Śpiewne i barwne XIV Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach odbyły się w miniony weekend

XIV Spotkania Artystyczne Seniorów przeszły jako żywo do historii. W tym roku do udziału w imprezie zgłosiła się rekordowa liczba uczestników to ponad 500 osób z całej Polski, łącznie aż 43 zespoły oraz soliści. Ten słoneczny, ciepły weekend  w Międzyzdrojach rozbrzmiewał tysiącami dźwięków, a taniec i barwne stroje artystów cieszyły oko. Święto Seniorów rozpoczął barwny korowód uczestników i wspólnie zatańczony polonez przed molo na 250 par. Koncert inauguracyjny uświetnił występ Jerzego Porębskiego, który zaśpiewał szanty własnego autorstwa. Na koncercie również wystąpili gospodarze, czyli zespoły „Bryza” i „Fale”.
Koncerty w ramach Spotkań Artystycznych Seniorów odbywały się jednocześnie w wielu miejscach, a przesłuchania konkursowe – w Amfiteatrze i Międzynarodowym Domu Kultury. Prezentacje zespołów oceniało niezależne i profesjonalne jury. Komisja, oceniająca prezentacje artystyczne w Amfiteatrze w składzie: Krystyna Bakun, Lucyna Jesionowska, Andrzej Mleczko obejrzała i wysłuchała 20 zespołów prezentujących formy taneczne, wokalne, a nawet w przypadku zespołu „Senior – Rita” z Drezdenka – kabaret.
Przeważająca ilość zespołów prezentowała wysoki poziom artystyczny. Po obradach postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Wyróżnienia otrzymały następujące zespoły:
„ Dąbrowiacy” – Rusinowo,
„ Kalina” –Dolice,
„Radojewiczanie” –Dąbrowa Biskupia,
„ Senior –Rita” – Drezdenko.

III miejsce – Zespół „Łużyczanki” z Pobiednej,
II miejsce – Zespół „Dąbrowszczanka” ze Zbąszynka,
I miejsce –Zespół „Złotniczanki” – Złotniki Kujawskie.
Ponadto Jury postanowiło przyznać Grand Prix dla zespołu „Ale Babki” ze Świdnicy.

Komisja, działająca w Międzynarodowym Domu Kultury w składzie: Anna Sobierajska, Brygida Borecka, Daniel Źródlewski, po wysłuchaniu 25 prezentacji artystycznych, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

wyróżnienia dla:
– Pani Eulalii Świniarskiej z Drezdenka,
– Męskiego Zespołu Śpiewaczego „Cord” z Piławy Dolnej,
– Zespołu „Bryza” z Międzyzdrojów,
– Zespołu Śpiewaczego „Grodnica” z Klinisk Wielkich,
–  Chóru „Postomia” z Krzeszyc.

Nagrodę Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach przyznano dla Pana Marcina Matuszewskiego – kierownika zespołu „Goślińskie Chabry” z Murowanej Gośliny, Formacji artystycznej „Sześciopak” z Czerwieńska, Zespołu śpiewaczego „Uśmiech” z Łobza oraz Pana Wojciecha Klausa z Mościska.
III miejsce dla zespołu „Fale” z Międzyzdrojów,
II miejsce dla zespołu „ Chabry” z Wałcza,
I miejsce dla zespołu kameralnego „ Con Moto” z Mościska,
Grand Prix otrzymał zespół „Goślińskie Chabry” z Murowanej Gośliny.
Jury dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie przeglądu, a instruktorom za przygotowanie zespołów.
Seniorzy, i nie tylko, integrowali się w sobotę na biesiadzie w Amfiteatrze, wspaniale się bawiąc. W niedzielę o 10.30 odbyła się Msza Święta w intencji uczestników Spotkań Artystycznych Seniorów, a o  godzinie15.00 rozpoczęło się wręczenie nagród, dyplomów i oczywiście był też koncert laureatów.

Niezmiernie cieszy entuzjazm seniorów, którzy mają w sobie tyle zapału, energii, pasji i radości życia. Do zobaczenia za rok!

y6Info. wł.

3 komentarzy na temat: Śpiewne i barwne XIV Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach odbyły się w miniony weekend

 1. Gocha napisał(a):

  przykro mi,że zespół męski sześciopak nic nie zdobył. Byli rewelacyjni.

 2. Tadeusz Berczyk napisał(a):

  Cześć wszystkim. Chciałem tylko zgłosić że strona co jakiś czas nie działa…

 3. Gracjan Stachura napisał(a):

  Artykuł intrygujący, ale prędkość ładowania
  pozostawia wiele do życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *