reklamuj-sie-2

Powiat i region

Dzisiejszy dodatkowy koncert w ramach kamieńskiego festiwalu organowo – kameralnego upłynął pod znakiem amerykańskich wykonawców

Dzisiaj (środa 20.06.2018 r.) w kamieńskiej Konkatedrze odbył się pierwszy z dwóch dodatkowych koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.Więcej »

Ostatnie w tym sezonie soczyste i smaczne jabłka…

Ostatnie w tym sezonie soczyste i smaczne jabłka ze zbiorów zeszłorocznych dotarły dziś w środę (20.06.2018 r.) do magazynu kamieńskiego Koła PZERiI. Łącznie z okolic Grójca, mekki polskiego ogrodnictwa (jabłek), przyjechało dokładnie 24.350 kg w skrzyniach, które zostaną wydane w najbliższych dniach.Więcej »

W ramach Międzynarodowego Dnia Inwalidy…

… w miniony poniedziałek (18.06.2018 r.) bardzo fajnie świętowali emeryci i renciści skupieni w kamieńskim Kole PZERiI. Ponad sto osób z koła głównego i siedmiu podległych kół terenowych, świetnie bawiła się po raz trzeci w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym „Rzemieślnik” w Międzywodziu.Więcej »

PARADA MOTOCYKLOWA W MIĘDZYZDROJACH

Już w najbliższą sobotę 23 czerwca br. w ramach obchodów „Święta Junaka” będziemy mieli okazję w Międzyzdrojach zobaczyć paradę motocyklową. W samo południe motocykle wyruszą w Wolina do Międzyzdrojów i zatrzymają się na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd. Więcej »

Finał Ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi

W miniony weekend 15-17 czerwca 14-osobowa reprezentacja Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych wystartowała w Ogólnopolskim Finale Czwartków LA w Łodzi. Zawody te uważa się za nieoficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii Dzieci szkół podstawowych. Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Sportu Dzieci i Młodzieży Mariana Woronina zostały rozegrane na pięknym Stadionie AZS-u Łódź. W Finale Ogólnopolskim wystartowało w sumie 2400 dzieci z 90 miast Polski. Więcej »

Nowoogrodowa to prawdziwa czasowo rekordzistka!

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku hucznie i całkiem głośno przez niektóre zresztą regionalne portale, ogłaszano, że niebawem rozpoczyna się modernizacja długo na tę chwilę oczekująca ulic Nowoogrodowa w Kamieniu Pomorskim, mało kto przypuszczał, że jej remont będzie trwał bardzo, ale to bardzo długo. Można by rzec dokuczliwie dla jej mieszkańców. Przypomnijmy, że roboty rozpoczęto w połowie października i… trwają do dziś! Czysty obłęd!Więcej »

PSONI Koło w Kamieniu Pomorskim organizuje Piknik Integracyjny

Dnia 26 czerwca 2018 r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim organizuje Piknik Integracyjny Godziny dla Rodziny.Więcej »

Niebezpieczne polskie drogi. Pewnie także w wakacje…

Od całkiem sporego czasu, kiedy przychodzi nam słuchać wiadomości w jakiejkolwiek stacji radiowej, no może oprócz tej jakże słusznej nadawanej z Torunia, na początku zwykle bywa, że spiker miast podawać wiadomości, skupia się na informacjach o wypadkach drogowych w Polsce. A to TIR gdzieś wpadł na inne auto, to znowuż coś stało się niedobrego z autokarem, jak choćby tak było ostatnio w kilku po sobie następujących przypadkach. To znów rowerzysta stracił życie na drodze w skutek kolizji z pojazdem. Itd, itp… .Więcej »

Środowy dodatkowy koncert kamieńskiego festiwalu organowo – kameralnego pod znakiem artystów z USA

W środę o godzinie 19:00 rozpocznie się pierwszy z koncertów dodatkowych w ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który niezmiennie odbędzie się w kamieńskiej Konkatedrze. Będzie to wydanie pod znakiem artystów zza Oceanu, bowiem wystąpią w nim: organista John Morrow oraz Chór „Zielinski Singers” pod dyrekcją Richarda Zielinskiego, mającego polskie korzenie.Więcej »

Karawana Kultury w Międzywodziu

Karawana Kultury w Międzywodziu- 22 czerwca godzina 19.00