Kurort Międzyzdroje, mimo jak na razie niepogodnego lipca, pęka w szwach!

Międzyzdroje – swego czasu, a i dzisiaj poniekąd, określane są „Perłą Bałtyku” (ile ich na naszym Wybrzeżu tak naprawdę jest? Trudno doprawdy powiedzieć. – przyp. red.), dosłownie pękają w szwach. Co prawda umiarkowana pogoda, ciepły piasek, przebłyski słońca, coraz cieplejsza woda w Bałtyku, to same atuty i superlatywy, których tak bardzo i zawsze spragnieni są liczni wczasowicze i turyści, jak i miejscowi.

Dziś trudno tu o miejsce parkingowe, nie mówiąc już przy słonecznych dniach, o miejscu na plaży. A to wszystkiego wiąże się z letnim tłokiem.

Dziesiątki tysięcy plażowiczów wybrało tę formę wypoczynku (?). I to ich wybór. Ale czy aby po spędzeniu urlopu nad morzem w ten właśnie sposób, tak do końca wypoczną? Trudno określić, ale wrażenia i to multum, pozostaną na bardzo długo. Co jest chyba najważniejsze, no i oczywiście nieodzowna opalenizna, którą będzie się można pochwalić wszystkim, nie tylko znajomym.

Samo miasto Międzyzdroje jak widać gołym okiem, pięknieje z roku na rok, przybywa kwiatów na kolejnych zieleńcach, skwerach i placach. Włodarze miasta dbają o swoje miasto, i o swoją niewielką gminę. Okolice międzyzdrojskiej promenady to już naprawdę coś fajnego, można by powiedzieć – cacko, przyciągające wzrok, w tym Galeria odciśniętych dłoni znanych artystów, aktorów, reżyserów i muzyków, która mieści we wschodniej części długości promenady biegnącej wzdłuż wybrzeża, nieopodal plaży.

Napotkani przygodnymi turyści bardzo chwalą sobie Międzyzdroje, ich czystość i gościnność jego mieszkańców. Wielu przybywa tu po raz kolejny, a niektórzy jak się nam chwalili, przyjeżdżają tu dosłownie co rok. I jak powiadają: „za żadne skarby Międzyzdrojów nie zamienią na inny nadmorski kurort”.

To o czymś świadczy i sami mieszkańcy powinni być dumni ze swego miasta, i tego, że tak wielu wczasowiczów chce tutaj właśnie spędzać urlop. Ci zaś, którzy są tutaj po raz pierwszy, już zapowiedzieli kolejny urlop nad międzyzdrojską częścią Morza Bałtyckiego. Liczą jednak, że następne ich wakacje będą bardziej słoneczne i ciepłe. A w tym roku, pogoda nie jest za specjalnie pozytywna. I co gorsza, prognozy na następne kilkanaście dni nie są zachęcające do opalania się czy kąpieli w morzu.  Ale są to tylko prognozy. Może się jednak nie sprawdzą? Trwaj zatem lato, lato słońca, a licznym gościom, używania licznych atrakcji i wielu urlopowych spełnionych marzeń.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *