reklamuj-sie-2

Powiat i region

Zadymiony Kamień Pomorski!

W piątek 17 listopada w Kamieniu Pomorskim z jednego z dachów domu stojących przy ulicy Władysława Reymonta z komina snuł się gęsty, toksyczny dym. Widać w ten sposób mieszkający tam osoby właśnie taki sposób wybrali na zagospodarowywanie odpadów. Więcej »

Kamień Pomorski znów na topie- czy o taką promocję chodzi władzom tego miasta?

O Kamieniu Pomorskim znów zrobiło się głośno po obchodach Święta Niepodległości. Same obchody przeszły raczej spokojnie, bez fanfar i sensacji. Po kilku dniach po obchodach na portalu „ikamien.pl” ukazał się artykuł pt. „Władze w kamieńskim Ratuszu na bakier z ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Przeczytaj wyjaśnienia sekretarz gminy Kamień Pomorski”.  Więcej »

W dowód uznania od Gminy Dziwnów – nominacje

Jak każdego roku, informujemy o przystąpieniu do prac  Kapituły – wyróżnienia o nazwie „W DOWÓD UZNANIA OD GMINY DZIWNÓW” , zadaniem Kapituły będzie wytypowanie osób lub instytucji szczególnie wyróżniających się na wielu płaszczyznach działalności w Naszej Gminie. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie kandydatów do nominacji.Więcej »

INWESTYCJE W GMINIE DZIWNÓW – STAN NA POŁOWĘ LISTOPADA

Gminna Oczyszczalnia Ścieków, podobnie jak znajdująca się w Strzeżewie Stacja Uzdatniania Wody, zostały wyposażone w instalację fotowoltaiczną. Dzięki zastosowaniu tych systemów, spora część energii wykorzystywanej do pracy w/w jednostek, będzie pochodziła ze źródeł odnawialnych. Co także ważne – w perspektywie najbliższych lat, zastosowanie w tych miejscach energii słonecznej, pozwoli na duże oszczędności.Więcej »

Mistrzostwa Województwa LZS w Dziwnowie

18 listopada w hali widowiskowo – sportowej w Dziwnowie zakończyły się  Mistrzostwa Województwa LZS w piłce siatkowej mężczyzn.Więcej »

Trwa rekrutacja do Pracowni Liderów Prawa

Ruszyła rekrutacja do III edycji prestiżowego programu edukacyjnego „Pracownia Liderów Prawa” realizowanego pod honorowym patronatem ministra sprawiedliwości. Rekrutacja potrwa do 4 stycznia 2018 r.

Więcej »

Dziś przypada Światowy Dzień Toalet

19 listopada przypada Światowy Dzień Toalet, a historia tego święta rozpoczęła się na początku XXI wieku. W 2001 roku w Singapurze została powołana Światowa Organizacja Toaletowa, World Toilet Organisation (WTO), która podjęła się prowadzenia walki o podwyższanie standardów ubikacji na świecie ze szczególnym uwzględnieniem szaletów publicznych. Założycielem Organizacji jest Jack Sim, który co roku organizował konferencję World Toilet Summit.Więcej »

FELIETON PIŁKARSKI – Poweekendowe retrospekcje

Cenna wygrana kamieńskiego „Gryfa”. Znów przegrana „Vinety”. Pogrom „Iskry” i „Jantara”. „Korona” i „Fala” awansowały wyżej. A klasa ma już przerwę zimową. Oto niektóre wydarzenia minionego piłkarskiego weekendu. Ale po kolei… .Więcej »

Dostojne święto Zespołu Ludowego „Stuchowianki” i uroczystość godna ich Jubileuszu

Ten rok obfituje w jubileusze powstania kilku zespołów z naszego powiatu. Dziesięciolecie obchodzi międzyzdrojska „Bryza”, 20 – lecie emerycki „Relax” z Kamienia Pomorskiego, a także dwudziestolecie istnienia Zespołu Ludowego „Stuchowianki” ze Stuchowa w Gminie Świerzno, o czym pisaliśmy szerzej we wrześniu.Więcej »

Będzie kara za cofanie licznika w samochodzie

Za cofanie licznika w samochodzie będzie kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Tak zakłada projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości.Więcej »