Relacja z turnieju Rycerskiego w Kożuchowie i Jarmarku Klasztornego w Myśliborzu

Koniec maja i początek czerwca Stowarzyszenie Archeozdroje spędziło bardzo aktywnie. Po drugiej edycji Światowego Dnia Wiatru w Międzyzdrojach w charakterze partnerów uczestniczyło w Dniach Kożuchowa podczas którego odbył się XX Turniej Rycerski oraz w Jarmarku Klasztornym w Myśliborzu.

Przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze, podczas trzydniowej imprezy w Kożuchowie można było wysłuchać koncertów nie tylko muzyki średniowiecznej, wziąć udział w warsztatach rzemiosł dawnych i turnieju łuczniczym, spróbować średniowiecznych potraw i obejrzeć fireshow oraz inscenizację bitwy – Oblężenia Kożuchowa 1476.

Stowarzyszenie Archeozdroje wystawiło na obu imprezach po jedenaście stanowisk rzemieślniczych. Goście mogli obejrzeć jak pracuje szewc, jak wyglądało warzenie soli, filcowanie, garncarstwo, pozyskiwanie żywicy do robienia strzał, farbowanie naturalnymi metodami lnu, wełny i jedwabiu, puncowanie skóry, wykonywanie skarpet i rękawic nalbinding’iem, szycie spodni i sakiewek, haftowanie i tkanie na bardku. Można było przyglądać się lub pomagać kowalowi przy pracy.

Chętni kosztowali podpłomyków, uczyli się tańczyć, grać w kubb i hnefatafl.

Dla najmłodszych mieliśmy nadmorskie muszelki, z których mogli sobie zrobić biżuterię.     Podczas obu imprez nasz obóz historyczny tętnił pracą i wzbudzał duże zainteresowanie jak i nasze miasto, z którego pochodzimy. Zainteresowanym rozdawaliśmy mapki Gminy Międzyzdroje zachęcając do odwiedzenia miasta i gminy. Przeżyliśmy przygody zarówno poważne, jak i te, które przez następnych kilka lat będziemy wspominać ze śmiechem.

Miłą niespodziankę sprawiły nam dzieci, które zebrały się tłumnie na pożegnanie

i wymogły obietnicę, że spotkamy się z nimi za rok.

 

Stowarzyszenie Archeozdroje

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *