Świetny początek sezonu tenisistek UKS „Chrobry” Międzyzdroje i liderowanie w I lidze!

Na początku września rozpoczął się kolejny pierwszoligowy sezon tenisowy pań, w którym udział bierze zespół UKS „Chrobry”, który po czterech kolejkach przewodzi stawce zespołów I ligi.

Na drugim miejscu jest drugi zespół GLKS Nadarzyn, który jest jednym z kilku najtrudniejszych rywali naszych pań w walce o ewentualny awans do ekstraklasy.

Przypomnijmy, że najpierw na inaugurację nasze tenisistki pokonały 7:3 w dalekim Białymstoku tamtejszy KS „Galaxy”, potem 15 września pokonały takim samym wynikiem u siebie luboński LKTS „Luvena”, a tydzień później, również wynikiem 7:3, bez trudu wygrały w małym Luzinie z zespołem MAR – BRUK ZRB GOSRiT.

Z kolei w sobotę 20 października, nasze sympatyczne tenisistki nie bez trudu pokonały u siebie  6:4 zespół IKTS „Noteć” Inowrocław, który zajmuje ostatnią lokatę.

Punkty dla naszego zespołu zdobyły: Maja Garbino – 2,5, Marta Kiedrowska – 2, Marta Lis – 1 oraz Wioleta Witkowska – Krawczyk – 0,5 pkt.

Nasz zespół przewodzi stawce zespołów pierwszoligowych z kompletem ośmiu punktów (cztery wygrane) wraz z drugim „Metal – Technikiem” Łomża.

Już w niedzielę, 28 października nasze panie zagrają o godzinie 11:00 w międzyzdrojskiej hali im. A. Grubby z trudnym rywalem, którym będzie drugi zespół GLKS Nadarzyn, czwartą ekipą I ligi, która ma na swym koncie trzy wygrane.

Nasze panie są podobnie jak do całego długiego sezonu, dobrze przygotowane do spotkania z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Jednak jak zapowiadają, w żadne sposób nie będą lekceważyć kolejnych rywalek, które zapewne mocno postawią się naszym, by wywalczyć choćby cenny dla nich remis.

Doświadczony trener naszych tenisistek, Jacek Wandachowicz jest przekonany, że w tym sezonie nasze panie pokażą się z jak najlepszej strony. A początek i liderowanie nie jest dziełem przypadku.

Jak na powiedział w rozmowie prezes klubu, Waldemar Witkowski, celem na tegoroczny sezon jest wywalczenie jak najlepszej lokaty, a jeśli się uda, to powalczenie o ponowny awans do ekstraklasowej elity tenisistek stołowych.

Dodajmy, iż w bieżącym sezonie „Chrobrego” reprezentują następujące zawodniczki: kapitan  zespołu Wioleta Witkowska – Krawczyk, Joanna Kiedrowska, Marta Lis, Maja Grabino, Julia Bartkiewicz, Oliwia Osińska oraz Adriana Kołaszewska.

Jedną ze znaczących zmian jest brak w tym sezonie weteranki tenisowych parkietów, Sylwii Wandachowicz, która przez wiele lat z powodzeniem reprezentowała barwy międzyzdrojskiego zespołu.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *