Spotkanie w ramach projektu LAST MILE’ w Międzyzdrojach

V spotkanie partnerów projektu LAST MILE

9-12 października 2017, Pomorze Zachodnie

Wizyta studialna, 10-11.10.2017 – Kamień Pomorski-Rewal-Dziwnów-Międzyzdroje-Wolin

W dniach 9-12 października 2017 odbyło w naszym regionie V międzynarodowe spotkanie partnerów projektu LAST MILE. W spotkaniu wzięli udział partnerzy projektu z Austrii, Luxemburga, Hiszpanii, Słowacji i Bułgarii wraz z zaproszonymi ekspertami, organizatorami transportu oraz reprezentantami instytucji rządowych i organizacji turystycznych.

Organizatorem regionalnego spotkania z ramienia województwa było Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego – jeden z partnerów projektu LAST MILE.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 osób.

W dniu 11 października 2017 partnerzy projektu gościli z wizytą studialną w Międzyzdrojach.
W trakcie wizyty, pani Katarzyna Kutereba-Gnitecka, Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów, przedstawiła zagadnienia i wyzwania związane z rozwojem turystyki na obszarze gminy. Zaproszeni goście zapoznali się z lokalnymi uwarunkowaniami transportowymi, wdrożonymi systemami elastycznego transportu, potencjałem atrakcji dziedzictwa krajobrazowego i kulturowego oraz problematyką sezonowego ruchu turystycznego. Ponadto w ramach spotkania partnerzy projektu mieli sposobność zapoznania się z m.in. systemami wypożyczalni rowerowej BalticBike i systemu UsedomRad oraz z politykami i wzywaniami transportowymi miasta Świnoujście przedstawionymi przez Pana Rafała Łysiaka, Naczelnika Wydziału Inżyniera Miasta.

Projekt LAST MILE dotyczy wymiany doświadczeń w zakresie ulepszania dostępności transportowej, szczególnie na obszarach turystycznych. We wrześniu list intencyjny dotyczący współpracy w ramach projektu podpisali przedstawiciele gmin Międzyzdroje, Dziwnów, Kamień Pomorski i Wolin oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Tekst: Maciej Łapko, fot. MDK Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *