MDK Międzyzdroje: Koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Sztuki w Szczecinie pod batutą prof. dr hab. Henryka Tritta

31 sierpnia w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Sztuki w Szczecinie.

Koncert był uwieńczeniem warsztatów muzyki kameralnej pod kierownictwem prof. dr hab. Henryka Tritta.

Henryk Tritt,  profesor nadzwyczajny na Wydziale Instrumentalnym Akademii Sztuki w Szczecinie, Kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych specjalizacja: skrzypce. Tytuł profesora zwyczajnego uzyskał w 2009 roku, tytuł profesora belwederskiego w 2001. Przewód doktorski przeprowadził w roku 1992, a habilitacyjny – w 1994. Jest konsultantem Ministra Kultury ds. szkolnictwa artystycznego, prowadzi kursy mistrzowskie i warsztaty dla uczniów szkół muzycznych I i II st. – Nowy Sącz, Kudowa Zdrój, a także Letnią Akademię Muzyczną w Akademii Sztuki w Krakowie. Jest również członkiem komisji konkursów i przesłuchań regionalnych, występuje jako solista recitali i kameralista, prowadząc zespoły instrumentalne. Był wykładowcą Akademii Muzycznych w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu, koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej PRiTV w Poznaniu, Filharmonii i Teatru Wielkiego w Poznaniu, Orkiestry Symfonicznej w Bienne /Szwajcaria/. W latach 1989-2004 prowadził letnie koncerty kameralne w kantonie Graubinden w Szwajcarii, był solistą Polskiej Agencji Artystycznej Pagart, ukończył studia w klasie doc. Igora Chaczbabiana w PWSM w Poznaniu w roku 1975 z wyróżnieniem. Brał udział w konkursach skrzypcowych w Belgradzie i Budapeszcie.

Warsztaty w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się już po raz czwarty. Młodzi adepci sztuki muzycznej zaprezentowali publiczności m.in. dzieła Mozarta, Gershwina, Corelliego oraz Karłowicza.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *