reklamuj-sie-2

Powiat i region

Duńscy przedsiębiorcy zainteresowani „małą Danią”  

Czy nazywanie Pomorza Zachodniego „Małą Danią” nie jest na wyrost? Przekonać się o tym mogli menedżerowie zrzeszeni w Duńskim Stowarzyszeniu Eksportu, którzy od 14 do 16 stycznia przebywali w naszym regionie. Wizytę studyjną zorganizowała firma BIC Electric.Więcej »

Świerznowski  Memoriał im. T. Mandziaka w halowej piłce nożnej zdominowany przez „Janusze Team”  

W sobotę 18 stycznia br. w hali sportowej w  Świerznie rozegrany został VI Memoriał im. Tadeusza Mandziaka w halowej piłce nożnej  w którym zwyciężył zespół „Janusze Team”.Więcej »

Przed nami Dzień Babci i Dziadka!

Przypadające na 21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka, to święto iście rodzinne, które na świecie obchodzone są w przeróżnych terminach.Więcej »

69 worków śmieci – to efekt I etapu Bałtyckiej Odysei. Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski w miniony weekend przeszedł i posprzątał wraz z wolontariuszkami i wolontariuszami wspaniały Woliński Park Narodowy.

Na 50-kilometrowej trasie ze Świnoujścia do Dziwnowa „ekipa sprzątająca” natknęła się m.in. na porzucone klapki, sieci rybackie, opakowania, butelki, pęknięte balony, styropian. – Na piasku dominował plastik, a także szkło po alkoholach, puszki aluminiowe i odpady z kutrów rybackich! Zużyte odpady zamieniają się (pod wpływem słonej wody, promieni słonecznych, ocierania z piaskiem) w tzw. mikroodpady, których już nie można posprzątać, zagrażające życiu i zdrowiu nie tylko morskiej fauny, ale także człowieka – mówi Dominik Dobrowolski, pomysłodawca wydarzenia.Więcej »

„Najważniejsza jest litera” – spotkanie z Piotrem Wardziukiewiczem

16 i 17 stycznia 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się spotkania na temat typografii. Wykładowcą był Piotr Wardziukiewicz, mieszkaniec naszej gminy, który  studiuje wzornictwo na Akademii Sztuki w Szczecinie. W swoim dorobku ma wiele projektów m.in. dla Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”, Gminy Miasto Szczecin czy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY.Więcej »

Rozdawali kwiaty, których nie zakupili jako Komitet Wyborczy. Komisarz Wyborczy złożył zawiadomienie!

By Kamień rozkwitał” – przed samorządową kampanią wyborczą w 2018 roku, kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców „Nasza Gmina – Nasz Powiat” rozdawali na ulicach Kamienia Pomorskiego kwiaty. Jak się okazuje, zakup kwiatów nie znalazł się w sprawozdaniu finansowym tego Komitetu złożonym do Komisarza Wyborczego w Szczecinie.Więcej »

Wspomnienie o Jerzym Bogdanowiczu (1935 – 2019)

17 stycznia przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Jerzego Bogdanowicza – znanego, bardzo lubianego i szanowanego przez lata pedagoga, a przy tym legendę kamieńskiego sportu, zasłużonego działacza kultury fizycznej.Więcej »

Podczas tej zimy należycie starajmy się zadbać o nasze działki popularnie nazywanymi „RODOS”

Zima, teraz i od co najmniej kilku lat, ta teoretyczna, łagodnie trwa w naszym regionie. I jak co roku zimą niejako życie na naszych działkach w zasadzie zamarło. Ale też niestety jest to również  „czas łowów” dla złodziei, którzy w tym okresie są zdecydowanie aktywniejsi. A co staje się ich łupem? Zwykle wyposażenie altanek, czyli drzwi, telewizory czy rowery i kosiarki do trawy. Nie poprzestają w zasadzie na niczym, by to co ukradną spieniężyć na jakiś niecny zwykle cel. Warto więc zatem zadbać i zabezpieczyć (kto tego nie zrobił jeszcze) o nasze działki jak najbardziej należycie.Więcej »

Zarębiacy z Dziwnowa najlepsi w X Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych

„Koło Teatralne „Zarembiacy” z Liceum Społecznego w Dziwnowie  i ich sztuka „Pasterze” podbiła scenę na X Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych A.D.2020 w Kamieniu Pomorskim. Więcej »

Halowy Turniej Piłki Nożnej

W sobotę 18 stycznia 2020 roku, zapraszamy na międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej, który odbędzie się w hali MOSiK Dziwnów (ul. Reymonta 10). Start zawodów o godzinie 9.00.

Więcej »