Nowe punkty na mapie szlaku Archipelag Pamięci

W lipcu na terenie gminy Międzyzdroje zostały zlokalizowane trzy nowe tablice znaczące interaktywny szlak historyczny Archipelag Pamięci. Nowe punkty pojawiły się w pobliżu Jeziorka Turkusowego i na placu Neptuna. Obok Domu Kultury została umiejscowiona centralna tablica informująca o inicjatywie.

Obecnie szlak składa się z trzynastu punktów. W ramach każdego z nich zostaje przedstawiona inna historia, ważna z punktu widzenia osadników zasiedlających Archipelag po wojnie. Punkty znajdują się w miejscach, które – często w sposób symboliczny – nawiązują do problemów opisywanych za pośrednictwem szlaku. Na tablicach znaczących szlak znajdują się między innymi QR kody stanowiące wirtualny przypis do kwestii poruszanych w ramach kolejnych jego punktów. Zeskanowanie QR-kodu umożliwia poznanie opowieści w postaci artykułów, fotografii oraz materiałów audiowizualnych.

Przewodniki po szlaku są bezpłatnie dostępne w wybranych punktach usługowo-turystycznych zlokalizowanych w naszej gminie. Znajdą je Państwo między innymi w punkcie informacji turystycznej w Międzyzdrojach, na terenie Mariny Wapnica, na Grodzisku w Lubinie.

Projekt sfinansowany z budżetu gminy Międzyzdroje

Mateusz Sikora

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *