OFICJALNE OTWARCIE SEZONU LETNIEGO I KĄPIELISKA MIĘDZYZDROJE

W dniu 22 czerwca b.r. ( piątek ) o godz. 13:00 na Promenadzie przy molo  nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu letniego 2012 i kąpieliska Międzyzdroje. Po raz pierwszy  w historii Międzyzdrojów podniesiono na maszt Błękitną Flagę.

Błękitna Flaga jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzenia środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Błękitna Flaga (Blue Flag) jest to międzynarodowy program, którego celem jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Program Blue Flag ma na celu promocję zrównoważonego rozwoju w obszarze plaż i kąpielisk, marin oraz indywidualnych łodzi. Certyfikat przyznawany jest  przez jury na dany rok po dokładnej analizie dokumentacji obejmującej  liczne aspekty związane z obszarem kąpieliska.

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz, ratownicy WOPR rozpoczynający sezon letni na kąpielisku, radni miasta, samorządowcy jak również okoliczni turyści i mieszkańcy Międzyzdrojów. Podczas uroczystości reprezentujący ratowników WOPR Mateusz Bobek,  złożyli raport Burmistrzowi Międzyzdrojów a Burmistrz oficjalnie ogłosił otwarcie sezonu 2012 w Międzyzdrojach. Flagę na maszt Panowie wciągnęli wspólnie  z małą dziewczynką, turystką przybyłą na tę okoliczność.

Sezon letni w Międzyzdrojach już rozpoczęty !!!

Anetta Czyżak

Kierownik Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *