KIBIC NA MEDAL- ”Minimundial”wspólnie z Policją

W miniony wtorek, kamieńska Policja podczas inauguracji 7 edycji ”Minimundialu” w Międzyzdrojach, w ramach programu prewencyjnego ”Kibic na medal” promowała ideę sportu jako alternatywną dla zachowań związanych z przemocą oraz kształtowania postaw fair-play, tolerancji i poszanowania praw człowieka u młodego pokolenia.
Oprócz działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie odpowiedzialności prawnej uczestnicy Minimundialu mogli skorzystać z toru rowerowego, gdzie każdy miał szansę sprawdzić swoje umiejętności, a także ”zagrać  w bezpieczeństwo”, wielkoformatową gre planszową, gdzie interaktywne uczestnictwo w tej zabawie sprzyja wzrostowi zainteresowania najmłodszych treściami profilaktycznymi.

Zakres informacji przekazywanych najmłodszym mieszkańców naszego województwa poprzez udział w grze jest bardzo szeroki i obejmuje zagadnienia dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole, na podwórku, nad wodą, w trakcie letnich wakacji.

Dbając o bezpieczeństwo tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego na koniec zmagań, każdy uczestnik otrzymał drobne upominki oraz odblaski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *