reklamuj-sie-2

Powiat i region

19 sierpnia 2018 – Spektakl Teatru Gwitajcie w Łukęcinie

Już w najbliższą niedzielę tj. 19.08.2018 r. o godzinie 19:00 na skwerze przy ul. Morskiej w Łukęcinie odbędzie się spektakl muzyczny pt.”Nie kochać w taką noc to grzech?” w wykonaniu aktorów z Teatru Rozmaitości Gwitajcie. Więcej »

Drugi dzień XVII Festiwalu Gwiazd Sportu za nami

Wczoraj minął drugi dzień XVII Festiwalu Gwiazd Sportu. Atrakcji, podobnie jak w czwartek, nie brakowało. Były spotkania ze sportowcami, były wspólne treningi i konkurencje, były też reaktywowane po dwóch latach przerwy, wyboru Miss Sportu. Nie zabrało również muzyki. I to jakiej muzyki. Występ Lidii Kopani, Michała Szpaka czy będącego gwiazdą wieczoru Raya Wilsona, były wyjątkowym muzycznym doznaniem. Przysłowiowej mocy każdemu z muzyków nie brakowało, a zaśpiewane przez Raya Wilsona przeboje grupy Genesis, przeniosły obecnych na koncercie w całkiem inny wymiar.Więcej »

12. kamieński katedralny koncert na pewno nie do zapomnienia

Kamieński 54. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który niezmiennie odbywa się w piątki w Konkatedrze zbliża się dużymi krokami do finału. Wczoraj odbył się 12. koncert w jego ramach na którym pojawiło się mnóstwo słuchaczy. I na pewno nie żałowali, bowiem był to kolejny niezwykle udany koncert, koncert nie do zapomnienia. Wystąpił w nim polski organista Ireneusz Wyrwa, który potwierdził, że jest to jego trzecia wizyta na tym festiwalu na przestrzeni blisko 20. lat.Więcej »

Ratownicy zakończyli swoją pracę w szpitalu

Praca trzech młodych ratowników na plaży w Dziwnowie  przy zejściu od ulicy  Jana Kochanowskiego nie skończyła się dla nich szczęśliwie.

Więcej »

Gmina Golczewo przekaże bezpłatnie plecaki dla uczniów szkół podstawowych

Gmina Golczewo zakupiła plecaki dla wszystkich uczniów klas I  – VI szkół  podstawowych z Golczewa i Wysokiej Kamieńskiej.Więcej »

Ogród w symbiozie z naturą – jak dbać o trawnik, by nie naruszać ekosystemu gleby?

Zielony, puszysty i gęsty niczym dywan trawnik, jest celem każdego, kto posiada przydomowy ogródek. Chcąc ułatwić sobie zadanie, często sięgamy po sztuczne nawozy, które niezwykle negatywnie wpływają na środowisko. Istnieją jednak ekologiczne metody, które nie naruszają ekosystemu gleby. Podpowiadamy jakie! Więcej »

Lipiec najlepszym miesiącem w historii Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Bariera 60.000 pasażerów pokonana.

W lipcu 2018 roku, z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów skorzystało 61.687 pasażerów, pokonując po raz pierwszy w historii barierę 60.000 pasażerów obsłużonych podczas jednego miesiąca kalendarzowego.Więcej »

Babilon MMA 5: Kołecki zdecydowanie cięższy od Bobrowskiego

Bohaterowie sobotniej gali Babilon MMA 5 w komplecie wypełnili limity wagowe przed swoimi pojedynkami. Dużą przewagę nad Michałem Bobrowskim będzie miał Szymon Kołecki, który okazał się cięższy o niecałe 2 kilogramy.
Więcej »

Pierwszy dzień XVII Festiwalu Gwiazd Sportu za nami

Za nami pierwszy dzień XVII Festiwalu Gwiazd Sportu. Imprezy, stanowiącej rokrocznie flagowe wydarzenie sezonu letniego, będąc przy tym szczególnie wyczekiwaną przez turystów i … sportowców, którzy – jak sami mówią – spotkanie w Dziwnowie traktują w sposób wyjątkowy, a do tego niezwykle serdeczny.Więcej »