Przed ostatnia kolejką międzyzdrojska „Fala” prowadziła w tabeli A klasy i potrzebowała zwycięstwa w ostatnim spotkaniu, by wywalczyć historyczny dla niej awans do klasy okręgowej. Dziś w niedzielę, w Wysokiej Kamieńskiej pojawiło się sporo kibiców „Fali”, którzy zagrzewali swoich pupili w spotkaniu z miejscowym „Zniczem”.

Nieoczekiwanie gładko międzyzdrojanie pokonali rywala, aplikując mu aż dziewięć bramek, bez żadnej straty. „Znicz” był tylko cieniem dla lidera, niczym nie zaskakując piłkarzy „Fali”.

Worek bramek otworzył się już w 5 minucie, kiedy do bramki „Znicza” po raz pierwszy trafił Grzegorz Pieczkowski. Ten sam zawodnik strzelił kolejne bramki w 14 i 15 minucie. I można było śmiało powiedzieć, że było po meczu.

W 28 minucie na 4:0 dla „Fali” podwyższył Gerard Białek, a dwie minuty było już 5:0 po golu niezawodnego tego dnia G. Pieczkowskiego.

W 37 minucie po rzucie rożnym z prawej strony bramki „Znicza”, bramkę główką strzelił Michał Ludniewski. Kolejny gol padł w 38 minucie, a jego autorem był Dominik Łaba.

7:0 do przerwy dla międzyzdrojskiego lidera – wręcz przepaść (!). I już pewność, że „Fala” dowiezie okazałe zwycięstwo do zakończenia zawodów, pieczętując swój historyczny awans do okręgówki na który w nadmorskim kurorcie czekano od 2004 roku!

W drugiej połowie międzyzdrojanie już tak nie cisnęli miejscowych, stąd gra się nieco wyrównała. Mimo to „Znicz” w dalszym ciągu nie miał dosłownie żadnego pomysłu, argumentu na sforsowanie czujnej tego dnia defensywy „Fali”. I zresztą tak było do końca spotkania.

Ósma bramka padła w 58 minucie, którą zdobył D. Łaba po świetnym dośrodkowaniu w pole karne miejscowych.

W 73 minucie „Znicz” się osłabił po tym jak za drugą żółtą kartkę, a w następstwie kartoniku w kolorze czerwonym, murawę musiał opuścić kapitan „Znicza”, D. Banke.

Na 9:0 licznie przybyli kibice czekali do 88 minuty, a autorem bramki był Michał Warzych.

Pogrom stał się faktem. I faktem też stał się – powtórzmy, historyczny awans międzyzdrojskiej „Fali” do klasy okręgowej, gdzie w przyszłym sezonie rywalizować będzie między innymi z „Jantarem” Dziwnów. Zatem w tej klasie okręgowej będziemy mieli kolejne Derby Powiatu.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze „Fali” z nieukrywaną radością padli sobie w ramiona, a ich kibice wbiegli licznie na murawę dziękując swoim zawodnikom tak spektakularnego i pięknego wyczynu.

Po meczu trener „Fali” Jan Rączewski, podobnie jak wielu innych, nie ukrywał ogromnego wzruszenia. W pewnej chwili został radośnie podrzucany przez swoich podopiecznych w dowód jego wcale nie małych zasług dla międzyzdrojskiego klubu. Dodajmy, że jeszcze do niedawno był trenerem grającym w zespole.

Gratulujemy piłkarzom, trenerowi, działaczom, a dokładnie – Rycerzom Wiosny, którzy nie doznali w tym roku żadnej porażki(!) oraz całemu klubowi, ich upragnionego awansu i życzymy, by w następnym sezonie, już w klasie okręgowej, wiodło się „Fali” nie gorzej, jak to było w tym szczęśliwym dla niej sezonie.

„Znicz” zagrał w składzie: Adam Zieliński – Szymon Chlebowski, Dominik Banke, Paweł Konieczka (20’ Marek Szabat), Paweł Michalski (33’ Szymon Bińczyk), Adrian Michalski (27’ Jarosław Walczak), Paweł Pawłowski, Karol Paczkowski, Tomasz Bednarz, Fabian Majewski, Patryk Romańczuk.

Zwycięska „Fala” opromieniona awansem zagrała w składzie: Oskar Bratz – Tadeusz Banaszewski, Gerard Białek (59’ Sławomir Złotnik), Patryk Gierczak (46’ Michał Warzych), Michał Ludniewski (82’ Marcin Radys), Wiktor Potrzebny, Piotr Rutkowski (70’ Bartłomiej Karpiński), Tomasz Zadora, Paweł Wasiluk, Dominik Łaba (59’ Michał Jankowski), Grzegorz Pieczkowski.

Miwa

2 komentarzy na temat: Międzyzdrojska „Fala” niemiłosiernie zgromiła na wyjeździe „Znicza” i odnotowała historyczny i upragniony awans do klasy okręgowej!

1. KIBIC napisał(a):

REWELACJA.

2. Dawne Pokolenie napisał(a):

….jak historyczny…..już była okręgówka i nawet 3liga w Międzyzdrojach……trochę sie zapomina pokolenie lat 70i 80…..wtedy prawie sami miejscowi wywalczyli awans 75%ludzie z Międzyzdrojow grali…a nie jak teraz najemnicy…..Panie Jabłoński jak pan może pozwalać na pisanie takich bredni ..Historyczny awans…..szybciej spadnięcie niż tam weszliście tego wam życzymy….Dawne Pokolenie…….a jeszcze jedno awansowaliśmy do A klasy jak już…..