Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 21 marca br. o godz. 11:00 do sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury na ogłoszenie wyników konkursu szkolnego organizowanego przez Burmistrza Międzyzdrojów pn. „Moje Międzyzdroje za 50 lat”. W konkursie wzięło udział 13 klas z naszej Gminy. Komisja konkursowa, która pracowicie oceniała wszystkie prace w dniu 19 marca, wybrała te najciekawsze. A które z nich zostaną nagrodzone dowiemy się już w czwartek.

Wyróżnione w konkursie prace zostaną oficjalnie przekazane na ręce Burmistrza i schowane w kapsule czasu. Kapsuła czasu będzie wmurowana w specjalnie do tego celu przystosowane miejsce, przy nowym ratuszu miejskim. Swoje prace do kapsuły czasu przygotują również przedszkolaki z Wapnicy i przedszkola miejskiego „Morskie Skarby”. A za 50 lat, kiedy kapsuła czasu zostanie otwarta, dorosłe już dzieci będą miały okazję powspominać i przypomnieć sobie swoje prace przygotowane pół wieku wcześniej.

W ramach organizowanych obchodów pierwszego dnia wiosny dzieci młodsze zobaczą film w kinie „Eva” pt.:,,Chłopiec z burzy”. Młodzież będzie miała okazję wziąć udział w koncercie profilaktycznym, organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach, w którym wystąpi znany już międzyzdrojanom charyzmatyczny Dobromir ,,Mak” Makowski.

Mamy nadzieję, że organizowane wspólnie przedsięwzięcie zintegruje klasy i grupy szkolne, a wszyscy razem spędzą „legalnie” i przyjemnie pierwszy dzień wiosny.

Joanna Ścigała

Rzecznik Prasowy

UM w Międzyzdrojach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *