat i region

Konkurs „Charakterystyczny Element Rozpoznawczy” przedłużony.

4 kwietnia 2019 roku został ogłoszony konkurs na opracowanie tzw. „Charakterystycznego Elementu Rozpoznawczego”. Jego założenia były następujące – chodziło o zaproponowanie przez mieszkańców (oraz osoby spoza gminy) Międzywodzia, Dziwnowa, Dziwnówka i Łukęcina, stworzenia w ich miejscowości czegoś w rodzaju „znaku/budowli/instalacji wyróżniającej”. Miało to być „coś” charakterystycznego i jednocześnie niepowtarzalnego dla tego konkretnego miejsca. W informacji o konkursie zostały również podane konkretne wymagania, co do tego, jak taka propozycja powinna być przygotowana. Termin ich składania upływał 10 maja 2019 roku. Tego też dnia została powołana 5-osobowa komisja, której celem była wstępna ocena złożonych propozycji.Więcej »

”Wyspa wspomnień” o Dziwnowie

15 maja 2019 r. miała premierę najnowsza powieść Doroty Milli pt. „Wyspa wspomnień”, której akcja rozgrywa się w Dziwnowie.Więcej »

Majowy wyjazd na Bałkany

W maju Stowarzyszenie UTW Kamień Pomorski zorganizowało dla swoich członków przez Biuro Turystyczne Hubtour ze Szczecina, wycieczkę na Bałkany. Więcej »

Noc Muzeów 2019 w MHZK za nami

Tuż po północy, już w niedzielę 19 maja, zakończyła się dziewiąta edycja Nocy Muzeów w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Pierwsi zwiedzający pojawili się u nas punktualnie o 19.00. Zobaczyli prezentowane w naszym Muzeum wystawy stałe i czasowe: „Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”, „Cammin in Pommern – Kamień Pomorski. Miasto w XX wieku”, „Ocalony od zapomnienia. Historia wydobycia wraku XIX-wiecznego żaglowca odkrytego u wybrzeży Bałtyku”, malarstwo Marty Greszty i Nadii Świerczyny, wystawę o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej z kontuarem kamieńskich organów z 1888 roku czy nową ekspozycję ukazującą zabytki odnalezione przez członków Stowarzyszenia na Rzecz Ratowania Zabytków im. św. Korduli przekazane nam w depozyt przez Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Więcej »

BRANŻA BUDOWLANA NA KONFERENCJI W MIĘDZYZDROJACH

To kolejna konferencja na terenie naszej Gminy w ostatnich dniach.Więcej »

75. rocznica Bitwy o Monte Cassino we Włoszech.

Blisko 1500 harcerzy ZHP wzięło udział w obchodach rocznicowych na wzgórzach Monte Cassino oraz w czuwaniu przy grobach Polaków, poległych podczas zdobywania klasztoru. Więcej »

I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej

I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej to zawody lekkoatletyczne przewidziane dla dzieci i młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz sąsiednich województw. Termin zawodów przewidziany jest na 09.06.2019 r. na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Więcej »

Czwartki lekkoatletyczne w Międzyzdrojach

Już niebawem 23.05.2019 kolejny Międzyzdrojski Czwartek Lekkoatletyczny”. Ostatnia szansa dla dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum do zdobywania punktów w klasyfikacji Grand Prix. Natomiast 30.05.2019 Finał Miejski Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych oraz Podsumowanie.

Więcej »

AKCJA POSESJA ZAKOŃCZONA

Razem zadbajmy o nasze miasto. Takie hasło przyświecało trwającej od 18 kwietnia do 14 maja wiosennej akcji Posesja. Mieszkańcy Międzyzdrojów zgłaszali się po bezpłatne worki, aby uporządkować swoje posesje. Więcej »