Śpiewne i barwne XIV Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach odbyły się w miniony weekend

XIV Spotkania Artystyczne Seniorów przeszły jako żywo do historii. W tym roku do udziału w imprezie zgłosiła się rekordowa liczba uczestników to ponad 500 osób z całej Polski, łącznie aż 43 zespoły oraz soliści. Ten słoneczny, ciepły weekend  w Międzyzdrojach rozbrzmiewał tysiącami dźwięków, a taniec i barwne stroje artystów cieszyły oko. Święto Seniorów rozpoczął barwny korowód uczestników i wspólnie zatańczony polonez przed molo na 250 par. Koncert inauguracyjny uświetnił występ Jerzego Porębskiego, który zaśpiewał szanty własnego autorstwa. Na koncercie również wystąpili gospodarze, czyli zespoły „Bryza” i „Fale”.
Koncerty w ramach Spotkań Artystycznych Seniorów odbywały się jednocześnie w wielu miejscach, a przesłuchania konkursowe – w Amfiteatrze i Międzynarodowym Domu Kultury. Prezentacje zespołów oceniało niezależne i profesjonalne jury. Komisja, oceniająca prezentacje artystyczne w Amfiteatrze w składzie: Krystyna Bakun, Lucyna Jesionowska, Andrzej Mleczko obejrzała i wysłuchała 20 zespołów prezentujących formy taneczne, wokalne, a nawet w przypadku zespołu „Senior – Rita” z Drezdenka – kabaret.
Przeważająca ilość zespołów prezentowała wysoki poziom artystyczny. Po obradach postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Wyróżnienia otrzymały następujące zespoły:
„ Dąbrowiacy” – Rusinowo,
„ Kalina” –Dolice,
„Radojewiczanie” –Dąbrowa Biskupia,
„ Senior –Rita” – Drezdenko.

III miejsce – Zespół „Łużyczanki” z Pobiednej,
II miejsce – Zespół „Dąbrowszczanka” ze Zbąszynka,
I miejsce –Zespół „Złotniczanki” – Złotniki Kujawskie.
Ponadto Jury postanowiło przyznać Grand Prix dla zespołu „Ale Babki” ze Świdnicy.

Komisja, działająca w Międzynarodowym Domu Kultury w składzie: Anna Sobierajska, Brygida Borecka, Daniel Źródlewski, po wysłuchaniu 25 prezentacji artystycznych, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

wyróżnienia dla:
– Pani Eulalii Świniarskiej z Drezdenka,
– Męskiego Zespołu Śpiewaczego „Cord” z Piławy Dolnej,
– Zespołu „Bryza” z Międzyzdrojów,
– Zespołu Śpiewaczego „Grodnica” z Klinisk Wielkich,
–  Chóru „Postomia” z Krzeszyc.

Nagrodę Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach przyznano dla Pana Marcina Matuszewskiego – kierownika zespołu „Goślińskie Chabry” z Murowanej Gośliny, Formacji artystycznej „Sześciopak” z Czerwieńska, Zespołu śpiewaczego „Uśmiech” z Łobza oraz Pana Wojciecha Klausa z Mościska.
III miejsce dla zespołu „Fale” z Międzyzdrojów,
II miejsce dla zespołu „ Chabry” z Wałcza,
I miejsce dla zespołu kameralnego „ Con Moto” z Mościska,
Grand Prix otrzymał zespół „Goślińskie Chabry” z Murowanej Gośliny.
Jury dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie przeglądu, a instruktorom za przygotowanie zespołów.
Seniorzy, i nie tylko, integrowali się w sobotę na biesiadzie w Amfiteatrze, wspaniale się bawiąc. W niedzielę o 10.30 odbyła się Msza Święta w intencji uczestników Spotkań Artystycznych Seniorów, a o  godzinie15.00 rozpoczęło się wręczenie nagród, dyplomów i oczywiście był też koncert laureatów.

Niezmiernie cieszy entuzjazm seniorów, którzy mają w sobie tyle zapału, energii, pasji i radości życia. Do zobaczenia za rok!

y6Info. wł.

3 komentarzy na temat: Śpiewne i barwne XIV Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach odbyły się w miniony weekend

  1. Avatar Gocha pisze:

    przykro mi,że zespół męski sześciopak nic nie zdobył. Byli rewelacyjni.

  2. Cześć wszystkim. Chciałem tylko zgłosić że strona co jakiś czas nie działa…

  3. Artykuł intrygujący, ale prędkość ładowania
    pozostawia wiele do życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *