Kurort Międzyzdroje zwany „Perłą Bałtyku”, już tradycyjnie zapełnia się wczasowiczami i turystami!

Międzyzdroje – swego czasu, a i dzisiaj poniekąd, określane „Perłą Bałtyku” (ile ich na naszym Wybrzeżu tak naprawdę jest? Trudno doprawdy powiedzieć. – przyp. red.) zapełniają się wczasowiczami i wczasowiczami. Przychylna pogoda, gorący piasek, słoneczny żar z nieba i już ciepława woda w Bałtyku, to same atuty i superlatywy, których tak bardzo i zawsze spragnieni są liczni wczasowicze i turyści, jak i miejscowi.

Dziś trudno tu o miejsce parkingowe, nie mówiąc już o miejscu na plaży i wszystkiego tego co wiąże się z letnim tłokiem. Dziesiątki tysięcy plażowiczów wybrało tę formę wypoczynku (?) i to ich wybór, ale czy aby po spędzeniu urlopu nad morzem w ten właśnie sposób, tak do końca wypoczną? Trudno określić, ale wrażenia i to multum, pozostaną na bardzo długo. Co jest chyba najważniejsze oczywiście i opalenizna, którą będzie się można pochwalić wszystkim nie tylko znajomym.

Samo miasto – jak widać gołym okiem, pięknieje z roku na rok, przybywa kwiatów na kolejnych zieleńcach, skwerach i placach. Włodarze miasta widać dbają o swoje miasto i o swoją niewielką gminę. Okolice międzyzdrojskiej promenady to już naprawdę coś fajnego, można by powiedzieć – cacko, przyciągające wzrok, w tym Galeria odciśniętych dłoni znanych artystów, aktorów, reżyserów i muzyków, która mieści we wschodniej części długości promenady idącej wzdłuż wybrzeża nieopodal plaży.

Napotkani przygodnymi turyści, bardzo chwalą sobie Międzyzdroje, ich czystość i gościnność jego mieszkańców. Wielu przybywa tu po raz kolejny, a niektórzy jak się nam chwalili, przyjeżdżają tu co rok i jak powiadają: „za żadne skarby Międzyzdrojów nie zamienią na inny kurort”.

To o czymś świadczy i sami mieszkańcy powinni być dumni ze swego miasta, i tego, że tak wielu wczasowiczów chce tutaj właśnie spędzać urlop. Ci zaś którzy są tutaj po raz pierwszy, już zapowiedzieli kolejny urlop nad międzyzdrojską częścią Morza Bałtyckiego zwaną dumnie „Perłą Bałtyku”.

A w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, pogoda jest jak na razie całkiem udana, a i prognozy długoterminowe są dość optymistyczne. I tak trzymać, zda się głośno powiedzieć. Trwaj jeszcze lato, w najlepsze, lato słońca, atrakcji i wielu urlopowych spełnionych marzeń.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *