WERNISAŻ OBRAZÓW

8 października 2018 r.  w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach otwarto wernisaż malarstwa międzyzdrojskich  malarzy : Romana Daniluka, Beaty Jasiewicz i Lucyny Wiatr. Na wystawie zaprezentowano bardzo dużo prac wykonanych w różnych technikach. Syn nieżyjącego od 13 lat Romana Daniluka z Międzyzdrojów zaprezentował obrazy olejne  ojca tj. 13 latarni morskich , które wypożyczyła Szkoła Morska ze Świnoujścia. Roman Daniluk ukończył Studium Wychowania Fizycznego w Gdańsku- Oliwie. Pracował w Szkole Rybołówstwa  Morskiego w Świnoujściu następnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyzdrojach. Roman Daniluk pracując z młodzieżą trudną potrafił  znaleźć z nimi wspólny język. Młodzież go lubiła i ceniła . Roman Daniluk, to wychowawca wielu pokoleń młodzieży, marynarz, żeglarz, piewca morza . W młodości grywał z zespołem czerwone Gitary.

Beata Jasiewicz-to osoba pogodna i utalentowany pedagog . Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej w Wapnicy . Lubi pracować z dziećmi niepełnosprawnymi. Zamiłowanie do malowania jak mówi odziedziczyła po swym ojcu Stanisławie Zagrodzkim. Jako dziecko podpatrywała ojca jak malował. To on nauczył ją sztuki malowania. Był wymagający i krytyczny choć nie zawsze jej się, to podobało ale go słuchała i uważnie śledziła ruchy pędzla i kolory, które powstawały na palecie ojca. Ojciec widząc jej zainteresowanie malowaniem cieszył się, tłumaczył i wymagał. Potem bywało tak, że ona malowała lepiej oczy a więc poprawiała je w obrazach ojca. Można powiedzieć , że wzajemnie się uzupełniali. Pani Beata najbardziej lubi malować kwiaty, twarze i pejzaże. Od pewnego czasu przymierza się do malowania koni i włoskich pejzaży. Jak mówi swą pasję chce rozwijać i w przyszłości zaprezentować swoje efekty pracy na kolejnej wystawie do której  bardziej się przygotuje.

Pani Lucyna Wiatr mieszka w sołectwie Lubin i tam od lat z pod jej pędzla wychodzą prawdziwe perły. Pani  Lucyna , to malarka wyjątkowo utalentowana i wrażliwa na piękno . Kocha przyrodę i zwierzęta. Lubi równowagę w przyrodzie. Jej obrazy emanują kolorem i świeżością. Artystka bawi się kolorami tworząc przepiękne obrazy . Widzimy na nich talent i kunszt malarski. Tematem jej prac jest , to co  otacza ją na co dzień. Malarka dosłownie we wszystkim dostrzega piękno, które wynika z jej natury. W jej obrazach widzimy przepiękne , malownicze lubińskie pejzaże, barwny ogród malarki z wygrzewającymi się w blasku promieni słonecznych kotami, martwą naturę, kwiaty i portrety. Lucyna Wiatr urodziła się w Łańcucie, wychowała w Międzyzdrojach a osiadła na wzgórzu malowniczego Lubina w którym się po prostu zakochała. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku . Z łatwością posługuje się różnymi, dostępnymi  technikami malarskimi. I choć nie zabiega o rozgłos i sławę wielbiciele jej talentu doskonale znają jej adres i jej niezwykłą pracownię, która emanuje ciepłem i artystycznym klimatem. Warto zatem wybrać się na tę wystawę by nacieszyć oczy pięknem ,  i  wrażliwością malarzy, którzy żyją wśród nas.

Tekst i foto-Julianna Rogowska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *