Międzyzdrojski „Chrobry” ponownie w tenisowej I lidze. Ale są też sukcesy młodzieży!

Krótko cieszyło się nie tylko międzyzdrojskie środowisko, z awansu i bycia w ekstraklasie tenisa stołowego kobiet, miejscowego „Chrobrego”. Po roku gry jako beniaminek w najwyższej lidze, nasz zespół nie zawalczył w zasadzie (w całym minionym sezonie) niczego, co by mogło wzbudzić uznanie i podziw. Ostatecznie ostatnie miejsce i zaledwie dwa punkty na koncie. A to oznacza powrót zespołu do I ligi.

Tu na nasze zawodniczki będzie czekać dziewięć  zespołów i walka o powrót do elity. Nie będzie łatwo. Ale nasze panie, jak ocenia prezes „Chrobrego” Międzyzdroje, Waldemar Witkowski, liczą, że nabyte doświadczenie w ekstraklasie dadzą pozytywne rezultaty i dadzą pozytywny impuls. „Nie załamujemy rąk. Mamy kolejne doświadczenia, które na pewno zaprocentują.” – przyznaje W. Witkowski.

Nasze pingpongistki zmierzyły się z najlepszymi przeciwniczkami w naszym kraju i teraz tak naprawdę wiedzą, gdzie ich miejsce w sportowym światku tenisa stołowego.

Na pewno nie będzie łatwo, bo przeciwniczki będą zapewne podchodzić do każdego kolejnego spotkania z „Chrobrym”, ze zdwojoną uwagą, mobilizacją i siłą. Wszak zmierzać się będą z byłym ekstraklasowym klubem. Naszym z „Chrobrego” pewnie nie będzie przystawać to by przegrywać, więc jesienne kolejne zawody w wykonaniu „Chrobrego” zapowiadają się bardzo ciekawie.

Oprócz „Chrobrego” do liczących się o awans do ekstraklasy na pewno trzeba wymienić gdański MRKS (były ekstraklasowiec) czy zespół z Chełmna. Być może zobaczymy jak to często bywa – Czarnego konia I ligi? Kto wie.

Sukcesy zawodników „Chrobrego” w tle spadku z ekstraklasy

Każdy spadek z ligi to na pewno nie mały smutek. Ale w międzyzdrojskim „Chrobrym” życie nie tylko toczy się wokół naszych seniorek. Młodzież poczyna sobie całkiem przyzwoicie i odnotowuje kolejne sukcesy.

Nie tak dawno świetne wieści dotarły do nas z Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym, które zostały rozegrane w dniach 16 – 18 czerwca w Krakowie. Podwójnym medalistą Mistrzostw Polski został Michał Wandachowicz (syn zawodniczki „Chrobrego” Sylwii oraz trenera klubowego, Jacka Wandachwicza), na co dzień grający w Uczniowskim Klubie Sportowym „Chrobry” Międzyzdroje.

Michał po wspaniałej grze, najpierw wywalczył brązowy medal w grze pojedynczej, a następnie dorzucił srebrny medal w grze deblowej, uzyskując tytuł wicemistrza Polski. Jest to ogromny sukces naszego zawodnika oraz trenera, który jest zwieńczeniem długiego i ciężkiego sezonu. Dodajmy, że podczas tych samych Mistrzostw, w kategorii Żaczek, Julia Bartkiewicz w grze pojedynczej zajęła 21. miejsce oraz w deblu wysokie 9. miejsce.

Druga z naszych zawodniczek, Oliwia Osińska, w grze pojedynczej uplasowała się na 33. miejscu oraz w grze podwójnej 17. miejsce. Zarówno Julka jak i Oliwia grały z rok starszymi zawodniczkami i za rok wystartują w tej samej kategorii.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *