reklamuj-sie-2

Powiat i region

Grupa „Keep Smile” z Golczewa drugim wicemistrzem świata!

W środę 19 września tancerze ze Szkoły Tańca KEEP z Golczewa oraz z Dębna wyruszyli do Ùsti nad Łabą w Czechach na IDO WORLD CHAMPIONSHIP. Zawody rozgrywane były przez cztery intensywne dni, a reprezentanci krajów startowali w dwóch stylach tanecznych – Street Dance Show oraz Disco Dance Show. Ponadto rozegrany został Puchar Świata w stylu Disco Dance.Więcej »

Dziwnów otrzyma ponad 3mln na rewitalizację

Młodziutki Michał Wandachowicz z UKS „Chrobry” piątym młodzikiem w Polsce!

W minioną niedzielę (23.09.2018 r.) w dalekim Krośnie zakończyło się I Grand Prix Polski Młodzików. Świetnie spisał się w tych zawodach Michał Wandachowicz z UKS „Chrobry” Międzyzdroje, któremu tak niewiele zabrakło, by zdobyć medal. Ostatecznie po bardzo zaciętym pojedynku przegrał swój mecz wynikiem 2:3, zajmując tym samym wysoką, piątą lokatę.Więcej »

FELIETON PIŁKARSKI – „Gryf” i „Iskra” na zwycięskiej fali. Cenne wygrane „Fali” i liderującej „Korony”…

IV liga – Cztery punkty w dwóch spotkaniach

W ósmej kolejce lepiej zaprezentował się i lepszy wynik od „Vinety” Wolin osiągnął kamieński „Gryf”, który wygrał trzecie spotkanie z rzędu. Gryfici w sobotę zagrali u siebie, dodajmy, w nie najlepszych warunkach pogodowych, z wydawać się mogło, silną „Kluczewią” Stargard. Na boisku, choć przez cztery kwadranse trwała twarda walka, lepszym zespołem był nasz, który -0 co najważniejsze, zaaplikował gościom aż cztery bramki, nie tracąc żadnej.Więcej »

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziwnowie poznawały znaki drogowe.

W tak piękny i słoneczny dzień klasa I a wyruszyła na wycieczkę po ulicach Dziwnowa. Więcej »

Otwarcie Świetlicy Środowiskowej w Międzywodziu 29.09.2018 r.

W najbliższą sobotę 29 września w Międzywodziu przy ul. Zatocznej zostanie oddana do użytku Świetlica Środowiskowa. Więcej »

Food truckowe zakończenie sezonu w Atrium Molo w Szczecinie 29 – 30.09.2018 r.

Pożegnanie lata w Atrium Molo zapowiada się wyjątkowo apetycznie. W dniach 29-30 września odbędzie się zlot food trucków, które częstować będą specjałami z różnych zakątków świata. Miłośnicy jedzenia na świeżym powietrzu spróbują dań z aż 16 mobilnych restauracji!Więcej »

Świerznowski Dzień Seniora

Dnia 22 września 2018 r. (sobota) w hali sportowej w Świerznie odbyły się gminne obchody Dnia Seniora. Na zaproszenie Wójta Gminy oraz Gminnej Rady Seniorów w Świerznie przybyli Seniorzy  mieszkańcy naszej Gminy oraz zaproszeni goście.  Więcej »

Obrazy malowane ustami – wernisaż i wystawa

W Miejskiej Bibliotece w Dziwnowie przy ul. Reymonta 10, dnia 3 października 2018 – w środę o godz. 17.00 odbędzie się Wernisaż Walerego Siejtbatałowa – obrazy malowane ustami, krajobrazy, martwa natura, zwierzęta, portrety.Więcej »

Sałatka z awokado z sosem sezamowo-chrzanowym z kefirem

W pierwsze, chłodne dni jesieni dobrze sprawdzają się przepisy na prosty, ale zdrowy i pożywny, domowy obiad. Doskonałym pomysłem na szybki posiłek, który dostarczy nam wiele energii, jest sałatka z awokado z dodatkiem sosu chrzanowo-sezamowego! Mięsiste awokado w połączeniu z delikatnym kurczakiem, jajkiem i ziemniakami to kompozycja, która pozwoli ekspresowo zaspokoić głód. W połączeniu z wyrazistym, a jednocześnie delikatnym – dzięki dodaniu kefiru – sosem, całość zachwyca oryginalnym połączeniem smaków.

Więcej »