reklamuj-sie-2

Powiat i region

Joachim Brudziński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na spotkaniu wyborczym w Wolinie

W czwartek 18 października 2018 r. do Wolina na spotkanie wyborcze, zorganizowane przez Komitet wyborczy PiS, przybył w towarzystwie Posła Leszka Dobrzyńskiego Minister Spraw Wewnętrznych Joachim Brudziński. Więcej »

Mecz UKS Chrobry vs. IKTS Noteć Inowrocław

Dnia 20 października 2018 r.  (sobota) w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby  przy ul. Leśnej w Międzyzdrojach, odbędzie się mecz UKS Chrobry vs. IKTS Noteć Inowrocław.Więcej »

Kolejne szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przez OSP

Syrena alarmowa nie „wyje” a jednak druhny i druhowie z OSP są w akcji. Dzięki współpracy OSP Lubin, OSP Międzyzdroje oraz OSP Dargobądz udało się przeszkolić w zakresie udzielania pierwszej pomocy kolejnych mieszkańców powiatu kamieńskiego.Więcej »

Świetny początek sezonu tenisistek UKS „Chrobry” Międzyzdroje!

Na początku września rozpoczął się kolejny pierwszoligowy sezon tenisowy pań, w którym udział bierze zespół UKS „Chrobry”. A początek zmagań jest w jego wykonaniu znakomity, bowiem po trzech kolejkach, nasze panie przewodzą stawce dziesięciu zespołów mając trzy wygrane i komplet sześciu punktów oraz stosunek małych punkcików 21 – 9.Więcej »

Słodki upominek na Dzień Edukacji Narodowej od uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego na dzień 14 października, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy (SPdP) działających w strukturze PSONI przygotowali dla swoich wychowawców, nauczycieli oraz terapeutów, logopedów i innych pracowników, niespodziankę – słodki upominek w postaci smacznych lukrowanych ciasteczek. Ciasteczka powstawały na uczniowskich zajęciach gospodarstwa domowego dzień wcześniej.Więcej »

Powrót do szkoły – bezpieczny i lekki tornister

Dzieci wróciły już do szkolnych ławek i choć przygotowania do nowego roku trwały już od dłuższego czasu, lista przedmiotów, które mieszczą się w plecaku naszego dziecka, nadal się nie zamyka. Oprócz książek i piórnika znajduje się tam wiele wartościowych rzeczy – poczynając od telefonu komórkowego i portfela, a kończąc na dodatkowych gadżetach. Warto pomyśleć, co zrobić, by wszelkie szkolne przedmioty naszego potomstwa były bardziej bezpieczne. Więcej »

Ćwiczenia służb ratowniczych w Dziwnowie

Dzisiaj w Dziwnowie odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych pod hasłem „Patrol 18”. W związku z zaplanowanym zagrożeniem chemicznym do akcji skierowano wszystkie służby, m.in. Straż Pożarną, Wojsko, Policję, Straż Graniczną, Urząd Morski. Więcej »

Ostatnia – LI (51) Sesja Rady Miejskiej w Dziwnowie

16 października 2018 r. (wtorek) miała miejsce LI sesja Rady Miejskiej w Dziwnowie. Więcej »

To już 45 rocznica słynnego remisu Polaków na Wembley dającego historyczny awans do MŚ 1974!

Dzień 17 października 1973 roku (środa była to wtedy, zresztą tak jak dziś) zapisał się super złotymi zgłoskami dla polskiego futbolu. Wtedy to w arcyważnym eliminacyjnym spotkaniu dla Polaków i Anglików na londyńskim stadionie, na słynnym Wembley określanym jako „Jaskinia lwa”, Orły trenera 100 – lecia, jak określano potem Kazimierza Górskiego, zremisowały 1:1 w ramach eliminacji do MŚ 1974, zapewniając sobie tym samym upragniony i zaskakujący awans do Mistrzostw Świata 1974, które odbywały się potem na boiskach ówczesnego RFN (Niemcy).Więcej »

Wizyta w Niepublicznym Przedszkolu na Garncarskiej 16.10.2018.

Po raz pierwszy zaproszono słuchaczy kamieńskiego UTW do czytania bajek dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego w Kamieniu Pomorskim. Więcej »