reklamuj-sie-2

Powiat i region

17 luty – Światowy Dzień Kota

17. lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Więcej »

Grypa czy przeziębienie?

W wielu przypadkach objawy przeziębienia i grypy mogą być podobne i ciężkie do rozróżnienia. Nieleczona grypa może wywołać znacznie poważniejsze powikłania niż zwykłe przeziębienie. Grypa często wymaga hospitalizacji i bywa przyczyną zgonów, stąd też każdy przypadek zachorowania należy konsultować z lekarzem.

Więcej »

Od 19 do 25 lutego 2018 eksperci doradzą osobom pokrzywdzonym.

Na mocy ustawy z 2003 r., która wskazała na konieczność stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmowania działań na rzecz poprawy ich położenia, w dniach 19-25 lutego 2018 r. organizowany będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.Więcej »

Na marzenia nigdy nie jest za późno, czyli spotkanie z Aleksandrem Dobą

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wraz z Nadmorskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie z Aleksandrem Dobą, które odbędzie się 28 lutego 2018 r. (środa) o godz. 17.30 w bibliotece w Międzyzdrojach. (wstęp wolny)  Więcej »

Podwójne podium Jantara Dziwnów

 

W minioną sobotę (10 lutego) odbyła się kolejna odsłona halowego turnieju piłki nożnej. Tym razem do udziału w rozgrywkach zaproszono drużyny, które składały się z zawodników urodzonych w latach 1999-2002. Stawką kilkugodzinnej rywalizacji był puchar Burmistrza Dziwnowa.Więcej »

Zimowe szkolenie nurków Marynarki Wojennej

Zimowe szkolenie nurków Marynarki Wojennej. Przez pierwsze dwa tygodnie lutego nurkowie – minerzy i nurkowie inżynierii Marynarki Wojennej szkolili się na zimowym zgrupowaniu poligonowym. Nurkując w jeziorze Czos, specjaliści od podwodnych zadań doskonalili swoje umiejętności.

Więcej »

Zachodniopomorscy strażacy podsumowali rok

W 2017 r. zachodniopomorscy strażacy wyjechali do zdarzeń prawie 20 tysięcy razy. Odnotowano ponad 6 tys. pożarów, ponad 12 tys. miejscowych zagrożeń oraz 1,2 tys. fałszywych alarmów. Średnio na każdy dzień przypadały 54 interwencje. Dziś komendanci straży pożarnej z całego województwa podsumowali ubiegły rok. W naradzie rocznej PSP, prowadzonej przez komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jacka Staśkiewicza uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz. Więcej »

PIS w Powiecie Kamieńskim przygotowuje się do wyborów samorządowych. Wywiad z Przewodniczącym Zarządu Powiatowego PiS Wiesławem DąbrowskIm.

Jesienią 2018 roku w całym kraju zostaną przeprowadzone wybory samorządowe. Na kolejne pięć lat wybierać będziemy przedstawicieli Rad Gmin, Rad Powiatów oraz Sejmików wojewódzkich. W wyborach bezpośrednich  wybierzemy również Prezydentów Miast,  Burmistrzów i Wójtów Gmin.Więcej »

Kurdystan i Chiny oczami Darka Felisiaka i Karola Tomczaka

15 lutego 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Podróże małe i duże” w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Prelegentami byli Dariusz Felisiak, nauczyciel z wolińskiego gimnazjum oraz Karol Tomczak działający obecnie w branży pralniczej. Obu łączy pasja podróżowania, poznawania nowych miejsc, ludzi i… niekorzystanie z ofert biur podróży.Więcej »

„Wspomnień czar” cz. VI

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wspomnień czar” i podzielenie się z nami wspomnieniami na temat Międzyzdrojów już 22.02.2018 r. (czwartek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach o godz. 18.00. Więcej »