reklamuj-sie-2

Powiat i region

Noc Muzeów 2018 w MHZK za nami

Po północy, już w niedzielę 20 maja, zakończyła się ósma edycja Nocy Muzeów w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Pierwsi zwiedzający pojawili się u nas już przed 19.00. Zobaczyli otwartą niedawno wystawę „Przeszłość odkryta. Powiat kamieński w świetle archeologii” ukazującą zabytki archeologiczne odkryte, przed i po II wojnie światowej, na terenie naszego powiatu w jego dzisiejszych granicach.Więcej »

Marszałek Senatu w Kamieniu Pomorskim

W sobotę 26 maja 2018 r. o godzinie 16:00 z mieszkańcami powiatu kamieńskiego spotka się Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.Więcej »

Kolejne projekty z Interregu, kolejne konkursy

Niemieckie i Polskie przedszkolaki będą się uczyły języka swoich sąsiadów, powstaną centra orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem. Trzy kolejne projekty z Euroregionu Pomerania otrzymały w sumie 14 mln zł wsparcia ze środków Programu Interreg Va. O wsparcie cały Czas można i warto aplikować. Więcej »

Wiosna Monodramu – nadchodzące wydarzenia

Drugi tydzień Wiosny Monodramu – przed nami wielki finał festiwalu w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.Więcej »

Światowy Dzień bez Tytoniu – 31 maja

Palenie tytoniu jest praktykowane przez ponad miliard dorosłych ludzi na całym świecie. Każdy wypalony papieros powoduje w organizmie niekorzystne zmiany, a ponieważ palenie rozpoczynają 13.-14. latki,  to większość chorób ma swój początek w młodości.          Więcej »

III Bieg 16 Zakrętów Memoriał im. Janusza Domańskiego w Golczewie

W minioną sobotę (19.05.2018) po raz trzeci odbył się w Golczewie Bieg 16 Zakrętów Memoriał im. Janusza Domańskiego. I tym razem w tej sportowej imprezie udział wzięły osoby przedziale wiekowym od przedszkolaka do seniora. Łącznie wystartowało 118 uczestników rywalizujących w 7 kategoriach wiekowych.Więcej »

„Przeszłość odkryta” przez uczniów SPdP w kamieńskim muzeum

17 maja br. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy działającej przy kamieńskim Kole PSONI, udali się z wizytą do kamieńskiego Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, aby obejrzeć nowo prezentowaną wystawę, którą zatytułowano: „Przeszłość odkryta.Więcej »

Wyjątkowy wyjazd uczniów OREW i SPdP na spektakl do gryfickiego kina

W piątek 18.05.2018 r., uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy działających w kamieńskim kole PSONI, wybrali się na wycieczkę do kina w Gryficach, gdzie mieli okazję obejrzeć fantastyczne przygody jedynego takiego na świecie – złośliwego Piotrusia Królika!Więcej »

Felieton piłkarski – Nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem

Słabe wyniki naszych w IV lidze, golczewska „Iskra” już w strefie spadkowej. Znów zaskakująca porażka słabego na wiosnę „Jantara” Dziwnów. Kolejny zwycięski krok „Korony” Stuchowo do awansu. Więcej »

Uratuj mnie – głosuj na OSP Lubin z gm. Międzyzdroje

Dzięki projektowi URATUJ MNIE około 500 osób może otrzymać apteczki pierwszej pomocy oraz poszerzyć i przećwiczyć swoje umiejętności ratowania życia ludzkiego.Więcej »