reklamuj-sie-2

Powiat i region

Nowiutkie busy dla kamieńskiego Koła PSONI

W ubiegłym tygodniu do kamieńskiego Koła PSONI dotarły dwa nowiutkie 9 – osobowe busy, które w znaczący sposób usprawnią transport podopiecznych Koła z i do miejsca ich zamieszkania, którzy biorą udział w codziennych zajęciach na terenie Ośrodka.Więcej »

Kolejny mega – mistrz parkowania

To, że z kulturą jazdy i zachowywania się kierowców na naszych drogach i ulicach nie jest najlepiej często świadczą takie obrazki jak choćby ten tu zamieszczony. Z parkowaniem jak zauważyli kilkakrotnie nasi uważni i wnikliwi Internauci i Czytelnicy, często „przodują” w tym zakresie kierowcy w autach na niemieckich „blachach”. Ale nie zawsze tak jest. Oto dowód.Więcej »

Dziś rozpoczęła się Wiosna astronomiczna. A jutro – Wiosna kalendarzowa

Długo czekaliśmy. I się doczekaliśmy. Choć w gruncie rzeczy tego za bardzo za oknami nie widać, bo minusowe temperatury szczególnie w nocy od kilku dni nas nękają, a w południowej Polsce biała zima, to dziś właśnie o godzinie 17:15 przyszła do nas astronomiczna Wiosna. Jutro zaś, w środę 21 marca, obchodzimy kalendarzową Wiosnę.Więcej »

W dziecięcym świecie -Paulina Antosiak

Tym razem przedstawiamy w naszym cyklu Paulinę Antosiak, która urodził się w Kamieniu Pomorskim 25 października 2002 roku. Jej rodzice to Bartłomiej i Aleksandra. Mieszkają w Wisełce. Ma trzyletniego brata Stanisława, który urodził się we Francji, gdzie cała rodzina przebywała spory szmat czasu, stąd Paulina zna dobrze język francuski, ponieważ tam gdzie mieszkali, z powodzeniem ukończyła szkołę podstawową i gimnazjum, gdzie mówiło się i pisało tylko po francusku.Więcej »

ARiMR ogłasza konkurs dla OSP „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi”

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób zgodny z regulaminem konkursu. Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.Więcej »

Mistrzostwa Polski Północnej Shinkyokushin PFKK

W dniu 17 marca 2018 r. w Kościerzynie odbyły się „Mistrzostwa Polski Północnej Shinkyokushinkai Polskiej Federacji Kyokushin Karate”.Więcej »

Śladami Pionierów Ziemi Golczewskiej – część 4

Gmina Golczewo, która wchodzi w skład Powiatu Kamieńskiego, liczy niespełna 6 tysięcy mieszkańców. Wśród tych wielu obywateli, żyją ludzie urodzeni jeszcze przed II wojną światową, których jako żywo, można nazwać Pionierami Ziemi Golczewskiej. Są to ludzie, którzy przybyli w te strony tuż po wojnie światowej. Wielu z n ich ma rozliczne, wspomnienia. Te lepsze i te gorsze, niekiedy wręcz dramatyczne. Ale są do dziś i cieszą się, że żyją i mogą tutaj żyć.Więcej »

Darmowe szczepienia dla dzieci z roczników 2013-2016 przeciwko pneumokokom

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.Więcej »

Dieta na start, czyli co jeść przed i po treningu, żeby uzyskać wymarzoną sylwetkę?

Dieta czy trening? Decydując się na rozpoczęcie pracy nad doskonałą sylwetką, nie można wybrać tylko jednej z tych dwóch opcji. Najlepsze efekty ćwiczeń zaobserwujemy, łącząc wysiłek fizyczny z odpowiednio skomponowanym jadłospisem. Aby rezultat przerósł nasze oczekiwania, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to co jemy przed treningiem, ale i zaraz po nim.

Więcej »

STARTUJE IV EDYCJA DZIWNOWSKIEJ LIGI BIEGOWEJ

Już w najbliższą sobotę, 24 marca, startuje IV edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Organizator, czyli Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” Dziwnów, serdecznie zaprasza              do udziału w tej biegowej imprezie wszystkich amatorów biegania.  Pierwszy bieg wystartuje  sprzed hali sportowo – widowiskowej w Dziwnowie – zapisy od 9.30, start o 10.00.                                  W Lidze mogą brać udział osoby urodzone w roku 2003 i starsze, które nie mają przeciwwskazań do uprawiania biegów. W całym cyklu DLB odbędzie się 9 biegów:Więcej »